350D x 400D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Řepík 17. 1. 2007 22:39

Ahoj všem,

myslíte si, že je mezi 350D a 400D takový rozdíl, abych při přechodu z G5 na zrcadlo volil raději novější a dražší 400D, než starší 350D? Rozdíl v ceně cca. 4.000 Kč....

Použití - amatérské focení pro vlastní radost.

Díky Řepík
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 18. 1. 2007 13:32

Na tohle Ti asi moc lidí nebude chtít odpovídat....

400D má ultrasonic čištění snímače, větší LCD, nemá stavový LCD.
Musíš si sám vybrat, co je pro Tebe výhodnější :wink:
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alexino 18. 1. 2007 13:38

záleží co dál budeš kupovat, na 400D ti více vyniknou nekvality levnějších objektivů, bude víc žrát a to o dost...
Alexino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Monk78 18. 1. 2007 14:40

Pred mesiacom som presiel z EVF na 350D a som spokojny. 350 mozem doporucit.
Monk78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 18. 1. 2007 23:16

No ja by som radil uplne ine znacky :) ale ked to uz musi byt Canon, tak 350D. 400 je uz naozaj tak maly a nepohodlny na drzanie ako kompakt. Vynechat stavovy displej bol tiez hlupy napad, a ultrazvukove cistenie je takmer zbytocne.

Tych 4000 je lepsie odlozit a investovat do lepsieho objektivu, lebo na Canon ho budes potrebovat :)
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 19. 1. 2007 11:01

alexin mal pravdu na 400D dat setak a vidis aky je otrasny, niet co dodat asi si kup 350D a setri si na kval. sklo bars aj obyc 50mm za par tis, zmena bude vacsia ako by si cakal...
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Řepík 19. 1. 2007 20:40

goodoldalex píše:No ja by som radil uplne ine znacky :) ale ked to uz musi byt Canon, tak 350D. 400 je uz naozaj tak maly a nepohodlny na drzanie ako kompakt. Vynechat stavovy displej bol tiez hlupy napad, a ultrazvukove cistenie je takmer zbytocne.

Tych 4000 je lepsie odlozit a investovat do lepsieho objektivu, lebo na Canon ho budes potrebovat :)


Jakou zančku např.? Včera jsem našel Sony A100 za (myslím) dobrou cenu 21.000 Kč s objektivem, tak ještě váhám... Sonka se mi líp drží než 400D, ale zase mám strach o příšlušenství, aby ho bylo dostatek (batery grip, objektivy...)
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 19. 1. 2007 23:17

Řepík: goodoldalex fotí Nikonem, talže si tipni jakou značku by ti doporučil.
Ale tohle je vlákno 350 x 400, takže bych sem jiné značky netahal.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Řepík 19. 1. 2007 23:26

beat píše:Řepík: goodoldalex fotí Nikonem, talže si tipni jakou značku by ti doporučil.u/quote]


a-ha :D
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 20. 1. 2007 00:13

Hej, doporucil by som Nikon alebo Pentax. Ono nejde o to ze Nikon vlastnim, ale ze som si ho vybral (a presiel som z kompaktu Canon).

Ja neviem, ale ked vidim aku ponuku ma dnes Pentax, nevidim vela dovodov preco kupovat Canon - ak si clovek naozaj neda extremne zalezat na kazdom zrnku sumu alebo potrebuje, resp. ma k dispozicii specificke objektivy.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alexino 22. 1. 2007 09:40

goodoldalex:já zas když vidím, jakou nabídku má Canon, tak taky můžu říct že nevidím důvod kupovat něco jinýho. To je prostě klasický tvrzení majitele jedné značky. Vesměs všechny jsou skoro stejný a nabídka je taky skoro stejná. Každý má nějaké specifické výhody a specifické nevýhody. Nejlepší je ať si zajde do obchodu, všechny si ošahá a zkusí a uvidí se, který mu sedne. Druhá věc, myslím docela důležitá je co používá jeho blźké okolí. Například pokud známí okolo mají Canon, tak mám o důvod víc si ho vzít, protože máš super možnost půjčit si od nich výbavu, ozkoušet si než něco koupíš svýho. Každopádně bych asi zůstal u tria Canon, Nikon a Pentax, Soňáky myslím ještě nejsou vyladěný jak by měly a Olympusu nemůžu přijít na jméno... :-)
Alexino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 22. 1. 2007 13:23

Já už toho za poslední dobou ošahal tolik, že už pomalu zase nevím, jak se co drží :lol:
Bohužel ve svém okolí neznám nikoho, kdo by fotil s DSLR....nejste někdo z HK? :)
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 22. 1. 2007 14:01

Osobně bych taky volil Nikon a Pentax, ale to sem asi nepatří. V duelu 350Dx400D bych bral 350D. 400D podle mě nenabízí nic převratného.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silvo 22. 1. 2007 16:09

Pred dvoma mesiacmi som mal túto dilemu. Vybral som si D400, nemá možno nič prevratné no je "nova". Poznám ľudí ktorí menili 350 za 400 po roku a dalsi po polroku.
A vraj sa oplatilo. Ak máš dosť peňazí mení problém raz dva "vymenis". Ja som kupoval na dlhšiu dobu, aj ked novinka sa nie vždy "vydarí". Čo sa iných značiek okrem Nikonu zabudni.
silvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 22. 1. 2007 16:22

silvo píše:Čo sa iných značiek okrem Nikonu zabudni.n/quote]

Dost ostrý tvrzení. Čím bys to podložil?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků