Co hovorite na digi od Casia?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pomec 10. 7. 2006 14:31

Zaujal ma jeden kusok od Casia - Exilim Zoom EX-Z600.Chcel by som pocut vase nazory na ten fotak a vseobecne na znacku Casio.Popripade co by ste odporucili v tej kategorii digitalov.Dakujem za vsetky odpovede
pomec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 10. 7. 2006 14:52

muj nazor na casio je takovej:
predrazeny, mozna stylovy s dobrym provedenim a ne moc dobrou kvalitou vystupu.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 10. 7. 2006 14:55

Casio?
Dobry kalkulacky , jednu mam doma a spokojenost. :D

Ale vazne s Casiem nemam moc zkusenosti , pred lety jsem se setkal s jednim kouskem a byl jsem na tu dobu prijemne prekvapenej rychlosti. Ale tento typ neznam
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 10. 7. 2006 16:05

jo tak rychlost je dobra...ale jiz ne rychlost zaostrovani, to je u tech kapesnich kousku pomerne mala...
A abyste nerekli, ze mam neco proti casiu, tak ja mam hodinky a ty jsou perfect! ;)

Obrázek
CASIO MTG-930D-8
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 10. 7. 2006 16:16

Ja mam tyto:
Obrázek


:D :wink:
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pomec 10. 7. 2006 16:57

No sice hodinky a kalkulacky su od Casia perfektne.Len tie digi fotaky?Tu je odkaz na tu EX-Z600:
Kód: Vybrat vše
http://www.dpreview.com/news/0601/06012301casioz600.asp


Tak co na to poviete?
Nechcem fotak nejaku supu velku, ale pekny malinky, aby som ho mohol brat vsade. Tak preto chcem pocut nazor skusenejsich. Ci sa za tu cenu cca 9000 Sk (bez karty) neda kupit lepsi. Priznam, ze za tu cenu som zatial lepsi nenasiel. A zas Casio nieje nejak velmi predrazene. Povedal by som, ze ma slusne ceny. Canon a Olympus su myslim drahsie.
pomec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 10. 7. 2006 18:10

kdyz malinky a vsude, tak bych teda spis kouknul po mjůčku od olympusu anebo IXUS od canona, ale tam jsou jine ceny...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pomec 10. 7. 2006 18:28

Tiez som pozeral na Olympus mju 700 - pekny fotacik a taktiez na Canon Ixus 55, ale myslim, ze tie su dosti predrazene narozdiel od Casia.
Su Casio fotaky spolahlive?Kedze maju nizsiu cenu?
pomec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 10. 7. 2006 20:26

Mne tie Casia celkom zaimponovali. Ak potrebujes nieco taketo male, tak je to dobra volba. Napr. ovladanie a drzanie maju podla mna premyslenejsie nez podobne pidi kompakty od Kodak, Olympus, Sony atd. Vyrazne lepsi mi pripadal Pentax. Az som sa cudoval, v prvej chvili je ta kreditka na smiech ale da sa s takym fotakom dobre zzit. Obrazovu kvalitu posudit neviem, na vysledky som nepozeral. Canon alebo vacsie fotaky budu asi lepsie, ale Casia by som sa vazne nebal.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 11. 7. 2006 08:11

Ten Olympus mju 700 je hezkej brak, videl jsem fotky z tohoto fotaku ze svatby a je to des a hruza. Muj tri roky stary 3mpx CANON A70(budiz mu zeme lehka) delal o tridu lepsi fotky v interieru.
Fotky z toho mju byly neostre, spatne vyvazene barvy a zasumnene desne a to jak bez blesku pri pouziti vysokeho ISO(marketingovy trik) a i tak kdyz automatika nastavila ISO 200 s bleskem. A ani o jedne se nedalo rict ze by byla povedena. FOtky byly foceny na automat.

presne tento IXUS neznam ,ale muj otec a bratr maj uz par let IXUSE a jsou spokojeni a fotky tez nejsou spatne. Oba dva foti jen na automat a jsou spokojeni.
Pokud chces malej fotacek na tak jsou i dobre reference na SONY.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prihlaseny 11. 7. 2006 10:48

Len v skratke: sám sa hrabem už asi 4 týždne v recenziách , sample fotkách a podobne pre vreckový kompakt so slušnou rýchlosťou a kvalitou v cene do ca 9.000 Sk a tiež som si zameral Casio. Súčasné vreckové Olympusy majú príšerné hodnotenia (a kvalitnejšie- mierne väčšie SP-320 problémy s napájaním..) , Canony sú "tlsté" :-) , Ixusy drahšie a v niektorých kvalitatívnych parametroch nie oslnivé, Pentaxy zvyknú byť pomalé, Sony (ktorý som si takmer kúpil) dosť rozostrujú svojím algoritmom pri pohľade 1:1 ... Zameriavam sa aj na priehľadový hľadáčik (preto ani žiadny Lumix alebo Samsung) a AA baterky, tak u mňa zvíťazil EX-Z 120 (ako ideálny pre súbeh mojich kritérií) ... A jedny hodinky od Casia mám tiež ;)
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pomec 11. 7. 2006 11:51

Tak od toho Olympusu som upustil uz davnejsie - hlavne potom, co som zistil ceny pamätovych kariet do toho. Inak fotky z neho som videl aj ja. Sice neboli extra super oslnive, co sice pri tych malych fotacikoch ani nemozem samozrejme hladat, ale neboli ani take zle. Podla mna su aj tak Olympusy predrazene vzhladom na to, co ponukaju. Canony su zaujimave, ale zaujala ma len rada Ixus a tie su aj trosku drahsie a tolko financii mi asi ani nevystaci. Zatial som nepocul nejake zle reci na Casio znacku, tak to vyzera, ze niekde budu mat o jeden kusok menej. :)
Ta EX-Z120 je pekny fotacik a ak splna tvoje poziadavky tak je to super.

Inak este na zakladke som mal kalkulacku Casio, ktora prezila stovky padov a drzi doteraz a dokonca aj funguje. A ma na boku dieru. Neuveritelna technika. Hadam to bude so vsetkym co vyrabaju. :lol: :D :lol:
pomec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 11. 7. 2006 22:17

Hodinky mám sice ruský, ale dobře vím, že Casio začalo vyrábět digitální foťáky jako první. Má v tom nejdelší tradici. Optika skládaná tak, aby se vešla do ultratenkého těla má svoje mouchy, ale špatné asi nejsou. Jen trochu mimo mou oblas zájmu, teda kromě P700.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prihlaseny 12. 7. 2006 13:18

pomec: spĺňa požiadavky s tým že každý foťák má nejaké svoje "ale" :-) Keď som videl nový foťák v rodine Samsung Digimax S600 (u nás na trhu pomerne lacák, ale v US má ceny ako napr. Canon PS A620-tam im zrejme dotujú ceny na úkor Európy) tak som len závistlivo pozeral po jeho velkom peknom 2,4 palcovom displeji.
A priznám sa že som ku Casiu prišiel len náhodou (nesprávne som si myslel, že bude mať nejaké shiťácke objektívy), keď už som prebral všetky značky - zapáčil sa mi až naživo v obchode kde mal uvedené všetky parametre, a navyše má vraj telo z hliníka (ani v obchode sme to nevedeli na 100%). Ešte ho nemám, je tak trocha komplikovane objednaný. A naozaj teraz niekedy Casio "oslavovalo" 10 rokov výroby digi-foťákov.
My name is Josh .. and I am Funky (..?)
prihlaseny
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pomec 12. 7. 2006 21:20

For prihlaseny:
K tomu Samsungu by som mal asi nedoveru. Hlavne asi preto, lebo moc neoblubujem ich mobilne fony. :) Mna najprv zaujal Olympus, ale po precitani par recenzii, tak som toho nadsenia z Olympusov zanechal. Potom som fakt nahodou naskocil na nejaku stranku, kde boli fotaciky od Casia. A tie ma neskutocne zaujali. Uz som sice jeden drzal v ruke, ale musim niekde najst tu EX-Z600, aby som si ho poriadne poprezeral pred kupou. Tak potom sa mi ozvi, ked kupis toho svojho favorita, ze ake su prve dojmy a tak. Zatim...
pomec
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků