Výprodej Minolt

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kromec 2. 2. 2006 13:27

Protoze MINOLTA skoncila kompletne s fotoaparaty a SONY prevzalo jen zrcadlovky.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 2. 2. 2006 13:58

Navíc zřejmě velmi brzo skončí výroba 5D a 7D, jak je známe - a ví se o tom.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MrMarkus 2. 2. 2006 15:12

SONY bych se hodně bál. Tahle firma si dlouhá léta zakládá na vlastních proprietálních řešeních, navíc už několikrát provedla nepochopitelné stažení produktů z trhu, vzpomeňte si třeba na asi nejlepší PDAčka co se v Evropě prodávala, Sony Clié. To riziko mi za těch pár tisíc korun rozdílu opravdu nestojí.
MrMarkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 2. 2006 17:22

S PDA prostě nedokázali konkurovat. Ale jestli chceš svými těžce vydělanými penězi podpořit místo nenažraného Sony neméně nenažraný Canon (a máš jich dost), kdo ti brání? :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hervr 2. 2. 2006 21:23

:evil: ach jo měl jsem počkat po vánocích, jenže to si jeden chce udělat radost, tak si koupí 20.12.05 7Déčko+17-35+BG za 35000sDph a to bych si ho urval teď je to o 10litrů dole haůůůů..
...jsou to dobrý foťáky a navíc teď za super prachy...
Jen bych rád upozornil váhající kupující na jednu drobnost. Neviděl jsem jediného prodavače, který by na tohle upozornil. Každý chce jen prodat drahý,,krám" a zbytek nikoho nezajímá....u klasického evf digitálu nehrozí (pokud není člověk Přemet Prkenná Podlaha a nerozebírá fotoaparát) zašpinění snímače(ccd,cmos apd.) u zrcadlovek je toto dílem okamžiku...stačí výměna objektivů,
nebo jen zvědavost majitele (kocháte :shock: se svou první zrcadlovkou jak je ten obraz důmyslně přenášen zrcátkem do hledáčku a mezitím vám nalítá prach do fotokomory aparátu a zmiňované zrcátko ho při focení pěkně naháže na senzor)....jen jsem chtěl tímto říci, že člověk nákupem zrcadlovky za cca30tis. vyběhl na 100tis trať....zjistíte,že na makro je dobré mít objektiv,nějaké tele(sklo) se hodí,filtry jsou nutnost a stativ je samozřejmostí. To celé do brašny,báglu, nebo kufru a hurá bojovat s prachem na snímačích. Pokud chcete jen ,,rubat" fotky nebudete se chtít tahat s minimálně 1kg foťákem a zůstanete u krásných EVF.350g..pokud však chce člověk od focení víc, je DSLR volbou rozumu... :P
hervr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 3. 2. 2006 06:15

Inu, každý foťák má něco, DSLR Olympus ultrazvukové oprašování, DSLR Sonyca Minolta stabilizátor v těle, DSLR Canon zlodějské ceny, EVF zajímavě šumí - nic není dokonalé... :-) Douho jsem měl v merku FZ30 (3/4 kg) a jen jsem ještě čekal, co bude na PMA. Ten výprodej mě zlomil, takže pro začátek sháním balonek na ofukování.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MrMarkus 3. 2. 2006 10:22

Sice to zřejmě vůbec nesouvisí s výprodejem Minolt, ale přece kvůli tomu nebudu zakládat nový thread. O čtvrtinu spadla cena DSLR Fuji S3 Pro (zdroj digitalreview.ca). Začne tak cenově konkurovat Nikonu D200 a Canonu 20D. No a kdyby se tady ledy pohnuly, mohlo by to mít vliv i na nižší kategorii :)
Seat Toledo 1.9 TDI PD
Nikon D70S
MrMarkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod http 3. 2. 2006 11:18

Konica Minotla to musela vědět už dlouho a řekne to až po vánocích!.
To byl strašně nefér tah!!!
http
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 3. 2. 2006 14:37

http píše:Konica Minotla to musela vědět už dlouho a řekne to až po vánocích!.
To byl strašně nefér tah!!!
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nill 3. 2. 2006 14:38

To jo, pekna podpasovka a samozrejme zamerna, aby vytriskala co se jeste da. Nejaka dobra povest znacky ji uz zajimat nemusi...
Nill
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod http 3. 2. 2006 14:38

pochopitelně!
http
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 3. 2. 2006 14:41

Nill: akej značky? Minolta? Veď takej už niet ( onedlho )...
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 3. 2. 2006 16:46

TA: Neboj, značka zůstane. Jen už nebude vyrábět foťáky, toť vše. Tiskárnu nebo kopírku Minolta koupíš i nadále na každém rohu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zugwa 3. 2. 2006 18:26

Me to zas jako podpasovka neprijde je pochopitelne ze povanocni slevy byly jsou a budou a kazdy z nas by se zachoval stejne kdyby prodaval nake to zbozi >>ja jsem jenom rad ze sem premohl sve vnitrni hlasy ktere chteli k vanocum d7 a pockal si az co se stane po novem roce a jak vidno vyplatilo se
A obavy fakt nemam co bude dal >>je takovych vyrobcu objektivu ktery pasujou i na minolty chce si jen otestovat
zugwa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 3. 2. 2006 22:13

Pety : toť pravda, jednu takú budem mať zakrátko na stole :)

Zaniká vlastne " Minolta " alebo " Konica Minolta "?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků