Canon 350D nebo Olympus E-500?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martin Smýkal 18. 12. 2005 22:55

Co je lepší...?
Martin Smýkal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 18. 12. 2005 23:11

Hledej, zkoumej a porovnávej... Sám zjistíš, co ti vyhovuje více.
Já osobně bych šel do Canona.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hervr 19. 12. 2005 12:29

zkus je v ruce, ...na mě je canon malý já bych zas volil olyho
hlavně teď , když jsem se prvně pekloval s čištěním ccd snímače u minolty 7D a oly má ultrazvuk...čištění snímače...a ještě bych řekl že je oly levnější, ale příslušenství má dražší a není ho tolik jako pro canon, prostě každý má něco je to fakt těžký stranit jednomu...
hervr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 19. 12. 2005 13:51

Kvalitou fotek je na tom lip canon, to se neda zpochybnit, ale ten oly je kompaktnejsi a samocinne cisteni snimace je taky velke + :wink:
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod novotny73 1. 1. 2006 12:21

přepisuju to z jiný diskuse...

Dlouho jsem nad tím laboroval, prolez snad všechny testy, diskuse a radil se s dvěma zkušenými profi fotografy a musím říct, že to s velkým odstupem vyhrála D350. Proč?

1) Od Mironetu (tuhle firmu pro její kvalitu servisu a dobré ceny doporučuju) jsem ji dostal za skvělou cenu i s batery gripem (mimochodem pro lidi s větší rukou super věc + foťáku dává fakt profi vzhled)

2) vynikající spolupráce s přidavným bleskem (mám EX430 - skvělé výsledky)

3) Canonu je nejvíc uživatelů, takže máte větší šanci si někde půjčit objektiv např. na víkend výměnou za nějaký svůj.

4) technologie komunikace mezi objektivem a fotoaparátem je u canonu nejpokročilejší.

5) Automatické režimy portrét , krajina a noční portrét dávají překvapivě dobré výslkedky (ne vždy máte čas si vše nastavit).

Jako nevýhodu vidím malý display, ale není to takový problém, jak jsem si myslel.

Mimochodem úplná bomba jako základní objektiv je Sigma EX 24-70 2.8 Macro - až neskutečná kresba, barevnost a ostrost fotek (za ty prachy)
novotny73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 1. 1. 2006 13:28

novotny73 : veľa zo spomenutých faktov môže byť subjektívne ohodnotených...
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dalibor Stefansky 1. 1. 2006 15:13

ak rozhoduje cena...ber Olyho
ak obrazova kvalita.. ber Canona
;-)
Dalibor Stefansky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartanJ 1. 1. 2006 19:02

Také kopíruji z jiného fóra:
když už tedy využívat výhody zrcadlovek, tak nechápu, proč kupovat Olympus. Velkou výhodou zrcadlovek je velký čip a tudíž nízký šum. To se ale o olympusu říci nedá, problémy se šumem má, ačkoli se některé časopisy tvrdí vehementně snažit, že je šumově srovnatelný s ostatními DSLR, není to pravda. Objektivy lze použít jen Zuiko a snad něco bude vyrábět Sigma. To je také velká nevýhoda, na na ostatní se válí v bazarech spoustu kvalitních levných skel. A ten hledáček má olympus také malinký, stejně ovšem jako ostatní DSLR. Chceš-li vidět hledáček, jak má vypadat, podívej se na pentax IstD nebo Ds (nikoli DL). Ten je na tom také skvěle s kompatibilitou starých objektivů a má kovové tělo potažené plastem. Dobrou zpětnou kompatibilitu má také minolta, i na Canon lze leccos nasadit. Nikon je na tom hůř, tam stará skla neměří. Jediné, co bych nikomu s čistým srdcem nedoporučil, je ten olympus !

Takže ve Vašem případě, pokud jste už zúžil výběr na Canon a Oly, bych viděl jednoznačně ten canon
MartanJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 1. 2006 22:00

Budete pánové opravdu kopírovat všechny příspěvky do všech vláken? Protže jestli ano, tak si dám měsíc pauzu...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MartanJ 2. 1. 2006 00:50

Mylím, že je to k tématu a dotyčnému to usnadní život, nemusí hledat názory po všech možných vláknech. Ahoj za měsíc
MartanJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 2. 1. 2006 09:23

2MartanJ: sem se ten tvuj prispevek hodi, ale je to podle me zbytecne kopirovat, kdyz ty jine thready si jiste autor tohoto precetl.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 2. 1. 2006 10:18

Mobil-man: Já myslel hlavně pana novotny73.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 2. 1. 2006 10:23

Ten nenapsal nic jinyho, nez tento jeden druh prispevku a potom ho nekolikrat odeslal do nekolika threadu... :roll:
Ale vzhledem k tomu, ze se tam zminuje o 350D, tak bych to i tady nechal.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod novotny73 9. 1. 2006 13:51

moc se omlouvám - byl to můj první příspěvek :)
novotny73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 1. 2006 13:54

Jasne, chapu...clovek musi nekde zacit;)
Mobil-man
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků