"nasel" sem objektivy, co s nima?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 8. 8. 2006 12:43

Z toho jsem usuzoval na zmenu clony s ohniskovou vzdalenosti :-) nicmene jsem ho v soucasnem katalogu nenasel. Takze cenu tohto kusu, pokdu je funkcni, vidim tak cca 100USD.
IgnorStoupa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 9. 8. 2006 10:50

Shodneme se asi na tom, ze je lepsi si ho nechat nez ho prodavat, je tak??
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karBoss 9. 8. 2006 12:00

Porad nevim jestli neudelam nejakou hovadinu...vyhodit za
D50 takovy penize...makam na to celej cervenec. Mozna by me stacila nejaka FZ20 za 9k... Jeste me napadlo - kdybych koupil jenom telo D50, da se tady s temahle objektivama normalne fungovat? Ze bych se vybodnul na setak... dik
karBoss
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 9. 8. 2006 12:03

No rekneme ze da...ale zalezi na kazdem individualne...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MadCap 9. 8. 2006 16:11

karBoss píše:Porad nevim jestli neudelam nejakou hovadinu...vyhodit za
D50 takovy penize...makam na to celej cervenec. Mozna by me stacila nejaka FZ20 za 9k... Jeste me napadlo - kdybych koupil jenom telo D50, da se tady s temahle objektivama normalne fungovat? Ze bych se vybodnul na setak... dik

mohol by si bezne pouzivat ten najnovsi (c3) ale nebudes mat siroky koniec. Ten by si mozno zmakol pomocou c1, ale ja sa obavam, ze na d50 je MF dost terror, takze si setak radsej kup ;)
Sefredaktor www.extranotebook.cz
MadCap
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 9. 8. 2006 19:15

nevim jak u Nikonu, ale u Canonu mnohdy vyjde fotak se setakem v akci levnejsi nez samotny telo, ktere se do akce ani nedostane :)
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 9. 8. 2006 22:24

Prakticky asi takto: Na digital zatim neni nutna prvotridni optika. Ne ze by vadila, ale prvotridni digital je cenove take jinde. Na klasiku se o ni da uvazovat, tam vse zalezi na optice, kazde telo je OK, jde jen o komfort.
IgnorStoupa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x5 10. 8. 2006 08:45

ahoj, jsem tu nahodou a zaujal mne tvuj thread ..
stalo se mi neco podobnyho - nasel jsem take 50 E Series a proto Ti: GRATULUJI!. Z vyzkousenych objektivu (setaky 18-70, 70-200, 70-300) a dalsich (50 Nikkor, 70-200 Sigma, 24 Nikon) .. se jedna o bezkonkurecne nejlepe kreslici objektiv! Je fakt, ze na D50 nemeri, ale diky tomu, ze nepovedene muzes mazat a tim padem mas moznost zkouset vsechny mozne kombinace clony a casu v Manualnim rezimu.
Nevime cim to, je, ale tahle 50 podava opravdu nejlepsi vysledky. V jedne diskusi (myslim, ze PhotoLife) nekdo doporucuje na digitalech pouzivat prave tyhle jednoduche budgetove objektivy diky sve jednoduchosti minimalizuji zpetne odlesky - a proto jsou vysledky ve srovnani s x-krat drazsimi objektivy nekdy i lepsi.
Do D50 rozhodne naskoc, za chvilku budou plny bazary diky prechodum na D80, ja ji sehnal novou s obema setaky za 16.700. Kdyz prodas zbytecne setaky, budes mit telo za nejakych 10k. Drzim palce
x5
x5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x5 10. 8. 2006 09:07

promin, psal jsem to v rychlosti ... objektivu se rozhodne nezbavuj a vyzkousej si je (treba si telo na chvili pujc). Jakmile jednou uvidis fotky z 50 i tech ostatnich, nebudes chtit setaky pouzivat, byt meri a spolupracuji s telem. Kvalita fotek z manualni 50 ti bude za tu namahu s manualnim rezimem stat, casem se naucis rychle odhadnout clonu a cas, pripadne pod/pre expozice rychle doupravis v SW a uplne zkazene vyhodis (to se ti stane i se setakem). Muj nazor je, ze je lepsi mit 30-40% opravdu obrazove kvalitnich fotek nez 90% zcela prumernych (ze setu). Jen pro ukazku z teto Nikon 50/1,8 na D50: v galerii pod mym nickem najdes fotku Kontrast (foceno v podvecer za deste a vetru - svetelne podminky nic moc), kamarad s ni fotil na sve D70, hledej http://hegesh.net/galerie/Neph04/vsechno mozny - "Jahudka". BTW pod jeho nickem najdes v galerii makro delane s timto objektivem.
x5
x5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x5 10. 8. 2006 09:10

http://hegesh.net/galerie ..... Neph04/vsechno mozny
x5
x5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x5 10. 8. 2006 10:58

nema stejnou clonu v celem rozsahu .. mrkni na tu fotku 3,5 - 4,5 ... zkus zadat v googlu, treba narazis na testy a porovnani se soucasnymi objektivy
x5
x5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sine.nomine 14. 8. 2006 11:38

> Do D50 rozhodne naskoc, za chvilku budou plny bazary diky prechodum na D80, ja ji sehnal novou s obema setaky za 16.700.

s obema setakama za 16.700? kde prosim te? :)
sine.nomine
Návštěvník

Odeslat příspěvekod x5 14. 8. 2006 17:07

ve ctvrtek byly dva v Annonci za 15k
x5
x5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karBoss 16. 8. 2006 21:02

x5 - chlape to me nedelej. Ja ted dojel z chalupy, uz sem byl rozhodlej pro objednani FZ20 za necelych 9k, a ty me zase nasadis do hlavy takovyho brouka kdyz uz sem si logicky zduvodnil ze D50 je zatim nad moje sily a taky ty objektivy nejsou zadna slava. Ted uz zase nevim co delat. Ach jo:(. Ale jinak dik za super prispevky...
karBoss
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x5 16. 8. 2006 21:26

=) ... trochu se omlouvam, ale presto, D50 za to stoji a budes mit radost z foceni! Z20 jsem mel v ruce, Z7 koupil rodicum, nejsou spatne, ale moznost vymenit objektiv .. zkus opravdu promyslet, co by se stalo, kdybys prodal sety (zavolej do Balcara, kolik ti za ne daji) a fotil jen s tim, co uz mas doma. Myslim, ze by te to vyslo na stejny penize, jako Z20. Stastnou ruku pri konecnem rozhodovani .. drzim palce.
x5
x5
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků