Canon EOS 60D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod never 5. 2. 2011 13:01

Tak jsem šťastným (teda momentálně nešťastným, už je na reklamaci) majitelem 60D.

Než mě opustila k pánům technikům, díky tomu, že přes nco, z ničehonic přestala jet, tak jsem ji měl samotnou, bez BG. Ergonomie je úžasná, ikdyž je menší, tak se díky lepšímu tvarování drží líp, to, že pár gramů ubylo není nijak poznat (teda možná je, ale opravdi minimálně) a při porovnávání s 40D nebyl plast od kovu vůbec poznat :-)

Co mě jako první dostalo byl konečně použitelnej displej! Byla to nádhera se na něj koukat, i oproti 50D je tam obrovskej rozdíl! Hledáček je + - cca stejnej, tam jsem ani moc změn nečekal, možná je o něco světelejší, ikdyž moje bývalá 40D byla neskutečně zaprášená, tak nedokáži objektivně posoudit :mrgreen:

Dálkové odpalování blesků funguje výborně, i na větší dosah, jak 60D dorazí domů, chci vyzkoušet, jestli bude komunikovat i s Metzy, funkce má až na pár drobností stejný jako originální Canon transmitter za 5 tisíc, takže palec nahoru :-))

Vše ostatní už bylo řečeno, takže tady nebudu psát pořád to stejné.. snad jenom, dorazil mi battery grip, od Meike, je k nerozeznání od originálu, kdyby někdo chtěl fotky, není problém.. :)

BTW: za výklopný displej jsem rád, sice ho použiji párkrát do roka, na fesťáku, pro focení z davu, ale i tak :)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 5. 2. 2011 13:59

Na gripech Mieke mě zaujal fakt, že většina majitelů či prodejců tvrdí "že jsou k nerozeznání od originálu" a já to poznam z fotky během vteřiny. :) Asi selektivní vidění..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod never 5. 2. 2011 19:54

Jaké selektivní vidění? :mrgreen:

http://www.paladix.cz/clanky/battery-pa ... vejci.html

A z vlastní zkušenosti vím, že všechny Meike gripy jsou na tom podobně :-)

Neříkám, že tam ten rozdíl mezi 1700kč a 4300kč není při bližším zkoumání poznat, ale při focení určitě ne-e .. ;-]
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tauruscz 6. 2. 2011 10:43

never píše:Tak jsem šťastným (teda momentálně nešťastným, už je na reklamaci) majitelem 60D.


Taky o 60D uvažuju. Zajímalo by mě, co jste na 60D musel reklamovat?
tauruscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod never 6. 2. 2011 18:56

Nevím, jak jsem psal víš... Vypnul jsem ji večer a ráno jsem ji už nenastartatoval.. z ničeho nic, nikde jsem ji neťukl, nic, asi jen někde vypadený kontakt nebo podoně bych tipoval :-)

A 60D je bezva foťák, ti co o něm pouze četli na něj plivají, ti co s ním měli čest ho jen chválí takže tak ;-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shiny 8. 4. 2011 21:20

Někdo tu někde napsal, že výstup JPG je katastrofa,,,,to je myšleno vážně?
Shiny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 8. 4. 2011 22:07

Len v porovnani s konkurenciou, predchadzajucimi modelmi a vystupom z profesionalnych RAW konvertorov.
Canon totizto este stale pouziva (uz trosku zastaraly) Digic IV, no v poslednych modeloch zmenil farebne podanie a dynamicky rozsah tak aby sa vystup podobal na vystup z Olympusov .. co ovsem spsosbuje ze sa objavi viac sumu v tienoch...

Nie je to tragedia (naopak, zabery tak vyzeraju realistickejsie) ale APS-C konkurencia ma vyhodu v tom, ze ma chipy s lepsim dynamickym rozsahom a pouziva novsie procesory, tak je na tom lepsie.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decibel 9. 4. 2011 09:42

60D má podla mna lepší JPEG o triedu ako 7D, či už ostrosť alebo farby. Vidno že si mákli...
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 4. 2011 10:51

Shiny: ano, podla mna je. Mam moznost porovnat viac fotoaparatov a tak viem, ako sa casom ich vystup meni - podla mna byvali vystupy fotoaparatov v minulosti kvalitnejsie (mne to zosvetlovanie a rozpatlavanie tienov nevyhovuje - plati to ale pre vsetky znacky). Olympus ma asi najlepsi jpeg, ale aj najvacsie limity pri foteni, tak je to taka sladko-kysla vyhoda. V RAWe je vstup samozrejme prvotriedy na akukolvek (aj profesionalnu) pracu. V ramci kategorie nie je zasadny rozdiel v obraze a sume medzi hocijakymi novymi APSC DSLR na trhu. Je jedno, ci si clovek vyberie Nikon, Pentax, Canon, Sony - obraz je priblizne rovnako kvalitny a uz davno nie je smerodatny pri vybere fotoaparatu. Rozhoduje ovladanie, vybava, konstrukcia, objektivy, planovane vyuzitie, ci plany fotografa do buducnosti (ak chce byt profikom, tak ma, zial, stale na vyber iba medzi C/N - v ostatnych pripadoch su vacsinou vyhodnejsie ine znacky)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 11. 4. 2011 12:10

ako píšete tak tá 60 je celkom fajn foťáčik

Jano (ganec) oplatila by sa skôr 60 ako 550 :hm

(to len, ak by sa môjmu miláškovy (D 500), niečo stalo..) - včera som ho dal znovu reklamovať pre závierku (viewtopic.php?f=212&t=1134828) - ako mi Ondrej hneď radil..
..viem, hovoril som, že ak upgrade, tak 5Dčko ale financie nepustia.. a to k tomu nerátam tú 50tku 1,4 :) ..

teda pýtam sa všetkých (s 500kou som bol celkom spokojný) displej ma nebere, blesky na diaľku hej.. a som zástanca čistej a ostrej fotografie..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza_jde 1. 5. 2011 12:06

Další recenze na Canon EOS 60D / Recenze. Pokud bylo zmiňovano ostření na videu tak oproti Sony A55 fakt nic moc. Ale jinak je vidět, že Canon nespí.
Honza_jde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decibel 19. 5. 2011 07:31

pred nedávnom som si 60D kupil ako back up telo, tuto su moje príhody a skúsenosti s týmo plastikom ak to niekoho zaujíma:

http://jozefpeniak.blogspot.com/2011/05 ... astic.html

enjoy!
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 19. 5. 2011 12:39

uf, já té 60D sned i přijdu na chuť. :-)

On to nejspíše bude dobrý foťák, ale za cenu po 20tis.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DUDISKO 31. 5. 2011 16:22

ak zajtra pôjde všetko ok tak bude C 60tka doma..
920€ telo.. možno dobrá cena výkon..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .abused 1. 6. 2011 21:58

Tak mi dneska přišel a první dojmy úplně super :) přešel jsem ze Sony A300. Takový rozdíl...
.abused
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků