Casio alebo Sony

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod viperw 26. 11. 2006 22:31

Dobry den v fotoaparatoch sa velmi nevyznam a preto by som chcel poradit ktory z tychto fotakov by ste mi doporucili kupit, ked som vyberal tak sa mi zapacili tieto fotaky:
--CASIO EX S770 Exilim stříbrný (silver), CCD 7 Mpx, 3x zoom, 2,8" LCD, Li-Ion, SD/ MMC, stabilizátor, dock

--CASIO EX Z70 Exilim černý (black), CCD 7 Mpx, 3x zoom, 2,5" LCD, Li-Ion, SD/ MMC, stabilizátor

--SONY CyberShot DSC-T5/B černý (black), CCD 5 Mpx, 3x zoom, 2,5" LCD, Li-Ion, MS DUO

--
SONY CyberShot DSC-T9/B černý (black), CCD 6 Mpx, 3x zoom, 2,5" LCD, Li-Ion, MS DUO


Dakujem za vase rady, kedze niesom ziadny profi fotograf od mojho noveho fotaku ocakavam hlavne velky displej dizajn. Ale od fotoaparatov casio ma odradzuje priatel ktory hovori ze diele na znacku casio sa velmi tazko zhanaju, predtym som mal fotak CASIO Z40 ale ten spadol a uz nesiel opravit objektiv novy by stal 9000Sk tak preto tu vyberam novy fotak. Velmi dakujem za kazdu radu
S pozdravom Robo
viperw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 11. 2006 22:47

Stabilizátor u Casia není stabilizátor - je to jen zvýšení citlivosti (s následkem rapidního zhoršení obrazu) proto, aby se mohl použít kratší čas expozice. Dá se s tím dělat jen při dobrém světle.

T9 má stabilizátor pravý, optický, posunem optického členu v objektivu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod viperw 26. 11. 2006 23:18

takze tiez by ste nedoporucoval to casio? ale nejaky podobny fotoaparat aj inej znacky? inak dakujem aj za prvu radu. Lebo ten T9 sa mi zda uz dost drahy :(
viperw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 27. 11. 2006 06:04

Celkově Sony dělá lepší foťáky, než Casio. Ale tyhle miniaturní hračky jsou u všech firem buď velký kompromis nebo naopak drahá legrace. Kolik peněz jsi do toho ochotný "investovat"?

Servis je problematický snad u všech značek. I když jsou díly k sehnání, tak obvykle nejsou k dispozici v našich zemích, ale objednávají se z nějakých zahraničních skladů a pod. Rozhodně se nevyplatí foťák házet na dlažbu, pokud nechceme jít kupovat nový...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maročan 27. 11. 2006 12:19

viperw píše:Dakujem za vase rady, kedze niesom ziadny profi fotograf od mojho noveho fotaku ocakavam hlavne velky displej dizajn.


Přiznám se, že já bych od foťáku očekával hlavně pěkné fotky. Pokud ti jde o velký display, kup si LCD televizi.

Ono bohužel dnes není samozřejné, že všechny moderní foťáky fotí líp než jejich 2-3 roky staří předchůdci. Velký display je fajn, ale záleží na antireflexních vrstvách, abys na něm taky něco za sluníčka viděl...
Také žere víc energie, je často náchylnější na odření a zhoršuje se ergonomie, jelikož kvůli velikosti displaye se zmenšují ovládací prvky..
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viperw 27. 11. 2006 15:40

to Marocan: no tie dobre fotky od toho ocakavam samozrejme tiez to je snad prvorade to som ani nepisal.

to Pety: ta cena by podla mna mala byt do tych 12 000Sk mozno o malinko vyssie keby to bolo vyhodnejsie. dakujem za rady a budem vam vdacny aj za konkretnejsie typy fotoaparatov. Dakujem
viperw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod viperw 27. 11. 2006 21:25

Zdravim tak nakoniec som vybral
SONY CyberShot DSC-T10 / S stříbrný (silver), CCD 7 Mpx, 3x zoom, 2, 5" LCD, Li-Ion, MS DUO
co na to hovorite? doporucili by ste mi nejaky ini v tej cenovej kategorii?
viperw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 28. 11. 2006 17:20

kamarád má jeden z nových sony co používá clear RAW a jeho ségra má 4 roky starý 3 Mpx olympus a omnoho lepší fotky než on
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod viperw 28. 11. 2006 18:11

tak ja uz naozaj neviem co by ste mi teda doporucili?
viperw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 28. 11. 2006 20:51

podíval bych se na http://www.megapixel.cz/nikon-coolpix-s10 vypadá slušně

ty sonky samozřejmě fotěj také
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod viperw 28. 11. 2006 21:59

diky moc uz som objednal PANASONIC LUMIX DMC-FX50EG-K co hovoris an ten? Bol mi doporuceni
viperw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 30. 11. 2006 14:02

ohniskový rozsah FX50 začína už na 28 mm, čo je výhodou: Na 2. strane 1/2.5 " čip a 7,1 MPx nie je to pravé, ale tak to je pomaly u každého foťáku pri dnešnej honbe za MPx. Plusom je tiež stabilizátor.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků