Panasonic FZ30 proti Canon S3 IS

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 12. 7. 2006 11:36

Mám Canon A 75 a přemýšlím nad koupí novýho digitálu a na výběr mě přišly FZ30 a S3 IS. Na FZ 30 mě zaujal ruční zoom a zaostřování a na canonu čeština. Taky u mě rozhoduje cena protože si na něj budu vydělávat celý prázdniny.
k.o.v.b.o.j
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 12. 7. 2006 12:09

Cestina nedela fotky :D

Zkus projit recnzi na:
http://www.dpreview.com/
jsou tam srovnavaci fotky.

Ono tak y zalezi co od fotaku ocekavas a ktere funkce pozadujes kazdej z nich je zameren na jineho uzivatele.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 12. 7. 2006 12:35

Za sebe bych volil FZ30 kvůli RAWu, lepšímu displeji, s tím spojenému ručnímu ostření, podle mě lepšímu ovládání a trochu nižší výsledné ceně...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 7. 2006 14:48

V srpnu má být představen nástupce FZ30, snad FZ50. Dostupnost září-říjen. FZ30 by byl nejlepší i po roce existence, nebýt toho šumu. Ale konkurence šumí taky, tak co...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 12. 7. 2006 14:51

Pety píše:V srpnu má být představen nástupce FZ30, snad FZ50. Dostupnost září-říjen. FZ30 by byl nejlepší i po roce existence, nebýt toho šumu. Ale konkurence šumí taky, tak co...t/quote]


toho sumu se nebojim v noci fotim relativne malo. äle doufam ze fz30 bude k dostani i na prelomu zari rijna protoze si ji mozna koupim a byla by to fakt smula kdyby uz nebyla protoze cena te FZ50 urcite nebude takova jako nyni fz30 ktery by mohla bejt v te dobe jeste levnejsi
k.o.v.b.o.j
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 7. 2006 19:22

No, FZ30 mizí z obchodů už teď - Panasonic ho nějak přestává dodávat. Takže to vypadá, že by nástupce zase tak moc drahý být nemusel - jinak by Panasonic klidně dodával nějakou dobu oba - ještě dnes se sežene FZ20...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 12. 7. 2006 19:35

preniklo už nejaké info o FZ50?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 13. 7. 2006 05:23

Údajně zatím jen v japonštině - takže nevím, je-li to info nebo jsou-li to pověsti. :-) Nečetl jsem to a odkaz nemám.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Glomm 13. 7. 2006 10:13

fz20 a fz30 podle mne nejlepsi UZ :)
Glomm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 13. 7. 2006 19:56

Ještě mě zaujal Fujifilm FinePix S9500 tak nevim. ma podobny funkce jako fz30 az na to ze ma mensi zoom. tak se nemuzu rozhodnout.
k.o.v.b.o.j
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 13. 7. 2006 20:01

ječtě má ten fujifilm špatný skla takže do něj asi na 90 porcent nejdu. ale zaujal
k.o.v.b.o.j
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 13. 7. 2006 20:15

i kdyz jsem velkym zastancem Canonu tak bych sel do toho Panasonicu, ma slusny sklo Leica, velky displej + RAW atdd sice ten hledacek taky stoji za prd,tudiz to rocni ostreni je peknej hnus a kdo stim ostri na manual tak je machr, u toho Canonu se mi nelibi malej displej a hledacek taky stoji za prd a nic moc rozliseni toho hledacku a panelu, i kdyz je zase dobry to vyklapeni :) to se mi hodne libilo,
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 13. 7. 2006 20:17

cyberkaktus, který Panasonic myslíš? S FZ30 se dá ručně ostřit docela v pohodě, i hledáček má o chlup lepší, než je běžné, LCD se taky vyklápí, i když hůř...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 13. 7. 2006 20:57

Pochybuju, že panasonic bude FZ30 vylepšovat. Jestli bude nástupce, bude odlehčený, podobně jako A200 vznikla odlehčením A2 a Fuji S6500 teď přichází jako jednodušší verze S9500.
Byli by hloupí aby FZ30 vylepšovali.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 13. 7. 2006 21:16

prečo by mali byť hlúpi, ak by vylepšili FZ30? veď ak by ho odľahčili, čo by tým získali?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků