Používáte při focení hledáček nebo displej?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Používáte při focení hledáček nebo displej?
Kompakt: displej (hledáček nemám) 4 %  5%  [ 4 ]
Kompakt: převážně displej (hledáček mám) 16 %  22%  [ 16 ]
Kompakt: převážně hledáček 6 %  8%  [ 6 ]
Ultrazoom: displej (hledáček nemám) 1 %  1%  [ 1 ]
Ultrazoom: převážně displej (hledáček mám) 5 %  6%  [ 5 ]
Ultrazoom: převážně hledáček 18 %  25%  [ 18 ]
Mám digitání zrcadlovku 22 %  30%  [ 22 ]
Celkem hlasů : 72

Odeslat příspěvekod ilicz 7. 11. 2005 08:02

Jo tak tohle znam... Pravidelne, kdyz se pokousim neco vyfotit s mou D70, tak si priserne zafunim celej displej.... :)
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 11. 2005 08:11

Podobně jako ostatní. Mám EVF (Olympus C-740), ukazuje totéž co displej, ale dovolí mi pevnější držení aparátu (používám trvale redukční tubus na předsádky). Pohled do EVF odfiltruje okolí, i když mám silné brýle a díky nim někdy vadí parazitní světlo. Venkovní LCD používám taky jen při focení makra v krkolomných polohách, když si nemůžu s foťákem lehnout, někdy na stolním stativu a na stativu vůbec. Někdy mě od koukání do EVF docela bolí oko, pak je LCD jediná cesta pokud nechci na chvíli vysadit. U klasického hledáčku kompaktů mě irituje paralaxa. O SLR zatím jenom sním :)

Petr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod intercop 7. 11. 2005 11:20

Fotím téměř jen s hledáčkem a na manual, displej jen když to pálím hodně z výšky a nebo moc od země.
Konica Minolta Dimage Z2 firmware hack 1.2
intercop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 11. 2005 13:46

Výhodné je mít přístroj, který umožňuje používat obě možnosti a volit dle situace. Můj první digitál neměl hledáček (Nikon2000) a Olympus 450 velmi nepřesný. U Lumixu 20 používám především hledáček (ale ruční zaostření provádím spíše na dispeji). I u Caninu 510 používám více hledáček ( i zde je ale nepřesnost zobrazení). U Pentaxu DL není co řešit - je to zvyk z analogu využívat hledáček, ale ono je to často nejvýhodnější - viz slunečné počasí. Pavel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jardan 7. 11. 2005 15:35

Používám převážně hledáček. Na digi jsem přešel nedávno a je to pro mě přirozenější, než držet foťák v natažených rukách.
Jardan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 7. 11. 2005 15:43

Jardan: V natažených rukách ho drží dalekozrací bez brýlí. Správně musíš přitisknout lokty k tělu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 7. 11. 2005 17:17

Pety píše:Jardan: V natažených rukách ho drží dalekozrací bez brýlí. Správně musíš přitisknout lokty k tělu.l/quote]


Pety to by ses divil kdyby jenom dalekozraci. Staci se treba u pamatek divat na lidi jak foti . Velka cast drzi sve ultrakompaktiky s natazenyma rukama casto i jednou a jeste k tomu konecky prstu aby nahodou fotak nerozmackly :roll: :D
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 7. 11. 2005 17:22

kromec píše:
Pety píše:Jardan: V natažených rukách ho drží dalekozrací bez brýlí. Správně musíš přitisknout lokty k tělu.l/quote]

Pety to by ses divil kdyby jenom dalekozraci. Staci se treba u pamatek divat na lidi jak foti . Velka cast drzi sve ultrakompaktiky s natazenyma rukama casto i jednou a jeste k tomu konecky prstu aby nahodou fotak nerozmackly :roll: :D


aspoň rýchlo spoznáš, kto je aký fotograf :roll: :P
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 7. 11. 2005 18:11

To mi pripomina naseho ucitele, ktery foti temer vsechny skolni akce...
Ve skole mame C-725 a kdyz ho vidim, jak to drzi (styl: dva prsty leve ruky a tri prave ruky) a misto aby fotil pres EVF to drzi asi pulmetru od sebe... :twisted: :P
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Návštěvník 9. 11. 2005 21:43

Hľadáčik, hlavne pre udržanie niektorých dlhších časov.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 9. 11. 2005 22:33

Anonymous píše:Hľadáčik, hlavne pre udržanie niektorých dlhších časov. /quote]

skôr si myslím, že ak držíš foťák vo výške očí,tak ho držíš menej pevne než, keď ho máš kde si pri hrudi a fotíš so zapnutým LCD

ale toť len môj postreh
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fran_klin (novy) 10. 11. 2005 21:28

No na své C-770 používám hlavně hledáček, i když při některých situacích (focení u země) raději sáhnu po lcd, ale pozorovací úhel je tak malý, že to potom musím zkoušet desetkrát...
fran_klin (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majsner 25. 11. 2005 18:02

TA: Pruhledove hledacky se delaji dost casto uprostred (nad objektivem, nad displejem), aby se vyloucila jedna slozka osove nepresnosti.
Majsner
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 12. 7. 2006 11:02

TA píše:

no to je pravda, ak niekto požičiam foťák a vidím, že fotí štýlom " nos na LCD ", tak ma ide až roztrhnúť. Najlepšie miesto pre umiestnenie hľadáčika je v ľavom hornom rohu - ako napr. C770 alebo FZ20. Nechápem, prečo napr. pri FZ30 je už opäť priamo nad LCD :?:


n/quote]



To udělal panasonic pro to aby FZ30 pusobila ještě víc jako zrcadlovka.
k.o.v.b.o.j
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 12. 7. 2006 14:02

k.o.v.b.o.j : tak pôsobiť môže, ale nie je. A určite kvôli tomu im nestúpne ( teda nestúpol ) predaj do nebies.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků