potrebujem digifoto na prefocovanie technickych vykresov

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dodo_mt 5. 1. 2007 12:31

rad by som si kupil zrkadlovku do 25000Sk, ktorou by som mohol bez problemov nafotit pomocou stativu a umeleho osvetlenia vykres velkosti A1 a aby bolo vsedko pekne citatelne. Potrebujem si do vykresu casto robit poznamky fixom farebne a v obrabacom stroji nafotit upnutie.
vsedko si potom supnem na disk a basta. papier (velky a spinavy) zahodim. cakam na rady, vdaka
TV: Panasonic TC-P50UT50, Reciver: Onkyo TX-SR608, MP: Xtreamer PRO, DVD: Pioneer DV-400V-K, Repro: JAMO S 608 + JAMO S 606 HCS 6, Remote: Logitech Harmony One, File server: Ubuntu 13.10 server, 5T PC: Apple Mac Mini, Phone: iPhone 5 32Gb FW 7.1.1
dodo_mt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milday 5. 1. 2007 14:59

Když jsem kdysi na kšeft překresloval plány do CADu, tak jsem nechal udělat kopii na válcové kopírce, tu pak rozstřihal, naskenoval na skenru A4 a nakonec v kompu pěkně překreslil. Jinak zrcadlovka to zvládne asi každá, jen si k ní pořiď pěknej širokáč nebo rybí oko a srovnej linie. S tím ale praxi nemám. Poskládat více fotek jednoho výkresu bude asi pěkná piplačka.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 5. 1. 2007 15:24

Rybí oko proboha ne. A kupoval bych něco s 10 MPx. Co, to je asi jedno. K tomu pevný objektiv.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dodo_mt 5. 1. 2007 15:54

Dik za rady ale nejake konkretne typ fotoaparatu nemate? S ktorymi to bude urcite dobre :?

dik
TV: Panasonic TC-P50UT50, Reciver: Onkyo TX-SR608, MP: Xtreamer PRO, DVD: Pioneer DV-400V-K, Repro: JAMO S 608 + JAMO S 606 HCS 6, Remote: Logitech Harmony One, File server: Ubuntu 13.10 server, 5T PC: Apple Mac Mini, Phone: iPhone 5 32Gb FW 7.1.1
dodo_mt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 5. 1. 2007 16:49

Podívej se , k čemu koupíš levně dobrý pevný objektiv potřebné délky, asi bych bral padesátku, a podle toho vyber tělo.

Canon 400D
Nikon D80
Pentax K10D
Sony A100

Napsáno v abecedním pořadí.

Pak budeš potřebovat stativ a dobře osvětlenou zeď, na kterou budeš výkresy napínat. Fotit je položené na stole nebo na zemi by asi vyžadovalo trochu složitější výbavu a kratší ohnisko.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milday 5. 1. 2007 17:05

Do 25 tis. SK a s 10 MPx jen Canon 400D nebo Sony Alpha A100. U obou bude velký výběr objektivů, zde dobře poslouží i starší bez AF, u Sony objektivy z Minolty. Navíc ty starší nebudou vinětovat a naopak budou dobře kreslit do krajů. Když dobře nasvítíš, tak ani nebude vadit, že nemají tak dobré antireflexní vrstvy, jako objektivy nové, určené pro DSLR.
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smaty 6. 1. 2007 07:52

Já myslim že není problém spojit vícce fotek , používám panavue image assembler a v 90 procentech mi dokázal spojit na focené mapy. fotil jsem Lumixem FZ30 a výsledky jsou super. myslim že technický výkres by byl mnohem snadnější sousto.
smaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stano.stano 6. 1. 2007 16:41

Ja myslim, ze na tele vobedz nezalezi.
V sucasnosti asi ani zle neexistuju a vsetky splnaju zakladne poziadavky.
Dolezity je pre teba objektiv. Najidealnesie je pevne sirokouhle ohnisko. Tie maju minimalizovane vsetky vady obrazu. Najme sfericke skreslenie a aberaciu.......
stano.stano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Yarda 28. 1. 2007 10:16

Yarda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků