Fotak pro maminku :-)

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod X_Killer 28. 11. 2006 11:36

Moje mami potrebuje nejaky fotacek do skolky na foceni deti a pod. a vyhradila si na to rozpocet MAX 15k a poverila me abych ji nejaky sehnal :lol: .Jelikoz nemam prehled v cenach a fotacich tak se obracim na VAS!:-) Fotak ma splnovat: Jednoducha obsluha (zapnout->vyfotit->vypnout), kvalitni foto, kompaktni rozmer (asi by to nemela byt zrcadlovka vazici pul kila:-), moznost nahravani videa ve slusne kvalite, pametova karta 1GB. Pokud by to mel splnovat fotacek i za "mene"penez tak by se pry mami nezlobila, ale alespon tech 10k by "utopit" potrebovala :D
Z nejhoršího jsem vevnitř
X_Killer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 28. 11. 2006 11:56

Napr CANON IXUS a jeste zbude mozna na videokameru.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 28. 11. 2006 11:56

řeším to stejné, a vypadá to u mě na Panasonic TZ1, 10x optický zoom, kompaktní velikost, optický stabilizátor, jen automat, slušné fotky.

ixus se mi líbí, ale manželka je zavrhla, že mají jen 3,8 násobný zoom a že chce něco co víc přibližuje a přitom zavrhla i UZ pro velikost.
loop
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 28. 11. 2006 12:12

loop píše:řeším to stejné, a vypadá to u mě na Panasonic TZ1, 10x optický zoom, kompaktní velikost, optický stabilizátor, jen automat, slušné fotky.

ixus se mi líbí, ale manželka je zavrhla, že mají jen 3,8 násobný zoom a že chce něco co víc přibližuje a přitom zavrhla i UZ pro velikost.a/quote]


Kupujes fotak ty nebo manzelka. :wink: :D Takhle to vetsinou zacina
....

Ta TZ1 zas tak mala neni, do kapsy ji nedas.
Naposledy upravil kromec dne 28. 11. 2006 12:14, celkově upraveno 1
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 28. 11. 2006 12:13

kromec: samozřejmě já kupuji, manželka ho bude vlastnit a fotit (doufám)!
loop
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 28. 11. 2006 12:21

Delal jsem si srandu.

Ta Tz1 neni spatna ,ale diky sve male velikosti je tam hodne kompromisu. Hlavne objektiv(chromaticka aberace na kontrastnich mistech) , snimac(sum ) a horsi ergonomie. Na druhou stranu ma dobrou ostrost, rychlost ....), pokud nebudes fotit na vysoke ISO, tisknout plakaty, naucis se v editoru odstranovat chrom. aberaci(je to par kliknuti) budes spokojen. Jen pozor na cestinu , co jsem videl tak je strasne zprasena.

Tady je na nej dobre zpracovana recenze, dobre se porovnava s jinymi fotaky:
http://www.dpreview.com/reviews/panasonictz1/

Jsou tam i ukazkove fotky.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 28. 11. 2006 12:27

kromec: právě že jsem procházel různé recenze, a při porovnávání se mi zdálo, že vychází nejlíp včetně aberací a já nevím čeho ještě. samozřejmě v rámci obdobných fotoaparátů.

co to máš v avataru? sinclair zx spectrum?
loop
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 28. 11. 2006 12:36

JJ Spectrum

Jinak doporucuji zajit s manzelkou( v pripade Xkillera s maminkou) do obchodu at se na nej podiva, zensky maj casto prekvapi co se jim libi. Napr. moji se nejvic libi:

Obrázek

Libi se ji ze je akorat do ruky a barva.:wink:

Ale kdyz je potreba fotit rodine fotky tak musim fotit beztak ja, ze pry to umim lip :D Tak jsem si "rodiny" fotak vybral podle sebe. :wink:

----------------------------
Te TZ1 bych se nebal je to dobry fotak, pokud pozadujes 10x zoom a co nejmensi rozmery tak beztak moc velky vyber nemas.
Naposledy upravil kromec dne 28. 11. 2006 12:43, celkově upraveno 1
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 28. 11. 2006 12:42

Jo tady je srovnani fototgrafii:
http://www.lesnumeriques.com/duels.php? ... =1423&ph=2

Muzes TZ1 porovnat s jinymi fotaky napr. s nejvetsim konkurentem Canon A710.

X_Killer:

U videa u fotaku si davej pozor jakou ma komprimaci, u vetsiny fotaku se vleza na 1GB kartu cca 15min v nejvysi kvalite.
Naposledy upravil kromec dne 28. 11. 2006 12:45, celkově upraveno 1
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 28. 11. 2006 12:44

kromec: spectrum byl kdysi můj první, tak půl roku než jsem přešel na atari 130xe.

mě se líbil ještě canon PS 710IS, ale rozhodl zoom a že bych musel přikupovat akumulátory a dobíječku a manuální funkce stejně nevyužiju. takže už se nebojím!!!
loop
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 28. 11. 2006 12:51

díky za odkaz, to předvedu ženě ať se podívá.
jinak těžko říct, některé fotky má lepší Pan. některé Can.
loop
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X_Killer 28. 11. 2006 14:25

Diky za rady. Asi mami doporucim toho Panasonica TZ1. Vypada schopne a je v poho :) A nejaky link na dobry levny obchod...dekuji :lol:
Z nejhoršího jsem vevnitř
X_Killer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 28. 11. 2006 14:46

x-kill: zatím jsem ho viděl nejlevněji (teda jestli jsi z Prahy) ve Vodičkově, Škoda foto, cca, 8490 Kč.
jinak zkus http://www.srovnanicen.cz

nebo http://www.oehling.cz
loop
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 28. 11. 2006 14:49

tak ještě odkaz na Škodu e-shop:

http://www.fotoskoda.cz/fotoskodashop/default.asp
loop
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 28. 11. 2006 15:15

X_Killer:
pokud ten fotak bude na foceni ve skolce(v mistnostech) tak bys mozna spis uvital nez dlouhe ohnisko spis siroke ohnisko, od 28mm(napr. Pnasonic FX01), vetsina fotaku ma od 35mm. Pokud mas mensi ohnisko tak nemusis tolik odstupovat od foceneho objektu a na snimek se ti "vleze" vice.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků