Koupit Panasonic fz 20,nebo Sony dsc-h1 ?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martin M 20. 11. 2005 14:19

Dobry den,mam mensi problem :) ,nevim ktery z techto fotoaparatu koupit.Celkem dost recenzi jsem precetl,ale kazdy priznivec toho sveho vychvaluje ten svuj,takze nevim ktery.
Ja osobne bych byl pro fz 20,ale h1,taky neni spatna.Cena nerozhoduje,protoze se daji oba sehnat za stejne penize.Prosim poradte

Dekuji
Martin M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 20. 11. 2005 14:41

H1 míň šumí, ale víc aberuje. Panasonic má lepší objektiv. ale dost pomalu ostří (je to víc jak rok starý model). Obvykle se lidé rozhodují spíš mezi H1 a FZ5...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martin M 20. 11. 2005 15:34

Dekuji,ale z tohohle opravdu nemam jasno,ktery si mam vybrat :-).
Proc se lide obvykle rozhoduji mezi fz 5?Vzdyt je skoro stejna jako fz 20,ikdyz z meho pohledu je fz 20 o neco lepsi
Martin M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 20. 11. 2005 18:11

Protože FZ5 je novější typ a ostří stejně rychle nebo rychleji, než H1. H1 pak má ještě výhodu v možnosti zaostřovat manuálně, FZ5 to neumí, ale FZ20 ano a trošku pohodlněji.
Já ti mám říct, co si máš koupit? :-) Tak ti to zkusím přiblížit jinak: Co chceš tím aparátem fotit? Jestli děti, pobíhající psy a vůbec momentky, musí ostřit rychle. Jestli krajinky a portréty, stačí menší rychlost a výhodu získává lepší objektiv. A jestli architekturu, tak ani jeden, budeš potřebovat něco s kratším ohniskem.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martin M 21. 11. 2005 14:47

Ahojky,tak jsem byl dnes v obchodě.No nechal jsem si ukázat oba modely a nechal jsem se "ukecat" na FZ 20.Od rána s ní blbnu :-).
Zatím se jeví dobre.Tak se mějte ja jdu fotit :-)
Martin M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 21. 11. 2005 17:51

Tak ti přejeme dobré světlo.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mh 23. 11. 2005 18:15

tak to je dobre. FZ20 je mnohem lepsi(a FZ5 neni vubec lepsi nez FZ20, tak nejak mozna srovnatelna s H1)
mh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 23. 11. 2005 19:31

mh: To bys musel definovat, co znamená "lepší". Každý totiž má jiné priority a pro každého je "lepší" něco jiného. A je to tak dobře - jinak by nastale naprostá unifikace a nuda.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mh 23. 11. 2005 21:56

no ono celkove vychazi lepe. Stala svetlost v plnem rozsahu, ostrici krouzek, vybrouseny stabilizator...
mh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neetah 24. 11. 2005 07:37

V tehle kategorii je absolutni spicka tezko definovana, patri sem Canon IS S2, Panasonic FZ5 ci FZ20 a Sony DSC H1. Kazdy z techhle fotoaparatu ma sve klady a sve zapory.

Jak jsem napsal, vlastnim H1 a jsem spokojen, mohla by byt lepsi optika, ale co se sumu tyka, tak kam se na nej ostatni hrabou. A s odstupem mi dava za pravdu i srovnani techhle fotaku v poslednim cisle DIGI Foto.
neetah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 24. 11. 2005 19:00

neetah: Není problém najít jiná srovnání, která tvrdí opak - ale píšeš rozumně, nebudu se s tebou přít...
Pety
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků