Ako foti? mesiac

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MirekE 27. 10. 2005 09:22

Jo, měsíc lítá jak fretka po tom nebi :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rada_losik 27. 10. 2005 10:18

Chtěl bych zkusit fotit měcís ale mám starou praktiku, u které se mi porouchal expozimetr. Jaký je optimální čas a clona když budu fotit na 100 film?
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 27. 10. 2005 12:57

s tou 1 štrvtinou si to raz musím odskúšať..... hmmmmm
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 28. 10. 2005 15:11

rada: jestli chces vecer ti to zmerim digitalem ;) ale kdyz jsem ho fotil naposled (to ale asi bylo s jinym zamerem nez jaky mas ty:)), mel jsem f11 a 8s a vypada to takhle
http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25 ... &gal=photo
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rada_losik 28. 10. 2005 16:05

MirekE píše:Nikdy by neměla expozice trvat déle než 1/4 sec, protože v tu chvíli už dojde k pohybové neostrosti. Měsíc se pohne a bude mázlý.d/quote]
activer píše:rada: jestli chces vecer ti to zmerim digitalem ;) ale kdyz jsem ho fotil naposled (to ale asi bylo s jinym zamerem nez jaky mas ty:)), mel jsem f11 a 8s a vypada to takhle
http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25 ... &gal=photo

Jak to že máš ten měsíc tak ostrý když jsi fotil 8s?

Jinak nádherná fotografie fakt psycho :wink:
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 28. 10. 2005 19:11

Takze sem taky zkousel fotit mesic...opravdu to chce kratsi casy..tady muj vysledek http://www.mickaelb.ic.cz/mesic.jpg je to focene na 1/160s a clona byla 6,3 pri ISO 80 ;)
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 28. 10. 2005 19:55

mickaelb píše:Takze sem taky zkousel fotit mesic...opravdu to chce kratsi casy..tady muj vysledek http://www.mickaelb.ic.cz/mesic.jpg je to focene na 1/160s a clona byla 6,3 pri ISO 80 ;)


veď je modrý ako od Šmolkov. Ako si mal nastavené vyváženie bielej?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 28. 10. 2005 19:59

Heled..on byl modry i doopravdy, jakkoliv se ti to zda divne :-O je tomu tak...byl tak nasvicen..vyvezneni bile sem delal primo na miste ;)
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 28. 10. 2005 20:15

mickaelb píše:vyvezneni bile sem delal primo na miste ;)


čo znamená priamo na mieste? Že si nechal vyvážiť bielu konkrétne v tom danom momente pred urobením fotky?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 28. 10. 2005 20:27

Jo, presne tak ;)
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rada_losik 28. 10. 2005 22:36

mickaelb:
Hmm zajimavý vysledek jaký jsi měl ohnisko? Je to pěkně přiblížný jdou tam vidět dobře detaily
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 28. 10. 2005 23:43

r_l: mno, ja si hlavne myslim ze ostry neni, ale to je tim ze pres nej sly ty mraky (o ktere mi tak nejak slo..:))

mickaelb: a jakym zpusobem jsi tu bilou jako vyvazil? :-/ myslim ze takovehle veci se spis hodi fotit do rawu a doma si uz tu bilou dodelat tak, aby to vypadalo aspon trosku verohodne ;)
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekE 28. 10. 2005 23:54

Ten měsíc ostrý není ... resp :-) není to to co jsme všichni měli na mysli. Mluvili jsme o strukturách... mořích... na měsíci.. o struktuře měsíce... tohle je foceno velmi krátkým sklem, takže ostrost je dostačující... prostě... je to kulaté-... to stačí....
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 29. 10. 2005 00:00

Můj předchozí příspěvek patřil k té první fotce, kde je měsíc jen doplňkem, součást celkové kompozice.... druhý snímek je tuším to, o čem se tu celou dobu bavíme.. je to hlavní motiv... a není to špatné.. je vidět, že tam je lehká neostrost, a je tam znát abberace objektivu... (a propo, čím to je focené??)..ale není to špatný výsledek.... o skutečnosti té barvy bych také pochyboval... to že byla bílá vyvážena na místě... (čím?? Jak?? zdá se že s bleskem).... ještě neznamená, že byla vyvážena správně...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod activer 29. 10. 2005 00:17

jj jasne, to byla jen ilustrace svetlosti pri danem case a clone.

..Ja si hlavne nedokazu predstavit podle ceho by se ta bila v tomto pripade dala vyvazovat.. nejspis jen podle citu..
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků