Nikon nebo Canon - jakou zrcadlovku?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod $ome^|onE 11. 4. 2006 11:01

Dobry den, potreboval bych poradit s vyberem dig. zrcadlovky. Vaham mezi temito modely: Nikon D50, Nikon D70s, Canon EOS 350. Potrebuji k ni kartu, objektiv, baterku a to vse jen do 24tis. Diky za pripadne odpovedi.
$ome^|onE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Driver 11. 4. 2006 12:23

Tak srovnavat D50 s D70s a EOS 350D nejde... srovnavat D70s a EOS 350D už by šlo, ale D50 je nekde o tridu niz.

D70s ma v kitu lepší objektiv než EOS 350D, mě osobně se ale víc líbí canon
Das Auto
Driver
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 11. 4. 2006 12:25

Zrcadlovka je o objektivu. Obávám se, že Canon 350 D se slušným objektivem dohromady za tu cenu nedáš. Nikon D50 je přece jen znatelně levnější i jako samotné tělo, a případný setový objektiv 18-55 je o kousek opticky kvalitnější, než ten od Canonu. Na oba přístroje případně seženeš docela dost objektivů po bazarech, pokud dáš přednost optické kvalitě za nízkou cenu před vůní nového objektivu, ale Nikon ti k tomu dá větší finanční prostor. Takže s 24 tisíci Nikon. I když - kdyby se ještě sehnala Minolta 5D - třeba z http://www.pixass.de by nevyšla nijak draho se seťákem 18-70, i s počtovným a poplatkem za bankovní převod pod 18 tisíc... Ale podstatně hůř se na ni shánějí bazarové i nové objektivy.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod $ome^|onE 11. 4. 2006 17:39

A myslite ze je po technicke strance lepsi d70 nebo eos 350 ? Myslim ted bez objektivu a ohledu na cenu.
$ome^|onE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 11. 4. 2006 19:10

prikláňam sa na stranu 350d
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 4. 2006 06:15

Myslím, že je 350D o chlup lepší vybavením, o chlup lepší kvalitou výstupu a naprosto příšerný v ergonomii. Seťák 18-55 od Canonu nestojí za psí štěk.
Obvykle se váhajícím radí, aby si je zašli do obchodu ohmatat. Často je z toho láska na první pohmat... Na amatérské úrovni prokážou oba velmi dobré služby.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod beat 12. 4. 2006 14:36

Pety píše:Seťák 18-55 od Canonu nestojí za psí štěk.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod $ome^|onE 12. 4. 2006 15:03

Diky za odpovedi :) ja sem na ne koukal a canon ma o 2MP vice, jinak je to temer to same, nekde jsem ale cetl ze "kdo jednou mel Nikon uz ho nikdy nevymeni" tak nevim co je na tom pravdy... O ty megapixely mi moc nejde, spise o celkovou kvalitu fotek.
$ome^|onE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rawen 12. 4. 2006 15:37

ceece

podobny dilema jsem resil asi uplynule dva mesice a nakonec u me vyhral Nikon. zcela si me ziskala kvalita fotek, velikost a ergonomie fotaku a rozhodnuti nelituji. Pokud ale opravdu seriozne uvazujes o koupi jednoho z techto fotoaparatu, nejlepsi bude jit si ho do obchodu vyzkouset.

hodne stesti a povedenych fotek
s.
rawen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 12. 4. 2006 17:58

Pokud jde čistě o kvalitu fotek, tak vede Canon.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rawen 12. 4. 2006 18:54

"I have Canon, therefore I am?"

no nevím, nevím, co by na to řekl Descart LOL
rawen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Driver 12. 4. 2006 19:53

Setak od canonu je dobrej, na zacatek uplne staci, nez treba nasetris na nejakej jinej. Nema cenu kupovat zrcadlovku, pokud se foceni nechces opravdu venovat, v tom pripade to jsou vyhozene penize.

Co se tyce ergonomie, tak ani D50 ani D70s jsem v ruce nemel, ale s 350D jsem fotil a musim rict, ze se mi s tim fotilo hodne dobre. A navic to ma ten LCD display před okem a ne nahoře jako nikonu - tzn. daleko líp se na tom orientuješ.

Jo a ten display má podsvícení, narozdíl od D50 (nevim jestli ma D70s podsviceni). V noci se to fakt hodí.
Das Auto
Driver
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 4. 2006 21:44

Seťák od Canonu je dobrej - když se fotí clonou 8. Kdo to nevidí, pro toho je dobrej úplně... :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goodoldalex 12. 4. 2006 22:57

D70s podsvieteny displej teda displeje ma. D50 je zkriplovana verzia ktorej sa treba vyhnut.

Stavovy displej na vrchnej strane mi spociatku pripadal ako celkom stupidny napad, ale zakladne informacie mas jednak v hladaciku a jednak je skor vec zvyku ci treba na precitanie stavoveho dispeja fotak oddialit od tvare alebo ho natocit.

Ergonomiu si treba individualne vyskusat. Ked kupujem fotak za 30 tis. tak ma 5 minut omakavania gripu v obchode nezabije.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 13. 4. 2006 05:04

Miluju rozhodování o nákupu DSLR podle podsvícení stavového displeje... Opravdu Canon 350D nemá žádná omezení nebo chyby? :-)
Ostatně Minolta byla a pořád je výhodnější ve všech směrech. :-)
Pety
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků