Paměťová karta ze zahraničí

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod evilda 9. 4. 2011 23:56

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, máte někdo zkušenost nákupu paměťové karty ze zahraničí? Blokli vám ji někomu na celnici, chtěli doplatit autorský poplatek apod.? Díky
evilda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 4. 2011 08:08

Autorský poplatek se určitě neplatí, jen clo (bude minimální a jen bude-li cena vyšší než 150 EUR) a DPH (při překročení hodnoty 25 EUR).
Prý by měly být levné z Velké Británie, tam se totiž výpalné neplatí, navíc si ušetříš celní formality, protože jsou v EU. Na druhou stranu při dnešních cenách paměťovek bude větší část hodnoty dělat poštovné.
Takže zbývá jedině Čína a obchody typu Dealextreme. Bohužel ne vždy jsou kvality paměťových karet dostatečné, objevují se dokonce i falzifikáty - tváří se jako 8 GB, ale ve skutečnosti je třeba jen 1 GB. Cokoliv nahraješ nad 1 GB tak se na kartě sice ukáže, ale už to nedokážeš dostat ven.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revell 10. 4. 2011 08:20

jeste zalezi jakou kartu bys chtel, ale nekomu, kdo kupoval karty pred 4 a vice lety se spise pousmeje (ver mi). Kolem roku 2006 stala 2GB Sandisk ultraII compact flash v obchode 119€ (internet 90). Ted koupis 8GB Transcend 133x (2009) za 20€ (internet).
Ted je otazka k cemu kartu s velkou kapacitou potrebujes a jestli jich potrebujes hodne. Na fotky ti bude stacit jakakoliv, na HD video nejaka rychlejsi. Pokud chces jen foto tak obetuj tu stovku navic, kup ji v internetovem obchode a mas jistotu zaruky, cokoliv koupis v cine se ti nevyplati posilat tam a zpet.
Pokud mas nekoho v zahranici muzes se poptat a treba ti ji priveze, ale u karet dnes bych to skutecne neresil u objektivu, fotaku se to vyplati.

K dobrym znackam patri Sandisk, Transcend, Lexar, Kingston a dalsi.

-- 10. 4. 2011 09:25 --

si jeste pamatuji, jak si kamarad roku 2003/2004 do sveho 3-megapixeloveho fotaku sony (tehdy jeste s asymetrickym objektivem nalevo) koupil 128 MB kartu :) Nebo kdyz jsem mel pujceny prvni digital Olympus (rok 2002-2003) a fotili maturitak, tanecni nebo me papirove modely s Abicka.
A kolem roku 2000 nam tvrdili, ze 2,1mpix se uz na fotce nelisi od kinofilmu (to jsme pak slyseli jeste dalsich 10 let az do 10 mpix :D )

Sorry za off-topic, nostaligie je ...previt :D
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 4. 2011 08:57

revell: já před odjezdem na dovolenou (no, už to bude pár let) kupoval 4 GB kartu CF za 9,5 tisíce bez DPH! Jo, časy se mění :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 10. 4. 2011 12:02

A já si před dvěma týdny koupil MicroSDHC 4 GB class 6 za 168 Kč - do mobilu. :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka S 13. 4. 2011 09:40

[quote="PatrikChrz"]Autorský poplatek se určitě neplatí, jen clo (bude minimální a jen bude-li cena vyšší než 150 EUR)...

Tak to už není pravda, od 1.4.2011 je limit 22 eur.

:-)
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 4. 2011 10:51

22 EUR je limit na DPH.
150 EUR je limit na clo.
Tedy - koupis za 100 EUR. Clo neplatis, ale platis 20 % DPH, tedy asi 500 Kc
Koupis za 200 EUR, platis jak DPH, tedy asi 1000 Kc, tak clo (to je velmi ruzne, nekdy nulove, jindy muze byt vyssi nez ta DPH, je to odvisle od zeme puvodu - tzv. preferencni cla a druhu zbozi)

-- 13. 4. 2011 11:54 --

Samozrejme pri nakupu ze zemi EU neplatis ani clo, ani DPH. Vyjimka je u opravdu velkych objemu zbozi zatizenych spotrebni dani, ale tech bys jako soukroma osoba pro vlastni spotrebu nemel dosahnout.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka S 13. 4. 2011 11:11

Ano, je to tak, omlouvám se.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 9. 5. 2011 23:37

Pokud vím, tak na ebay je velké množství falzifikátů, které nejdou na první pohled poznat. Rozhodně bych kartu kupoval od prověřeného prodejce, tzn. radši v ČR. Moc uspořit nejde.
Mr.Scully
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků