EOS 400D x Alfa 100

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Řepík 2. 1. 2007 19:00

Ahoj všem,

tak už jsem se konečně rozhodnul, že chci a že si koupím digi zrcadlo :)

Problém je však v tom, že se nemohu rozhodnout, co koupit. Teď fotím s Canonem G5 a tak nějak mě to táhne zase ke Canonu, konkrétně k EOS 400D, ale pořád nevím... :? Koukal jsem i na Sony Alfa100, Nikon D50..., ale nemohu se rozhodnout. Který foťák myslíte, že je ve třídě levných základních DSLR asi tak nejlepší?

Díky za názory.

Řepík
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 2. 1. 2007 19:03

Těla jsou asi kvalitou výstupu srovnatelná, spočítej si cenu a dostupnost příslušenství, jaké chceš kupovat. Co nějaký Pentax?
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 2. 1. 2007 19:04

A pohledej ve fóru, je tu toho hromada. Namátkou zde:
http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php?t=1435
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 2. 1. 2007 19:15

USER47 píše:Těla jsou asi kvalitou výstupu srovnatelná, spočítej si cenu a dostupnost příslušenství, jaké chceš kupovat. Co nějaký Pentax?j/quote]


s tím Pentaxem nevím, u nás jsem na něj v obchodech vůbec nenarazil, takže jsem ho nemohl vyzkoušet.

vím, že je tady toho hodně, už jsem i spoustu přečetl...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tvrdasek 4. 1. 2007 12:13

noo ja tiez tak rozmyslam a rozhodujem sa medzi nimi ale aj pentaxom k 100 a fakt neviem ktory ci ten canon 400d sony a100 alebo ten pentax ..
tvrdasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ynteligent 4. 1. 2007 14:35

uz dlhsi cas pozeram po zrkadlovkach, takze sa v tom trosku vyznam. Ak vies slusne po anglicky, mozem Ti odporucit asi najkvalitnejsie forum na webe ohladne fotakov- http://www.dpreview.com.
Ale asi v skratke- Alfa sto je novy fotak, je to vlastne technologia od minolty, ktoru si nejak usposobila Sony-a aj predtym do Minoltackych elektronickych zrkadloviek dodavala senzory sony. A tu je problem- senzory od sony vykazuju o dost vyssiu uroven digitalneho sumu ako Cannon a aj rozlisenie farieb nieje tak kvalitne ako pri Cannone alebo Nikone. Jedina vyhoda oproti ostatnym fotakom je pri Alfe to, ze ma stabilizovany cip, a preto mozes kupovat objektivy bez stabilizacie a tym padom aj lacnejsie a ak mas minoltacke objektivy budu ti tam pasovat. Teraz Cannon: Ma kvalitnejsi cip ako minolta, a aj fotky vyzeraju lepsie- teda to co som videl. Objektiv, ktory predavaju k zakladnemu modelu nestoji za nic, takze ked by si sa rozhodol pre Cannon, kup si len telo, a objektiv si kup iny- ale to si nechaj poradit. Rataj s tym, ze ak budes kupovat objektiv s vacsou ohniskovou vzdialenostou, budes musiet kupovat s optickym stabilizatorom, a ten je drahsi. Co som sa vypytoval tu v Dubline, tak vsetci mi v obchodoch odporucali Cannon- najma koli tomu ze na D350 neboli skoro ziadne reklamacie. Nikto nevie ako to bude s Alfou- je to novy model novej znacky....Alebo sa kukni este po nejakom nikone- tam byvaju aj zakladne objektivy kvalitne....
ynteligent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milday 4. 1. 2007 14:43

Podívej se ještě na stránky Megapixelu a komentáře u objektivů Canon - u levnějších objektivů se dost doporučují jiní výrobci. Může to být subjektivní pocit prodejce, ale zajímavé to určitě je.

http://www.megapixel.cz/objektivy?canon=1
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 4. 1. 2007 20:07

Sony je na tom bledě. Slibovali mít na podzim dostupné objektivy od Zeisse, zatím ticho po pěšině.
Canon a Nikon je co se týče budoucnosti docela jistota.
Pentax jde teď hodně nahoru, i když jeho český distributor to zdá se zaspal.
No a existuje i Olympus.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 4. 1. 2007 21:48

teď se začínám hodně klonit k D50, hlavně kvůli ceně, ale zase nevím...má cenu jít raději do vyššího rozlišení snímače (více MPx), nebo stačí např. těch 6 MPX u D50-ky. Nepředpokládám, že bych dělal nějak velké fotky na papír....
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 4. 1. 2007 23:00

[quote="Řepík"tNepředpokládám, že bych dělal nějak velké fotky na papír....p/quote]
Nepředpokládám je slabé slovo.. Nějaká fotka se ti zalíbí a pak tě to může mrzet. :D

Ale podle mě šest mega u zrcadlovky stačí. Ty fotky jsou kvalitativně jinde než stejněmegapixelovej kompakt...
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 4. 1. 2007 23:05

[quote="Řepík"t..má cenu jít raději do vyššího rozlišení snímače (více MPx), nebo stačí např. těch 6 MPX u D50-ky /quote]
Přečti si tohle téma na jednom konkurenčním fóru. Řeší se tam i kraviny, ale něco tam najdeš:).

http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=70 ... 00&t=13000
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 4. 1. 2007 23:24

beat píše:[quote="Řepík"tNepředpokládám, že bych dělal nějak velké fotky na papír....p/quote]
Nepředpokládám je slabé slovo.. Nějaká fotka se ti zalíbí a pak tě to může mrzet. :D

Ale podle mě šest mega u zrcadlovky stačí. Ty fotky jsou kvalitativně jinde než stejněmegapixelovej kompakt...x/quote]


myslel jsem to spíše tak, že nepředpokládám, že bych ty fotky dělal na nějakou zakázku za velký prachy :D Teď mám 5 MPx a fotka 30 x 40 cm není problém a vypadá kvalitně, takže... Otázka je, jestli investovat 16 tisíc za D50 se seťákem a za zbytek koupit nějakou výbavu, nebo dát rovnou 23 tisíc za 400D a zase šetřit na výbavu...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 4. 1. 2007 23:37

Řepík : telá veľmi nerobia rozdiel v kvalite fotiek. Objektívy majú určite vyššiu váhu pri " tvorbe " fotiek.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 1. 2007 05:52

Každopádně zvaž i Nikon D70s a Olympus E-500. Obě firmy dodávají v setu kvalitní objektivy a těla také nejsou k zahození :wink: Jinak, co do rozdílů, většinou jde o subjektivní příchylnost ke značce než o zásadní kvalitativní rozdíly.
anonymni

Odeslat příspěvekod Řepík 5. 1. 2007 10:31

m4x píše:Každopádně zvaž i Nikon D70s a Olympus E-500. Obě firmy dodávají v setu kvalitní objektivy a těla také nejsou k zahození :wink: Jinak, co do rozdílů, většinou jde o subjektivní příchylnost ke značce než o zásadní kvalitativní rozdíly. /quote]


na D70s jsem taky koukal, ale ta stojí už kolem 24 - 25 tisíc a to už bych bral raději 400D. Olympus mě nějak neoslovil, nesedí mi...
Asi to vyhraje D50... :?
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků