tele sigma vs tamron vs nikon

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mick8 22. 4. 2011 11:34

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký tele obj. byste mi doporučili. Samozřejmě rozdíl v sigmě a dalších je ve světelnosti ale jaký výstup by z toho byl? Chtěl bych to na focení zvěře a rychlých pohybů, takže proto jsem zvolil i objektivy s delším ohniskem. Rychlost ostření si majitelé chválí u všech objetivů. Na Sigmě mě tedy hodně láká světelnost, ale aby mi nechybělo ohnisko, ostatní mají ohnisko, ale zase světelnost, která by mohla být omezující v lese atd. Jaká je asi tak max vzdálenost pro focení na 200mm a na 300 mm- ptám se abych zjistil, jestli mi těch 100mm bude moc chybět? Nic víc neřeším, značku, váhu, jestli se vysouvá atd... Důležité je pro mě aby to mělo dobré výsledky a pro pohyb rychle ostřilo. Dost lidí také mluví o tom tamronu, že perfektně ostří, ale zase občas blbne při expozici. Případně byste mi doporučili nějaký jiný v podobné cenové kategorii. Dík za radu :-)
http://objektivy.heureka.cz/sigma-70-20 ... macro-hsm/
http://objektivy.heureka.cz/tamron-sp-a ... usd-nikon/
http://objektivy.heureka.cz/nikon-70-30 ... vr-nikkor/
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peejer 22. 4. 2011 17:25

Zdravím, ja jsem nedávno řešil úplně stejné dilema:) Nakonec jsem si pořídil Sigmu 70-200 f/2.8, a myslím že jsem udělal dobře, i když se zbývajícími objektivy mám jen malou zkušenost. Jestli máte zájem tak mi klidně napište na ICQ, poslu klidně nějaké fotky.
Předtím jsem měl Nikkor 70-300 AF (ten starší bez motorku), no a rozdíl o proti té sigmě je ve vsech směrech propastný. icq#: 316521661
http://patrik-jech.fotopatracka.cz/
peejer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 23. 4. 2011 12:52

Dik :-) Fotek jsem viděl dost, ale dík za nabídku. Nicméně nestalo se Vám, že by Vám těch 100 mm chybělo? Chtěl bych občas vyfotit nějakého toho letícího dravce, vysokou v lese atd...
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 23. 4. 2011 16:13

Na 300mm je ten Nikon ostrý až tak od F8, takže budeš mít problém se světlem.

Tamron obvykle ostří dost pomalu na cokoliv pohyblivého.. světelnost je totožná, takže nic moc. Navíc je na 300mm ještě horší než ten Nikon.

Sigma, no když chytneš dobrý kus, tak to bude vcelku funkční, akorát při téhle délce ti už může chybět stabilizace, takže budeš muset hnát ISO dost vysoko.

Z toho všeho vychází nejlíp asi ta Sigma.. doporučuju kupovat s foťákem v ruce a osobně a vyzkoušet. Funkčnost je jako u všech third-party výrobců kus od kusu.

-- 23. 4. 2011 17:18 --

http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=157001

Tohle je docela zajímavé.. mínus je, že na 200mm musíš zaclonit na F4 - F5.6 (úplně ostré od F8). Je to starší design se svými výhodami a nevýhodami.

-- 23. 4. 2011 17:20 --

Dodatek:

Fotky z 80-200

http://www.flickr.com/photos/lightknigh ... 2/sizes/l/
http://www.flickr.com/photos/lightknigh ... 3/sizes/l/

A jedna z 80-200 a Tamronu 2x TC
http://www.flickr.com/photos/lightknigh ... 9/sizes/l/

-- 23. 4. 2011 17:24 --

Jo a neostří s levnějšími těly, ale to je u AF objektivu asi jasné..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ggrand 23. 4. 2011 16:43

Tamron 70-300VC není na dlouhém konci slabší než Nikkor,záleží na kusech, které se vůči sobě porovnávají a celkově opticky jsou si rovni,jen Tamron má méně CA(podle the digital picture com). Dokonce ani ostření nemá horší,podle Makofoto.cz Tamron ostří rychleji.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 23. 4. 2011 17:03

Jo s tím menším množství CA souhlasím. Zbytek nevim, u Tamronu je pravděpodobně testování kvality asi na úrovni Sigmy, takže asi fakt kus od kusu.

Tomu ostření moc nevěřim, navíc to docela závisí na jakém těle to zrovna je. D80 neostří jako D700 nebo D3s.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ggrand 23. 4. 2011 19:21

Projeť si tohle(zejména ohledně ostření) : http://makofoto.cz/nikon/objektivy/Tamr ... _300VC.htm
A náznaky, že u Nikonu/Canonu je malá kolísavost kvality si nechej. Je toho plný internet a přitom jsou to bludy. Od té doby, co jsem musel kvůli naprosto nepoužitelné kvalitě obrazu vyměnit profi pevné sklo(zlatý proužek),18-55 byl na široké ohnisko znatelně ostřejší než můj 18-105VR, mám na celou problematiku svůj názor.

Jinak s Tamronem 70-300VC jsem spokojený a věřím, že bych stejně spokojený byl i s Nikkorem 70-300VR.
K té Sigmě: pod 2metry je měkká(zejména na delší ohniska). Ostří z těch 3 nejrychleji. Měl jsem ji na D300. Kvalita obrazu naprosto plně srovnatelná s dvouprstencem Nikkorem 80-200/2,8. Bohužel pro nedostatečně přesné ostření se clona 2,8 nedala využívat naplno i když to kvalita obrazu dovolovala, jen bylo ostřeno trošku jinam a bylo to vidět,nebylo na to spolehnutí. To byl taky důvod proč jsem se jí zbavil. Tamron 70-200 mi ostřil přesně,ale zase děsně pomalu a někdy se ani nechytl a přejížděl celý rozsah, takže tudy taky cesta nevede.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 24. 4. 2011 00:24

Tvrdit, že Canikon má perfektní kontrolu kvality nebudu. :D Někde sem viděl srovnávací test 5ti kusů jednoho Canon objektivu a výsledky byly k popukání.. no teda pokud člověk neuvažuje si ten objektiv nebo cokoliv od nich koupit, pak už to tak vtipné nepřijde. Další podobné bylo různé problémy se 7D, kdy někteří uživatelé byli naprosto spokojeni a někteří reklamovali několikrát.

Nicméně, třeba Sigma je celkem oprávněně slavná svojí nekonsistencí co se kvality výroby týká. Je fakt, že o Tamronu sem tolik stížností nečetl.

Předpokládám, že autor bude happy víceméně s každým z těhle objektivů v závislosti na tom co chce.. ta 70-300 od Tamronu má docela slušné reference napříč internetem a většina lidí asi dává přednost koupit nový se zárukou.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ggrand 24. 4. 2011 10:08

Daemonius : ono stížnosti na kvalitu asi budou dány i procentem zastoupení mezi lidima a Sigma je větší fabrika než Tamron, takže vyrábí a prodává více objektivů,čili i více lidí se pak ozve. To si teda myslím.

Ano přesně tak to bylo i u mě. Buď koupit jetý Nikkor nebo nový Tamron se zárukou s tím, že ho do 2 týdnů můžu vrátit. Vybral jsem Tamron. Dělal jsem test ostrosti na 12mpx FF, nevidím rozdíl v ostrosti mezi ohniskem 70 a 300mm, jen snížení kontrastu-to vše ve vzdálenosti od 2 do 10 metrů(na nekonečno to bude asi trošku jinak). Na druhou stanu ale musím říct, že Nikkor 70-210(pull-push staříček) je na 70mm lepší než Tamron.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 24. 4. 2011 12:29

:-) Dík za diskuzi :-) Osobně jsem s přikláněl nejraději k tamronu, neboť si jej lidi chválí a rychlost stření je prý také supr, navíc je to 300mm, pak sigma a pak až Nikon. Jak říkám, Sigma kvůli světlu a konstrukci, jenomže mám strach, aby mi nechyběly mm, když budu fotit na dálku vysokou, létající ptactvo atd... Navíc tamron má i stabilizaci. Takže zkusím Tamron a uvidím. Snad chytnu dobrý kousek nebo si jej zkusím přímo v obchodě. Protože jsem také četl, že při expozici přes hledáček to bylo zlé a přes LV to bylo oki... tak uvidíme :-) dík za info :-) přeji dobré světlo :-) Navíc za ušetřené peníze můžu dokoupit filtry atd :-) Což je také výhoda :-)
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 24. 4. 2011 15:55

Tož hodně štěstí, kdyžtak sem pak napiš a případně ukaž výsledky, ostatní čitatelé fóra to určitě ocení, tenhle problém s výběrem mívá docela dost lidí.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod honzinulanek 24. 4. 2011 17:56

Cau, jen par poznamek. Mel jsem dosud Sigmu 70-300 APO DG. Docela pomale ostreni, mizerna svetelnost (4-5.6), pouzit se to dalo jen pri plnem svetle. Ted jsem jej prodal a koupil Sigmu 70-200 2.8 a nelituju, kolega ma ten samy objektiv a je taky plne spokojen. Ty reci o Sigme s poznamkou ze je treba vybrat z vice kousku neplati, neznam nikoho kdo by vracel. Radeji bych na tvem miste dal prednost svetelnosti pred stabilizaci - pokud budes fotit pohybujuci se zvirata, je ti stabilizace na nic, naopak lepsi svetelnost ti dovoli rychlejsi casy.
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 24. 4. 2011 18:04

dík a co ta vzdálenost? Jak daleko mi to dovolí být od foceného objektu na těch 200 mm?
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzinulanek 24. 4. 2011 18:10

myslím, že 1 metr, ale ruku do ohně za to nedám, nemám jej teď u sebe
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 24. 4. 2011 18:16

počkat....teď si asi nerozumíme....jak daleký objekt vyfotím nebo mi to zaostří? Třeba když budu od zvířete 50m, 100m atd?
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků