Prosim poradte mi fotak pro amatera

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Alokan 14. 1. 2007 00:04

Vlastim HP 720 a je to pekna hruza par fotek se podarilo ale zbytek naposled kdyz jsem fotil tatika jak drzi meho synka bylo to na poli ve 14.00 ciste nebe a ta fotka vypada jako bych ji fotil v 19.00 tak jsem se rozhodl ze si poridim neco noveho na velikosti nezalezi tak proc ne ulrazoom.Vlastne zavsim stoji jedna www. stranka s fotkami s minolty Z3 ty fotky jsou dokonaly jak makro tak i panorama tak i momentky a to presne potrebuju skoda jen ze tu minoltu uz nesezenu.Nic mene budu fotit nejvic sve synky takze momentky obcas bych blikl i nejake to makro a panorama.Jsem amater ale ani bych nechtel nekde stat a nastavovat fotak (pokud to zabere 5 minut) abych vyfotil deti jak se toci na kolotoci.Nic mene zase uplnej levak nejsem takze pokud to bude pro dobrou vec tak se naucim.prosel jsem celou radu testu,recenzi, for a le to jsem nemel delat jelikoz ted v tom mam totalni chaos.Prosim poradte kterej vim ze je to o kompromisu ale i tak zkusenosti je to co me chybi vam ne.Vybiram mezi timhle ale muzu to zmenit.
ODKAZ
Dekuji vsem za radu,nazor a pochopeni.

//mm: upraven odkaz a predmet
Alokan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 14. 1. 2007 03:02

nabúral si veľkosť fóra linkom :wink:

záleží na veľkosti tela :?: Ak hej, tak potom Canony rady A. Ak nie, tak S5600 je síce starší, ale dobrý foťák. Oplatí sa však pozrieť aj na novší S6500fd. Ak by si rád aj opt. stabilizátor, je tu FZ7.

aký máš cenový strop
:?:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alokan 14. 1. 2007 10:11

Dekuji za rady.Na velikosti me nezalezi a cenovy strop je tak 9000,-
nasel jsem fuji5600 za 6000,-
Omluvam se za to nabourani uz to neudelam. :oops:
Alokan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 14. 1. 2007 12:58

S5600 v cene, v akej sa dá v súčasnosti kúpiť, je asi tá najlepšia voľba. S6500fd stojí od 10000 KČ, takže to je už nad limit, taktiež FZ7.

minirecenzia
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 66 14. 1. 2007 13:28

Každým fotoaparátem jdou udělat špatné fotky,největší slabinou bývá člověk,který ten fotoaparát drží v rukách :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Někonu nepomůže ani zrcadlovka :P

Zkus se zamyslet proč ty fotky tak dopadaj :idea:

I s HP jsem viděl hodně dobrý fotky :shock:
Miloš 66
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 14. 1. 2007 18:01

To HP není nic extra, ale popisované potíže s tím nemusí souviset. Buďto můžeš zvolit aparát s dobře propracovaným automatickým režimem (Nikon), nebo jiný s plnou manuální kontrolou, pak už si za špatné fotky může každý sám (Fuji).
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alokan 14. 1. 2007 22:09

Ja mam ten fotak cca 3,5 roku nafotilo se spousta fotek nektery jsou fakt pekny ale spis jsem zklamanej.Nemyslim si ze bych za vsechno mohl ja (vyfotil jsem 2 fotky za sebou stejne misto stejnej cil a kazda fotka je jinak barevna utekla bila) proste technika je ted dal a tak chci neco jinyho.Je fakt ze bych byl radsi kdybych nastavil vsechno na auto a nemusel se o nic starat ale to nejde pokud nevyhraju sportku a nekoupim ten zminovanej Nikon.Jen prosim protoze jste lidi co tomu rozumite kterej s tech fotaku je pro me dobrej cenove je me sympaticka Fuji 5600 Panasonic byl zase ohodnocen tipou tak nevim(cim vic nazoru ctu tim v tom mam vetsi chaos)Ale stejne dekuji vsem za rady :-D
Alokan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 15. 1. 2007 13:32

vzhľadom na to, že si doteraz mal HP, sklamaný by si nemal byť ani pri 1 z tých, ktoré sa tu spomínali 8)
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 66 15. 1. 2007 13:55

Vzal bych tu fuji ten panosonic hodně žehlí šum. Viděl jsem recenzi na digifoto a fotky na ISO 100 jsou docela síla (šum) a prý se dá použít i vyšší 800. Nepochopil jsem proč toho panasonica tak chválí,natrhne mu zadek kde co. (mám kodak)

Jinak nežehlený šum se dá v pohodě odšumět v PC
Miloš 66
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alokan 18. 1. 2007 22:05

tak jsem se poptal v praci par lidi co tomu rozumej tochu vic nez ja a celkem se vsichni shodli na tom ze by sli do toho panasonicu na druhym miste sony a olympus celkem me to mrzi jelikoz to fuji se me zamlouvalo hlavne diky cene ale i kritikou na ten panasonic co se tyce sumu je daleko vic negativnich nazoru
jeste mam jeden dotaz ciste teoreticky kdyz vezmu toho panasonica jakou SD kartu mam koupit staci uplne obyc a nebo nejakou rekneme rychlejsi co jsem se tak koukal tak bych koupil pretec cheetah nebo kingston elite pro ve velikosti 1GB
Alokan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 19. 1. 2007 08:09

Mas kolegy samy odborniky, koukam. :-) Zajimalo by me, co na Fuji nasli za mouchy.
Na toho FZ-7 nema smysl nejaka extra rychla karta. Ten fotak ti ji ubrzdi, ostatne jako kazdej v tyhle kategorii.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 19. 1. 2007 08:24

No, jen tak ze srandy jsem si zkusil porovnat fotky z FZ7 a S6500fd v recenzích na fotografovani.cz. Podle fotek na ISO 100/200/400 z hlediska šumu a žehlení bych bral radši Panáka... :-) ISO 800 a vyšší je nepoužitelné u obou.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 19. 1. 2007 18:02

Zajimave srovnani. Z meho pohledu si co do zehleni nemaji co vycitat, ztrata detailu je podobna. Ale u toho Panasonicu by me asi trapily ty fialovy fleky. Tipl bych si, ze vytisteny na papir by vyhral Fuji.
S tim ISO 800 souhlasim.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alokan 19. 1. 2007 21:24

Jen takova oprava to Fuji jsem chtel S5600 co se tyce fotek vyvolavat budu jen 10x15 obcas A4 ale i tak dekuji za vase rady a pripominky
Alokan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 20. 1. 2007 17:45

No a prave o ty A4 jde. Pro spoustu dnesnich digitalu je to stale jeste hranice.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků