Canon A540 ???

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukaash 5. 1. 2007 17:40

Chtěl bych si pořídit nějaký kompakt a jsem spíš začátečník. Už nějakou dobu pročítam různý fóra a recenze na netu a docela mě zaujal Canon A540 kvůli možnosti manuálního nastavení, se kterým bych se chtěl časem naučit a taky kvůli velkému displeji (oproti A530). Jen mě tak trochu zaráží, že se toho o něm zase tak moc nepíše. Byl bych rád kdyby se našel někdo, kdo by mi výběr potvrdil připadně vyvrátil a poradil alternativu v ceně okolo 6tis. Díky
lukaash
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 5. 1. 2007 17:56

Myslím, že je to celkem slušnej foťák. Koupil si ho kámoš a je spokojenej. Já s ním taky pár fotek udělal a působil na mě celkem příjemným dojmem. Akorát je na něm taková pofidérní gumová krytka nějakýho konektoru, ta už tak solidní není:)).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 5. 1. 2007 18:00

Ahoj, nic proti, ale mě příjde, že se možnosti manuálního nastavení expozice na kompaktech dává moc velký význam. Většinou to tam lidi mají a když už chtějí něco ovlivnit, tak fotí na P režim.

Mnohem radši bych foťák, který rychle a snadno ostří i za horšího světla,má rychlé menu nebo dobré funkce na extra tlačítkách, má inteligentní automatiku a ovládání. Málo šumí a má dlouhou výdrž baterií.

Určitě by měl mít: Ruční nastavení WB, ISO.
Je fajn, když zobrazuje Hodnoty expozice při namáčknutí a reálný histogram je také dobrý.
Třeba Nikony ještě mají docela promakané motivové programy. (Portrét, architektura, panorama...)

Toto je jen můj názor a možná budeš fotit na prioritní režimy, kdo ví...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukaash 5. 1. 2007 18:06

A nějaký doporučení na kompakt za 6tis. ?
Nejsem nijak zaujatej, ale kompakty od Nikonu mě nějak odpuzujou vzhledem. I když mi přijde až zvláštní, jak hlavně typ 5900 všude chválí.
Zaujal mě taky třeba Panasonic LZ5....
Můžete poradit kde bych našel nějaký fotky z A540 ?
Naposledy upravil lukaash dne 5. 1. 2007 18:08, celkově upraveno 1
lukaash
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 5. 1. 2007 18:07

Jo a ještě...kamarád má taky nějakého Canona řady A (trochu staršího, asi za desítku), ale děsně si stěžoval na rychlost ostření... možná, že už je to u novějších foťáků lepší. Nebo je možné, že to bylo tím kouskem, jelikož mu úplně chcípl..
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 5. 1. 2007 18:09

lukaash píše:A nějaký doporučení na kompakt za 6tis. ?
Nejsem nijak zaujatej, ale kompakty od Nikonu mě nějak odpuzujou vzhledem. I když mi přijde až zvláštní, jak hlavně typ 5900 všude chválí.
Zaujal mě taky třeba Panasonic LZ5.... /quote]


Normálně bych ti toho Nikona cpal,jelikož si myslím, že za ty prachy budeš těžko hledat konkurenta. Ale když se ti nelíbí, tak ho nekupuj...ono by to v tobě třeba hlodalo :mrgreen:

Canon je dobrá značka a klidně si ten vyhlídnutej kup. Určitě zklamanej nebudeš. Sice ho neznám, ale pokud ho v nějaké recenzi moc nepohaněli, tak bude OK.
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milday 5. 1. 2007 18:53

A540 vřele doporučuji. Mají ho rodiče a dělá na svou kategorii moc pěkné fotky. Sice trochu přesycené barvy, ale to se dá, pokud se nepletu, v menu vyladit. Navíc s manuálem jde fotit s bleskem a rychlejšími časy. Při auto ISO se bude zvyšovat citlivost, při manuálně nastaveném nízkém ISO bude blesk více blýskat (samozřejmě do určité meze). I poloautomat nastavuje moc dlouhé časy (hrozí pohybové rozostření) nebo malou clonu (malá hloubka ostrosti). Asi nebude u kompaktů žádný scénický režim, který by nastavil třeba čas 1/125, clonu F:5,6 a s přiblýsknutím.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukaash 5. 1. 2007 23:05

Tak paráda, aspoň takovou pozitivní motivaci jsem si představoval. Díky
lukaash
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 5. 1. 2007 23:27

Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milday 6. 1. 2007 00:05

Další recenze zde nebo zde.
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukaash 6. 1. 2007 00:44

Něco už jsem sice viděl, ale dtejně díky za snahu. Myslim, že už mi chybí jen vzít peníze a vyrazit na nákup. Ale napřed si ho asi zajdu někam jen tak osahat.
lukaash
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 1. 2007 02:28

Nekupuj ho :twisted:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 6. 1. 2007 11:27

petr zase keca... on by ti nejradeji vnutil samsunga nebo co
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod davv 6. 1. 2007 14:19

Taky jsem o něm hodně uvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl pro A530.
A540
- má prý sice velký display ale s malím rozlišením a není moc dobře čitelný (co jsem čet neviděl jsem ho :-) ), A530 ma menší display a dobře čitelný
+ má ale narozdíl od A530 prioritu času a clony
-+ je to 6 Mpx se stejně velikým smínačem, možná by mohl malinko více šumět

Měl jsem A530 než mi ho ukradly a zkušenosti mam takové že sice často používá blesk, i když by dle mě nemusel, ISO 800 nepoužitelné, má ozvučené video (to prostě chci), docela rychlí, s 2700mA barezkama vydrří docela dlouho , s tím šumem je to v dané kategorii dobré, a rychlost také není špatná (A540 bude asi to samí)

Pujdu znovu do A530, kuli ceně a kuli tomu display.
Davv

Jo jeste jsem uvažoval o A610
davv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukaash 6. 1. 2007 14:33

To rozlišení displeje zatim všude hodnotí jako fakt blbý. Ale chci to vidět, protože nemam podle čeho srovnávat.
A530 byla moje asi první volba a líbí se mi pořád. Na tu A540 jsem se zaměřil právě kvůli většímu displeji,možnosti automatiky. Rozšíření v podobě dalších objektivů a konvertorů neplanuju kvůli jejich ceně. Teď jde o to, jestli mi tohle všechno stojí za těch cca 1000Kč navíc. Na druhou stranu to zase neni tolik a do budoucna to třeba ocenim.
lukaash
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků