Polarizační filtr na Nikon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod E.Va. 14. 11. 2006 13:30

Zdravím, chtěla bych poprosit o radu...
sháním pro přítele polarizák na Nikon D70, ale nejsem si jistá jaký průmer... Nevíte nahodou jaky prumer ma ten setovy objektiv?

A druhá vec, jakou značku byste doporucili, nebo cenovou hladinu. Prosurfovala jsem toho docela dost a zarazi me ze je takovy rozdil mezi B+W a treba Hama filtrem nebo Marumi (stejny prumer je oproti BW za polovicni cenu)... Je v nich opravdu takovy rozdil? reba kdyz vezmu B+W slim s MRC upravou a nejaky jiny?
Jinak jsem pochopila, ze by to mel byt filtr cirkularni.

Díky moc za info
E.Va.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod manas 14. 11. 2006 13:38

Evco, myslim, ze by urcite mel byt cirkularni, jinak rozdily tam urcite jsou co se tyce znacek. B+W je kvalita a znacka, ale na druhou stranu mij nazor je, ze bohate staci Hama ci Marumi. Sice ti tu bude kazdej tvrdit jakej je v tom rozdil, ale pochybuju ze vetsina z nich nekdy nejaky rozdil videla :)).

Co se tyce prumeru, jestli jde o setak AF-S DX Zoom-Nikkor 18-70 mm f/3,5-4,5G IF-ED tak je to prumer 67mm, viz: http://www.shop-nikon.cz/nikon-objektiv ... g+dp44679/
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E.Va. 14. 11. 2006 13:49

Díky, ten objektiv musim jeste nejak nenapadne overit a o znacce popremyslim.

Kdyz uz se tak ptam, delaji i jine znacky provedeni slim? Nebo je to jen reklamni tahak a neni v tom ve skutecnosti rozdil, jestli je to slim nebo neni...
Marumi i Soligor delaji nejake provedeni DHG... to je co zač? proti poskrabani to podle popisku není...
E.Va.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 14. 11. 2006 13:55

Provedení slim je co nejtenčí, aby se zamezilo vinětaci (zastínění rohů snímku) u objektivů, které jsou k tomu náchylné. Často slim ani nemá vpředu závit na další filtr. Samozřejmě s provedením slim se musí zacházet o dost opatrněji a je dražší. Proto je dobré vědět, na jaký objektiv to je, a zjistit si, jestli je slim vůbec potřeba.

Cirkulární filtr je jen asi o stovku nebo dvě dražší, než lineární, tady neváhej, s lineárním nemusí vždycky fungovat automatické zaostřování.

Hama filtry jsou prý nejhorší, Marumi stačí určitě.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod manas 14. 11. 2006 14:21

Jinak pojednani o filtrech, vcetne polarizacnich najdes tady: http://www.fotografovani.cz/art/fotech_ ... ries1.html
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seyhello 14. 11. 2006 15:23

a co řikáte na filtry SIGMA? Jsou o kousek levnější než BW...
seyhello
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 14. 11. 2006 15:25

Ja koupil Kenko a take nepozoruji zadnou degradaci kvality. Ale volba slim nebo ne je tezka. To tu nikdo nema Nikon D70?
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 11. 2006 15:35

Teď budu na 18-70 polarizák kupovat. Přemýšlím ale pořád, jestli vzít P držák a filtr Cokin či Hoyu Super...
anonymni

Odeslat příspěvekod manas 14. 11. 2006 15:56

Ja kdyz kupuju filtry, tak si beru fotak s sebou a zatim se mne nestalo abych si filtr nemohl zkusit jestli staci normal nebo slim verze....
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 14. 11. 2006 16:18

[quote="Petr Kuchařík"tTeď budu na 18-70 polarizák kupovat. Přemýšlím ale pořád, jestli vzít P držák a filtr Cokin či Hoyu Super...o/quote]

Ja jsem sel ted do KOOD(sedy prechodovy a sedy neutralni) je to stejny system jak COKIN ,ale je min. o polovinu levnejsi. CO jsem cet na forech tak kvalitu filtru chvali , jediny co vadi je horsi mech. provedeni drzaku. KOOD a COKIN jsou kompatibilni. U COKINU si hodne lidi stezuje ze neni barevne neutralni.

Jinak zatim mam kruhovy polarizak MARUMI DHG SLIM(identicky s SOLIGOR) a spokojenost.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RBull 15. 11. 2006 09:14

Na 18-70 je prumer 67mm, jak uz bylo receno. Na tento objektiv z vlastni zkusenosti doporucuji slim filtr pro pripad ze s tim budes fotit na nejsirsi ohnisko pri male clone. Ja jsem priznivcem slim filtru HOYA, na rozdil od B&W maji vpredu zavit na puvodni krytku.
RBull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alexino 16. 11. 2006 13:27

určite bych vzal B+W s MRC, nebral bych slib, protože na seťáku je zbytečný, myslím že vinětovat nebude. Navíc na klasickým ti bude lépe držet krytka. Co se týče kvality, tak rozdíl mezi Hoyou, BW a naproti Marumi, Hama jsou dosti videt. Pokud je ale pritel cvakal tak je mozna nepozna :-). Jinak Hamu urcite nebrat. Marumi budiz, Kenko budiž, Kood a Cokin taky nebrat, jsou snad ještě horší než ta Hama. Všechno je ale o ceně, takže finální rozhodnutí bude stejně na tobě.... Pokud má nebo plánuje ještě nějaké objektivy, asi bych vzal větší filtr, podle toho co si chce koupit a redukci.
Alexino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 16. 11. 2006 13:34

don_alex:proč doporučuješ hoyu a nedoporučuješ kenko?!

na jiném fóru jsme to již řešili několikrát, je potřeba si vždy u konkrétních modelů ověřit....

Kenko není ve filtrech ničím jiným (minimálně u některých verzích) než o trochu levnějším rebrandem Hoyi. Nakonec se podívejte v obchodě sami - stejné řady, stejné označení, stejné krabičky, stejné etikety/popisy lišící se pouze logem a uvnitř stejné filtry. Kenko i Hoya jsou obchodní značky jediné společnosti, THK Photo Products, společně s Tokinou a Slikem.t/quote]
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexino 16. 11. 2006 14:45

russianblue: kenko je lowendovy vyrobek firmy, co dela i Hoyu a tomu odpovida cena i kvalita. Asi bych to posadil na podobnou uroven jako Marumi. Btw pokud jsi cetl muj prispevek, tak sis mohl vsimnout, ze sem doporucoval BW nikoliv Hoyu. Myslím že BW je na to s kvalitou o něco lépe
Alexino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RBull 20. 11. 2006 09:27

Omlouvám se za dezinformaci, dodatečně jsem si uvědomil že vlastně používám polarizák B&W Pro a má přední závit. Na objektivu 18-70 jsem měl polarizák B&W slim bez předního závitu (s tou pitomou padací krytkou), ale po přechodu na 18-200 jsem začal používat 77mm B&W (přes přechodový kroužek) a používám na něm klasickou Nikon krytku. Hoya filtry jsem do toho zamíchal omylem, mám od nich akorát UVčka (slim).
RBull
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků