jaky filtr pro kodak z7590

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jimi-m 6. 2. 2006 10:56

Ahoj,
potreboval bych vedet, jaky filtr (velikost) se da ***** primo na objektiv Kodaku z7590, aniz bych musel kupovat original redukci na filtry 55m... (nevim proc to tak Kodak vubec dela...)

Predpokladam, ze to bude 37mm ale nejsem si stoprocentne jisty, nikde v manualu ani na webu jsem to nenasel :cry:

Diky moc za radu

JiMi
jimi-m
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 6. 2. 2006 11:53

Mozna ta redukce je nutna co vim tak u nekterych fotaku(napr. A200, A2) jde sice ***** filtr primo na objektiv ,ale vyrobce to nedoporucuje protoze dochazi k velke vinetaci. Tak doporucuje pouzit adapter na vetsi pumer filtru.
Zkus se zeptat primo na tech. podpore Kodaku:
http://wwwcz.kodak.com/CZ/cs/corp/index.shtml
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jimi-m 15. 2. 2006 08:44

Kodak se k tomu zcela odmita vyjadrovat :-( psal jsem tam uz podruhe a stale mi nic neprislo.... Pravdepodobne se tim nechteji zabyvat, asi si mysli, ze si to jejich original prislusentvi musi mit vsichni...

Zkousel nekdo davat filtr na fotak bez predsadky (redukce)? Pokud je samozrejmne od vyrobce doporucena jako prislusenstvi...

Diky
jimi-m
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wallper 15. 2. 2006 20:30

Pro z7590 je potřeba koupit originální redukční tubus. Vzhledem k tomu, že se objektiv vysouvá jiný asi neseženete.
Já ho koupil tady :
http://www.kasa.cz/display-photo/2736.jpg
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jimi-m 21. 11. 2006 11:23

Diky za informace.... Znamena to tedy, ze na objektiv se technicky neda ***** filtr s prumerem 37mm? Ma to Kodak nejak zaopatrene?
Jeste jednou dik
jimi-m
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jimi-m 21. 11. 2006 11:26

mam na mysli konkretne toto....
http://foto.itek.cz/k_654-Prislusenstvi ... edsadka-37

to by tam melo jit bez problemu dat, ne? A zadna redukce k tomu neni.....
jimi-m
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 21. 11. 2006 15:53

je to na jiné foťáky a také potřebují redukci :D

zkus to a uvidíš :mrgreen:
Miloš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav 21. 11. 2006 18:35

Pokud je na konci objektivu závit M37,tak tam předsádka zcela jistě našroubovat půjde,hodnoty +7 a +10 ,asi značí dioptrie,zdají se mi velké,můžeš odzkoušet přidržením brýlového skla,ale bude to tak na focení poštovních známek (asi)
miroslav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jimi-m 22. 11. 2006 08:11

Tak jsem konecne zjistil, jak to s tim zavitem a predsadkami je.... 8)

Ta redukce se nesroubuje na konec objektivu ale primo do tela fotoaparatu do velmi jemneho zavitu, ktery je kolem objektivu. Samotny objektiv pak "jezdi" v jakemsi tunelu... Na tuto redukci se pak sroubuji dalsi prislusenstvi s prumerem 55 mm, jako je teleobjektiv, panorama objektiv, makropredsadka, nebo samotne filtry 55mm....

Dalo mi to hodne shaneni informaci a nokonec jsem to nasel az na japonskem webu nejakeho fotografa.... Skoda, ze je Kodak ke svym zakaznikum tak strohy.... :?
jimi-m
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 22. 11. 2006 08:31

Nojo, je strohý. Musí se hledat u japonských fotoamatérů. :-)

Stačí se na http://www.kodak.cz podívat do centra podpory, vybrat model a stáhnout si český manuál. V něm pak hledat slovo filtr. Konkrétně v manuálu k Z7590 je to strana 80 - strana dokumentu PDF 90 - pro pročtení je to jasné. Tedy je jasné, že je nutné mít redukci a že příslušenství používá závit 55 mm.

Podotýkám, hledal jsem to ke Kodaku poprvé a zabralo mi to celé 4 minuty. Pravda, mám docela rychlé připojení...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jimi-m 22. 11. 2006 09:00

no ano, to jsem cetl taky....ale zpusob montaze te predsadky na fotoaparat tam nikde popsany neni (nebo ze bych spatne hledal?).

Clovek si pak neumi predstavit, jak to na to ma vlastne pasovat...

Celou dobu jsem zil v iluzi, ze na konci objektivu je zavit schovany pod tim pohyblivym krouzkem z plastu a do nej se dava prislusenstvi..... Pak bych i zkusil dat tam filtr 37mm bez nejake redukce 37/55mm ... ale ted vim, ze to tak nejde a o to mi slo.... :P
jimi-m
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jimi-m 22. 11. 2006 11:48

hm,....tak nevim... Na netu jsem nasel predsadky pro fitry 55 i 52 mm. Kodak jako original nabizi ale pouze tu pro 55mm. Cetl jsem ale, ze ta predsadka stini senzorum umistenym nad objektivem a fotak pak spatne vyhodnocuje focenou scenu.... Bylo by v tomto pripade vhodnejsi koupit asi tu predsadku, co bude nejmin stinit senzorum..... tu pro fitry 52mm. Preci jen, usetrim 1,5 mm :lol:

Vim, ze na to pak ale nedam prislusenstvi jako treba teleobjektiv, ktery je pouze na 55mm...

Kdo prosim poradi? :mrgreen:
jimi-m
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 22. 11. 2006 17:51

http://www.aaafoto.cz/original-prisluse ... 90-adapter
jediný který tam jde je tento a je na filtry 55mm

problémy s ostřením nemám a stejně používám za světla ostření lens fokus

ahoj Tomáši 8)
Miloš
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků