Panasonic DMC-FS30 x DMC-ZX3

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod miczk 17. 3. 2011 15:20

Čaute,
chtěl bych si koupit nový foťák, protože ten můj aktuální (Panasonic DMC-LZ5) je už trošku zastaralý, ve své době před 5ti lety to byl jeden z high-endů a vydržel hodně dlouho, ale dnes už postrádám více Megapixelů, protože v HD rozlišení už jde vidět kdejaká ta chybka, když je fotografie focená v 4.5 Mpix.
S Panasonicem mám výborné zkušenosti a vyhovuje mi, proto bych rád zůstal u této značky. Pokoušel jsem se sám googlit a najít nějaký pěkný foťák za slušnou cenu okolo 4 000 Kč a našel jsem tyto dva - FS30 a ZX3. FS30 se dá koupit i za 3 500 Kč, ale nejsem si jistý jestli by splňoval mé požadavky. ZX3 se mi líbí více díky vypouklé hraně, HDMI a možnosti zoomování při HD videu, ale obešel bych se bez těchto fcí.
Foťák využívám hlavně na příležitostné focení - většinou na dovolené nebo zájezdy - prakticky příroda, rodina, makro a někdy využívám i intenzivně zoom.
Který fotoaparát by byl pro mne lepší, stačí FS30 nebo poznám v kvalitě fotek rozdíl mezi FS30 a ZX3 ?
miczk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 3. 2011 16:06

miczk píše: ale dnes už postrádám více Megapixelů, protože v HD rozlišení už jde vidět kdejaká ta chybka, když je fotografie focená v 4.5 Mpix
ten bol dobry, hahaha ^^
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuzion. 17. 3. 2011 17:03

No s tím HD rozlišením to je opravdu vtip, ale k tématu. Pokud chceš zůstat u Panasonicu (což chápu, protože jsem měl FZ-8 což byl neuvěřitelný stroj a od té doby této firmě věřím a proto jsem si k zrcadlovce pořídil i FS-10 jako záložní fotoaparátek), tak chybu neuděláš ani jedním z těchto kusů.. do výběru bych ještě přidal TZ8, který je také dobrý za příslušnou cenu. Navíc má 12x opt. zoom a manuální nastavení.
Fuzion.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miczk 17. 3. 2011 18:44

Jsem rád, že jste se pobavili. Chtěl jsem tím říct, že na HD rozlišení 1920x1080 se obrázek o rozlišení 4.5Mpx napěchuje a jdou tam už více vidět více chyby a šum.
Díky, za tip na TZ8, ostatně teď si mi to ztížil, kterýpak si vybrat ? ^^
miczk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuzion. 17. 3. 2011 19:11

Aha, no já budu puntičkář: HD je 1280x720, full HD je 1920x1080 ;-). Ale chápu, že jsi prostě nebyl s kvalitou spokojený, to je to hlavní. No být tebou, pročtu si u všech přístrojů různé recenze (převážně zahraniční) a vyber si podle toho...
Fuzion.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miczk 17. 3. 2011 19:44

Mě jde prakticky o to jestli mi bude na klasické focení stačit ta FS30 nebo jestli fotřebuju něco vytuněnjšího, jak jseem psal mám teď DMC-LZ5 a jsem spokojený :) Těm parametrům moc nerozumím proto vás tu chci zneužít :D

Edit : Panasonic DMC-ZX3 zakopen, doufám, že bude dobře sloužit. Rozhodující byla asi dodatečná fce HDMI, kterou využiji spíše než zoom 12x, 8x stačí 8-)
miczk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 3. 2011 23:37

ked uz mas tieto 2 fotaky (ZX3 a LZ5), skus s nimi spravit zopar rovnakych zaberov .. celkom by ma zaujimalo aky je medzi nimi rozdiel (LZ5 ma lepsiu svetelnost no ZX3 je novsi)

(teda skus spravit kazdym fotakov zaber toho isteho motivu a nechaj nastavenu automatiku)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miczk 19. 3. 2011 20:46

Ok,
měl by přijít v pondělí tak se pokusím vyfotit něco a potom to sem postnu nebo ti pošlu PM s obrázkama :)
miczk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků