Co doporučíte ke 350D - i s tělem do 45000,-

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martin Smýkal 18. 12. 2005 21:15

Zatím je to jen sen, penizky nejsou, ale uvažuju nad Canonem 350D, jen nevím, jestli se vyplatí vzít kitovej v akci (mají jich několik), nebo jen tělo a nejakej lepší objektiv k tomu.
Kdyby to vyšlo, bral bych ho na splátky, proto bych se rád vešel do těch 45 000,...i s gripem, kartou, baterkama a aspoň polarizákem...

Mám širší záběr, tak něco kvalitnějšího do začátku. Vím, že Tokiny a Sigma jsou good...

Jinak fotim toto:

http://galerie2.kvalitne.cz (je to ve Flashi, 9MB)

nebo na DIGI:

http://galerie.zive.cz/showgallery.php? ... user=10786
Martin Smýkal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cvakal 18. 12. 2005 23:44

Fotím cca 30 let dokument rodiny a umění do šuplíku. Vývoj používané techniky: Opema- Smena- Ljubitel- Flexaret- Zenit E - Canon EOS 500-
Olympus C 745N Ultra zoom a nyní Canon EOS 350D.
S Olympusem jsem byl velmi spokojen ,ale vadil mi dost velký šum.
Pro Canon nakonec rozhodlo to , že mám velmi dobrý přídavný blesk Canon Speed a ještě náhradní skla která pasují i na Digi.
Moje rady( v Rusku jsem nebyl a šedát mi ještě není , tak brát s rezervou)
V internetových obchodech se dá již dnes pořídit EOS 350D
se setovým objektivem pod 20.000,- Kč bez DPH.
Li-ion baterii seženete na http://www.shopgsm.cz za 671 Kč a to má kapacitu 1500 mAh (to není překlep) , originál má kapacitu cca 750 mAh a stojí cca 1500 - 2000 Kč.
Setový objektiv doporučuji koupit, protože tak levně k objektivu těžko někdo přijde.
Naopak grip jsem koupil a dnes bych si za to nafackoval.
Můj názor, je to pouze drahá frajeřina. Do gripu lze dát 2x Li-ion baterii , ale blesk se nabíjí stejně rychle jako z jedné , takže nosím raději jednu baterii ve foťáku a náhradní v ruksaku. Proč zvedat foťák s gripem když chci fotit a ne posilovat. Do gripu lze dát také
6x AA článek , ale pozor na opatrnou ( nebo snad dobře vychytralou) elektroniku , která si zřejmě velmi střeží napětí na zdroji.
2x Li-ion O.K.
6x AA aku 1,2 V absolutně v žádném případě (ne , ne a ne, ani ťuk)
6x AA alkaline Super Extra power Panasonic 26 Kč kus cca 50 snímků doma v teple , s bleskem asi 20 snímků. Baterie měly ještě 80% kapacity , ale foťák už je odmítl . Drahá sranda.
Jinak jsem velmi spokojen. Expozice a barevné podání nádhera.
U setového objektivu mi vadila slabá kresba a tak jsem se začal poohlížet po lepším, ale ceny mě brzy vyléčily. Byl jsem nešťastný, než mi poradil kolega . Má zrcadlovku Olympus ,ale řešení je stejné. Redukce uchycení objektivu( bajonet- závit nebo bajonet- jiný bajonet) a použít stará velmi dobrá skla Praktika apod.
Musí se sice ostřit a clona nastavit ručně , ale výsledek za to stojí.
Kde seženet ke Canonu EOS 350D sklo 50 mm díra 1.4 s velmi dobrou kresbou za 1500,-Kč a méně.
Prohlížel jsem Vaše fotografie a ty rozhodly, že jsem Vám napsal tento referát.
Kdo nevěří ať to zkusí.
Teď mám na svém Canonu EOS 350D našroubovaný !!!! objektiv
Helios 58mm/2,0 ze Zenitu E rok výroby 1979.
Tak sametový přechod kresby od středu ke krajům by nedokázal žádný změkčující filtr, a hloubka ostrosti cca 5 mm. Co dál dodat?
S pozdravem
Cvakal (tělem i duší)
cvakal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekE 19. 12. 2005 00:23

Nemám čas se teď rozepisovat, ale seťák nebrat. Šíleně aberuje. Pokud se jedná o kontrastní scénu, tak je naprosto běžné, že přechody mezi tmavou a světlou plochou jsou dost silně rámovány. Věc kterou neznám u Sigma 70-200mm F2.8 APO HSM EX....
Kdybych to býval byl věděl, tak bych ho nekupoval a ušetřené peníze investoval do něčeho kvalitnějšího.

Co se týče BatteryGripu, pro mě to není otázka frajeřiny. Mám rád když má foťák nějaké to kilo. Lépe se drží. Focení na výšku je bomba. Co se týče baterií, nevím jak je to na výdrž z bleskem, já používám externí blesk, tužkové baterie jsem zatím do Gripu nedával.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cornel 19. 12. 2005 00:30

Můžeš mi říci, kde jsi sehnal tu redukci závit - bajonet Canon? Připadá mi to jako dobrý nápad. Mám rovněž Canon EOS 350D a s kresbou seťáku to opravdu není nejlepší. Ale přesně jako Ty jsem uvažoval i já. Kde koupíš zoom 18-55 za 3 litry? Mám analogovou Prakticu a k ní vynikající skla 50/ 1,4 135/světelnost nevím a 300/4 Chtěl bych vyzkoušet Tvůj nápad. Ke Canonu jsem dokoupil Sigma 55-200 a jsem s ní spokojen. Automatiku foťáku používám spíše výjimečně, takže mi nevadí ruční nastavení clony. Pár fotek mám i tady na "DigiAréně".
http://galerie.zive.cz/showgallery.php? ... user=14613
Díky za odpověď.
CornelFoto@centrum.cz
"CORNEL"
cornel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Smýkal 19. 12. 2005 17:30

Děkuju je slabé slovo....velmi si vážím referátu Cvakala...rad Mirka E...
jen by to chtělo ty penízky...:-) Ale od Nového roku nám prý přidají...:-)))
Martin Smýkal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin Smýkal 19. 12. 2005 19:51

Mimochodem, jaký je Váš názor na toto?
http://cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=C ... &PrmaId=84
Martin Smýkal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cvakal 19. 12. 2005 22:32

Já jsem si redukci vyrobil sám. Jako závit jsem použil originál závit z vyřazené zrcadlovky a přiděl doma vyrobenou bajonetovou redukci.
Mám takové možnosti. Kamarád říkal, že mu redukce dělá technik ve FOTO ŠKODA , ale nevím přesně kdo.
Cvakal
cvakal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cornel 19. 12. 2005 23:02

Díky za odpověď, i když tohle mi moc nepomohlo, já ty možnosti nemám. Přesto díky za ochotu.
Cornel.
"CORNEL"
cornel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekE 19. 12. 2005 23:32

Stačí dojít s tělem a objektivem do FotoŠkoda a tam ti to udělají za nějakou směšnou cenu ... někde jsem četl že snad do 200,- Kč
Naposledy upravil MirekE dne 20. 12. 2005 14:11, celkově upraveno 1
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Murph(smazano) 20. 12. 2005 12:28

Mám EOS300D rok doma. Koupil jsem set 18-55 + 55-200 +BG + CF1GB... A ty setove objektivy jsou nic moc. Jako zacatek to je dobre. Ale ted uz se ohlizim po lepsim obejktivu, jak zakladnim, tak tele. Proste za tu cenu nelze cekat nic lepsiho. Jinak se k tomu daji dokoupit Sigma ci Tokina, ktere jsou kvalitni a levnejsi, ale presto se cena bude pohybovat kolem 20.000,- (u zoomu 70-200). Tady nahlednete na prehled fotoroman.cz
Murph(smazano)
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků