Canon EOS 350D versus Nikon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martin Smýkal 21. 12. 2005 13:53

Tak jsem si je oba dva ohmatal...
Je fakt, že D70s působí vedle 350 dospěleji...
Objektiv Nikonu je taky podstatně lepší (seťák)...

Prodejce mi, i když sám má D70, doporučoval Canon...
Navíc má jít hned po svátcích jeho cena ještš dolů...

Takže osobně bych šel do Canonu+grip...
Martin Smýkal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekE 21. 12. 2005 15:40

Dobrá volba :) (kromě toho seťáku)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod novotny73 1. 1. 2006 12:14

Dlouho jsem nad tím laboroval, prolez snad všechny testy, diskuse a radil se s dvěma zkušenými profi fotografy a musím říct, že to s velkým odstupem vyhrála D350. Proč?

1) Od Mironetu (tuhle firmu pro její kvalitu servisu a dobré ceny doporučuju) jsem ji dostal za skvělou cenu i s batery gripem (mimochodem pro lidi s větší rukou super věc + foťáku dává fakt profi vzhled)

2) vynikající spolupráce s přidavným bleskem (mám EX430 - skvělé výsledky)

3) Canonu je nejvíc uživatelů, takže máte větší šanci si někde půjčit objektiv např. na víkend výměnou za nějaký svůj.

4) technologie komunikace mezi objektivem a fotoaparátem je u canonu nejpokročilejší.

5) Automatické režimy portrét , krajina a noční portrét dávají překvapivě dobré výslkedky (ne vždy máte čas si vše nastavit).

Jako nevýhodu vidím malý display, ale není to takový problém, jak jsem si myslel.

Mimochodem úplná bomba jako základní objektiv je Sigma EX 24-70 2.8 Macro - až neskutečná kresba, barevnost a ostrost fotek (za ty prachy)

//mobil-man: smazany dva duplicitni prispevky
novotny73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malkovich 1. 1. 2006 14:24

Tolik chvály si zase ta 350D nezaslouží.Já měl jasno hned.Od času,když jsem začínal fotit jsem stále věrný Nikonu.S D70 jsem naprosto spokojený.A vzhledem tomu,že už jsem nějaké příslušenství včetně externího blesku měl a před koupí jsem si ještě kompatibilitu s digitálem odzkoušel ,nebylo o čem přemyšlet.
Canon D350 jsem osobně v ruce ještě neměl,v recenzích nedopadnul špatně,ale například kinofilmový Canon 300 taky v recenzích bodoval,myslím,že dostal i cenu EISA,ale když jsem si měl možnost
ho odzkoušet,byl pro mě zklamáním.Proto už tenkrát jsem šel radějí
do Nikonu 70.A Nikon D70 mi rovněž napoprve padl do ruky.Jedinou výtku mám k tomu,že mohl mít větší LCD diplay.Za celou tu dobu co s ním fotím,jsem se díval dvakrát do manuálu.Jinak ovládání naprosto intuitivní.
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Voyeur 6. 1. 2006 11:35

Ahoj, nevie niekto z vas ci objektiv AF Zoom-Nikkor 28-80mm f/3,3-5,6G
pracuje plne s Nikonom D70s ?
Lebo nejako mi niesu jasne tie delenia objektivov na jednotlive kategorie G, IF, Dx...
Voyeur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bery 6. 1. 2006 13:39

Jiste, vsechny objektivy typu G by myslim mely plne spolupracovat. Jinak 28-80 mm f/3,3-5,6 G se dodaval v setu s D70.
(http://www.europe-nikon.com/details.aspx?countryId=9&languageId=9&prodId=908&catId=91)
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartanJ 6. 1. 2006 13:56

Novotny 73 : Tak k této "ódě na 350D" už jsem se vyjadřoval v jiném threadu. A nesouhlasím s ní
MartanJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Malkovich 9. 1. 2006 20:28

Voyeur píše:Ahoj, nevie niekto z vas ci objektiv AF Zoom-Nikkor 28-80mm f/3,3-5,6G
pracuje plne s Nikonom D70s ?
Lebo nejako mi niesu jasne tie delenia objektivov na jednotlive kategorie G, IF, Dx...

Mám doma Nikkor AF 35-80mm, f 4-5,6 D. a s Nikonem 70D co se týče
bajonetu "F" a komunikace mezi fotoaparátem a objektivem je v pohodě.
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ..::AcHeRoN::.. 18. 1. 2006 00:35

To sa tu este stale riesi? :) si pametam ze sa to zacalo s 300D vs D70, potom sa znovu rozvirila hladina s 350D vs D70(s).
Aj tak u mna jednoznacne vyhrava D70(s). A ked zoberes o kolko je lacnejsi starsi model D70 oproti D70s, a ked xes usetrit, tak je D70 proste nutna kupa(napr. pouzita, alebo zo skladu). Ked mas o par korun viac tak chod do D70s.
..::AcHeRoN::..
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrMarkus 27. 1. 2006 09:34

Tak za měsíc se chystám koupit digitální zrcadlovku, do teď jsem měl jen kompakt a nejsem tak vázán minulostí (objektivy apd.). Označil bych se za pokročilého amatéra :), dost lidí se divilo co s kompaktem dělám, no peníze nebyly, no ... Už jsem rozhodnutý jít do Nikona D70S se setovým objektivem AF-S DX Zoom-Nikkor 18-70 mm f/3,5-4,5G IF-ED (za tu cenu mi přijde dostatečně kvalitní), časem počítám že si koupím ještě nějaký širokoúhlý objektiv se zoomem a dobrou světelností, na pevný bych si asi nezvykl. Jsem zvyklý na další zpracování na kompu, proto mi nevadí že to co z D70S leze není subjektivně na takové úrovni jako třeba z Canona 350D (barevnost apd.). Posledních 14 dní jsem procházel spoustu diskuzí a dostával se postupně do obrazu (díky Tomáši za vysvětlení pár věcí lamičce :) ). Nakonec byla jediná věc kde jsem pro mé účely vidět lepší Canon 350D a tou byla rychlost snímání 5s za sekundu, zatímco D70S má jen 3 snímky. Kamarád co fotí profesionálně na rally pravil že budu trošku za exota až s tím půjdu fotit sport, ale ujistil mě že jsou profíci co fotí takové věci Nikonem a na úrovni, tak snad to na mé úrovni zvládnu také a budu spokojený :) Díky všem za příspěvky v téhle diskuzi, také mi pomohla.
Seat Toledo 1.9 TDI PD
Nikon D70S
MrMarkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin Smýkal 8. 2. 2006 08:31

To marcus. Nechci Ti kazit iluze, ale 5sn/s má D20, 350D pouze tři...
Martin Smýkal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrMarkus 8. 2. 2006 10:43

[quote="Martin Smýkal";To marcus. Nechci Ti kazit iluze, ale 5sn/s má D20, 350D pouze tři..../quote]

No vidíš, máš samozřejmě pravdu, už ani nevím kam jsem koukal :lol:
MrMarkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomko 9. 2. 2006 14:49

to Marcus: široký objetiv s dobrou světelností??? To mi moc nejde dohromady, na co ho chceš?

Na barevnost víceméně kašli, to se dá dotáhnout v kompu, ostrost a kresba už ale hůř.

Na rally za exota budeš i když budeš mít 350... i D200, 20Dčkem... na to kašli. Jen až půjdeš fotit, vyzkoušej si nafotit normální auta někde u silnice... Abys tak nebyl překvapenej, že ze 100 fotek je jich v pohodě tak 10...
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryspin 9. 2. 2006 15:35

není to teda srovnání 350 s D70, ale i tak by to mohlo pomoci: http://www.fotoroman.cz/techniques/canon300_nikon70.htm Jinak ja bych nepřekousl, že Canonka ostří v šeru bleskem.
kryspin photo & design
Kryspin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 9. 2. 2006 15:45

A proc by sirokouhly objektiv nemohl mit dobrou svetelnost? To teleobjektivy s dobrou svetelnosti jsou velmi velky, tezky a hlavne drahy.
Wikan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků