fotak pre zaciatocnika

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod michal24 21. 9. 2006 16:47

caute.viem ze vela ludi tymto prispevkom nepotesim ale fakt sa do fotakov moc nerozumiem lepsie povedane nikdy som ziadny nemal.rozhodol som sa ze si chcem nejaky kupit.precital som hodne prispevkov ale vlastne som nic nezistil-lebo jeden prispevok vyvracia druhy.chcel by som nejaky fotacik cena by mohla byt tak cca do 8000 sk.nevadi mi ked bude ten fotak trocha vacsi.chcel by som fotit najma prirodu ale aj nejake tie akcie,prilezitoste foto v meste,rodina a zaujima ma aj makro-proste asi vsetky veci nic specialne.viem ze mi asi kazdy odporuci nejaky zakladny fotak-kedze som amater ale chcel by som uz nieco lepsie aby som zas za rok nemusel kupovat druhy.rozmyslal som nad kodakom z650-mozno je ten fotak pre mna zbytocny,ze ho vobec nevyuzijem preto by som vas prosil poradte mi nejaky fotacik ktory by som vyuzil a ktory by mal dost funkcii ktore vyuzijem ked sa snim trocha naucim fotit.dakujem
michal24
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 21. 9. 2006 16:52

Canon A610. Do začátků vynikající foťák. Na fóru o něm najdeš hodně. A pokud se chceš o focení něco dozvědět, přečti si pár článků na http://www.fotoroman.cz . Doporučuji třeba seriál o expozici.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 21. 9. 2006 17:24

Canon, Nikon, Olympus...cokoliv za cenu 6-10 tisíc. Myslím že pokud začínáš tak budou tvým požadavkům a nárokům vyhovovat. Měl jsem Nikon Coolpix 5900 a byl to fakt super foťák...

Možná bych se jen přimlouval ne za plný automat, ale ať to má alespoň režim priority času a clony. Ať můžeš, třeba i časem expozici malinko ovlivnit...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 21. 9. 2006 19:49

súhlasím s Maročanom. A a S režim ti možno bude časom chýbať. Ak ˇTa začne baviť fotenie, tak určite. :)
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koumeles 22. 9. 2006 08:33

Zajdi si do obchodu a vyzkousej si ovladani, jak ti padne do ruky a ajk se ti celkove libi....mne se A610 treba nelibi :)
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karel2 22. 9. 2006 17:59

Ja myslim ze spise ultrazoom.Pises prirodu a neni nic lepsiho ,kdys si treba ptaka pekne pritahnes.Taky jsem napred chtel kompakt,ale ted bych se asi mlatil do hlavy ,proc jsem rovnou nevzal ultrazoom.Cenovej rozdil neni velkej.Tot muj nazor.
S23 Ultra
Karel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 22. 9. 2006 18:51

Myslím že stím kodakem bys mohl být spokojený.Já kodaka mám a jsem spokojený.
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Koumeles 22. 9. 2006 20:36

jj...Kodaky se snazi dostat na nas trh tak se prodavaj levneji, taky mam ted jednoho Kodaka
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 23. 9. 2006 11:10

Karel2 píše:Ja myslim ze spise ultrazoom.Pises prirodu a neni nic lepsiho ,kdys si treba ptaka pekne pritahnes.Taky jsem napred chtel kompakt,ale ted bych se asi mlatil do hlavy ,proc jsem rovnou nevzal ultrazoom.Cenovej rozdil neni velkej.Tot muj nazor.


Taky by ses pak mohl mlátit do hlavy, proč sis rovnou nekoupil zrcadlo:-)
Pokud s focením opravdu začínáš, kup si něco menšího a ne zase tak drahého, když ti to nebude vyhovovat, můžeš časem vždy přesedlat a dát nenáročný foťák přítelkyni, manželce, rodičům:-)
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel2 25. 9. 2006 19:46

No jo ,ale rozdil mezi komp.-- ultraz. je kolik 2000Kc?A rozdil mezi ultr.-zrcadlem je minimalne 10000Kc a to nepocitam objektivy.Je to jen ma zkusenost, kterou nikomu nevnucuju.Rozhodnout se stejne musi sam.
S23 Ultra
Karel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 26. 9. 2006 10:14

Trošku mimo....
UZ může být i dražší než zrcadlovka...
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 26. 9. 2006 11:27

[quote="Maročan";
UZ může být i dražší než zrcadlovka...o/quote]

to je pravda, ale nepravdivá... stačí prikúpiť 1 objektív a a už to môže byť x-krát drahšie než UZ. Takže suma summarum UZ je určite lacnejší než DSLR. :wink:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 26. 9. 2006 12:50

TA píše:[quote="Maročan";
UZ může být i dražší než zrcadlovka...o/quote]

[color=blue]to je pravda, ale nepravdivá... stačí prikúpiť 1 objektív a a už to môže byť x-krát drahšie než UZ. Takže suma summarum UZ je určite lacnejší než DSLR. :wink: >/color]


Pravda nepravda, mě spíš zaráží, že FZ30 a nyní FZ50 se prodává právě dráž než levné zrcadlovky. A pokud si k UZ dokoupíš předsádky, filtry apod, tak se taky cenově dostaneš jinam. Samozřejmě souhlasím, že kdo kupuje zrcadlovku, tak další investice předpokládá, ale na druhou stranu tvrzení, že rozdíl mezi zrcadlovkou a UZ je minimálně 10kkč je blbost.
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel2 26. 9. 2006 18:42

Myslim ,ze jsi zapomnel, jak znel dotaz zakladatele tohohle vlakna.FZ-50 snad neni pro zacatecnika.A urcite je lepsi treba FZ-7 oproti klasickymu kompaktu, pri foceni v prirode,oslav atd(ma zkusenost,je univerzalnejsi).A to se chces prit o kolik je zrcadlo drazsi?To snad ne.To je nekonecnej boj, jako ropaci-benzinaci na jinak zamerenych forech.
Karel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 9. 2006 18:44

Je tu ještě někdo, kdo nechápe, že koupí zrcadlovky začíná budovat systém za několik desítek tisíc, z nějž značnou část bude moci používat i po výměně přístroje za novější se stejným bajonetem, zatímco koupí třeba ultrazoomu a nějakého příslušenství kupuje věc, kterou později prostě nahradí celou a třeba za úplně jinou značku?
Pety
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků