Originální nebo neoriginální aku?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rhinoceros 19. 2. 2011 14:50

Dobrý den, zvažuji přikoupení záložních aku pro LX3 a Oly E450. Originální aku od výrobce stojí přes 1000Kč v obou případech. Našel jsem pár e-krámků, kde nabízejí aku stejných parametrů(až na podpis výrobce) za třetinovou cenu. U aku je přímo psáno, že jsou vhodné pro tyto typy fotoaparátů. Když jsem srovnával parametry, na jednom e-krámku s orig. příslušenstvím strašil prodejce argumentem " o tom, co dokáže s aparátem neoriginální akumulátor, již bylo popsáno hodně stránek". Jsem asi lama, ale nenašel jsem ani jednu. Byl to tedy zuřivý výkřik dealera, při zjištění, že má nebezpečnou konkurenci? Nebo na tom něco je a má někdo z Vás negativní zkušenosti? A ještě dotaz- když jsem z digiareny stahoval aktualizaci firmware pro LX3, byla v komentáři poznámka od jednoho z Vás, jestli nový firmware "nezakáže" foťáku spolupracovat s neznačkovým akumulátorem. Jestli je to tak, zjistím to jinak než vložením neoriginálního aku po kterém bude následovat tma a ticho? Děkuji za Odpovědi.
rhinoceros
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matus141 19. 2. 2011 16:30

neoriginalna baterka... povedal by som to tak - sme taki bohati aby sme kupovali lacne veci? na zaciatku sa vsetky neoriginalne spravaju presne rovnako ako originalne... ale po par cykloch nabijania ide ich vydrz rapidne nadol... kamarat si kupil baterku - neoriginal, usetril cca 2000 Sk... bolo to na kameru. na zaciatku mu vydrzala skoro 4 hodiny, po 30tich nabitiach ani nie 15 minut... takze ju mohol akurat tak zahodit... pokial ju planujes naplno vyuzivat tak by som bral original, ak len ako "rezervnu poistku" keby ti nahodou vypadla hlavna a ty potrebujes este spravit par zaberov, potom staci...
matus141
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BoBo2sk 19. 2. 2011 21:50

Pred cca 4 rokmi som kupoval neori akumulator (tusim sa volal eFilm) do mojej Minolty A2
A zije doteraz a kapacitne je minimalne porovnatelny s originalom.
Aby som nevravel,ze som bol s nim stale spokojny, zo zaciatku vydrzal cca polovicu z toho co original. Ale po par nabitiach sa to ustalilo a ako som napisal... potom uz PLNA SPOKOJNOST!

Ked budem riesit do nikonu D90 novu alebo dalsiu baterku,nikon to nebude :)

Ad. matus... fotofora su plne spokojnych uzivatelov neori bateriek, v mojom okoli ked tak zrychla popocitam,tak preslo 6 neori bateriek a nik sa nestazoval na kapacitu ani vydrz.
BoBo2sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 19. 2. 2011 22:21

Pokud rapidně klesala výdrž, tak to nebylo Li-On, ale NiMh. Jinak neoriginální baterky mají také své ověřené a neověřené výrobce, jako vše..

Pro nový foťák bych jiné než originální nebral, pro starší nebo opravdu starý, kde nové sehnat ani nejdou originální, proč ne. Leckdy je to i výhoda, protože k některým starým byly NiMh a dnes na ně jdou sehnat i docela kvalitní Li-On.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lennyl 19. 2. 2011 23:57

mam na Pentax K20D asi rok nahradu Hahnel za 1/2 ceny, rozdiel medzi origo nepoznam, nic neblbne a foti stale dobre,tocim ich medzi sebou stale.
D750 + N18-35/3,5-4,5G + N20/1,8G + N28/1,8G + N50/1,8G + N85/1,8G + N70-200/4G + SB700

karbonak Triopo GX-1027 s Giottos MH1311
lennyl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fredddie 20. 2. 2011 02:57

Rozhodně bych se neorigo nebála, ale je třeba vybírat neorigo značku. Zrovna třeba Hahnel patří mezi ty méně problémové. Já používala jeden čas do kompaktu Avacom a taky bez problémů. Spíše nekupuj no name značku XY jenom proto, že je o 20 Kč levnější než neorigo, ale známější značka.
Fredddie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 20. 2. 2011 08:38

Mohu třeba doporučit tenhle e-shop, kde nakupuji LI-Ion baterie do DF, mobilů a jiných zařízení již více, jak 6 let a zatím bez jediného problému. Ale měl jsem i 2 akumulátory Avacon a také OK.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 20. 2. 2011 10:07

Já bych se po zkušenosti vyhnul značce T6 Power - obě neorigo, které jsme od nich doma měli, byly šmejdy. Jinak k Minoltě mám neorigo mně neznámé značky (není na tom nic napsaného, jen napětí, kapacita a výrobní číslo) z Německa za 6 euro! už 5 let a stále je O.K.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod geowagen 23. 5. 2011 20:38

Ted take resim neorigo aku do Olympusu TG-810 koukal jsem na cizich e-shopech a aku vyjde na cca 6$ (dolaru) ( postovne je gratis, clo se neplati )
Coz je zanedbatelna castka oproti originalu ci i mensi nez replika zakoupena tady u nas. Vyrobce je klasicky Cina. Mate nekdo zkusenost s nakupem aku na DX ci na Dinu ? ( dost tam nakupuji jine veci, ale aku do fotaku jeste ne )

Diky Petr

http://www.dealextreme.com
http://www.dinodirect.com
Samsung Galaxy S2 [ Lite'ning Rom v4.2 XXKG3 ]
Samsung UE32D6530 LED TV 3D
Lenovo Y550P
geowagen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 26. 5. 2011 22:52

zalezi jak ktere neoriginalni.

mam dobrou zkusenost s Hanhel (haenhel), o neco horsi s Avacom. Obecne maji asi o neco horsi charakteristiky nez origo, avsak jako nahradni baterie to staci.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revell 27. 5. 2011 15:48

mel jsem Ansmann ve sve 350D 2 roky, pak jsem ji pujci/dal sestre, by byla skoda ji prodat. Ted dalsi akku nemam, protoze nabite vydrzi 500-700 rawu, takze nemam potrebu kupovat zalozni, protoze uz tak zurive nefotim :)
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 27. 5. 2011 20:15

já mam (a měl) taky Hähnel, měl jsem jí k D40 spolu s jednou originální a v pohodě jsem na ní fotil přes 700 fotek a fungovala stejně jako originální, takže velká spokojenost a proto jsem si k D90 koupil stejnou značku, kde tedy před úplným vybitím nespolupracuje 100procentně jako u originálu - ted nevim přesně, ale originál myslim začně ještě blikat kdežto neorig. ukazuje jednu čárku stále a pak se prostě vypne.. (nevim, v origo je snad nějaký čip co..tak estli tady neni nebo neni tak dobrý..fakt netušim) jinak ale panuje spokojenost a baterku tam mam věky :mrgreen: ještě jsem to nějako něměřil, ale přes 1000 fotek si myslim, že to bude určitě..
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 29. 6. 2012 18:52

Potřeboval bych poradit jakou náhradní aku koupit do foťáku pro kamaráda - má Nikon S8100.

Váhám mezi AVACOM nebo Hahnel. Jaké máte zkušenosti s těmito značkami a která je podle vás lepší?
Díky.

http://foto-video-baterie.heureka.cz/ba ... 2/?order=2
http://foto-video-baterie.heureka.cz/ba ... 2/?order=2

nepředpokládám že bude mít levnější baterie stejnou kapacitu jak originál
- tak si říkám jestli není těch 1050mAh u Avacomu virtuální kapacita a u hahnelu těch 690 mAh skutečná. Resp našel jsem i fotky hahnel EL12, co mají 900 nebo 980mAh. :hm
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 30. 6. 2012 05:46

Avacom je v pohodě. Klidně zakup
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 30. 6. 2012 10:47

Celkem se mě osvědčil Braun, ale taky je dražší.
Karelnojsky
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků