Používáte při focení hledáček nebo displej?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Používáte při focení hledáček nebo displej?
Kompakt: displej (hledáček nemám) 4 %  5%  [ 4 ]
Kompakt: převážně displej (hledáček mám) 16 %  22%  [ 16 ]
Kompakt: převážně hledáček 6 %  8%  [ 6 ]
Ultrazoom: displej (hledáček nemám) 1 %  1%  [ 1 ]
Ultrazoom: převážně displej (hledáček mám) 5 %  6%  [ 5 ]
Ultrazoom: převážně hledáček 18 %  25%  [ 18 ]
Mám digitání zrcadlovku 22 %  30%  [ 22 ]
Celkem hlasů : 72

Odeslat příspěvekod Michael B. 26. 10. 2005 21:27

Dnes mě vytanulo na mysli, nakolik je vlastně takový hledáček u kompaktů a ultrazoomů důležitý, když všichni lidi, co znám, "střílí" fotky přes displej.

Tak jsem se rozhodl, že zjistím, jestli je to jen můj dojem, že hledáček není až tak podstatný, nebo jestli tomu tak skutečně je. :)
Naposledy upravil Michael B. dne 27. 10. 2005 00:29, celkově upraveno 1
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 26. 10. 2005 22:27

nakolik dulezity?? nejdulezitejsi!:) spis bez displeye bych se dokazal obejit..
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael B. 27. 10. 2005 00:26

A máte kompakt, ultrazoom nebo DSLR? V případě DSLR je celkem jasná odpověď, že? :)
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod docktor29 27. 10. 2005 07:11

v kazdom pripade hladacik, nakolko mi umoznuje sustredit sa iba na to, co idem fotit, odfiltruje mi nepodstatne okolie. Lepsie sa cez neho komponuje fotka. displej pouzivam len v jednom pripade, ked fotim makro. a to preto, lebo z tak malej vzdialenosti je to cez priehladovy hladacik tazke. Vlastnim SONY DSC-V1.
docktor29

Odeslat příspěvekod Pety 27. 10. 2005 07:33

Používám co se mi hodí pro daný záběr. Když můžu držet přístroj pohodlně u oka, tak hledáček. Když musím přístroj například strčit o půl metru dál a přiložit objektiv k pletivu v ZOO, když fotím přes něčí hlavy nebo u země, když fotím panoráma bez stativu s lokty u těla, je LCD k nezaplacení. Kdybych měl jen průhledový hledáček bez informací, nepoužíval bych ho vůbec.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kubas 27. 10. 2005 08:01

Ja pouzivam prevazne displej, protoze nosim bryle a je mi nepohodlne koukat skrz hledacek. Ale nekdy holt musim pouzit hledacek, kuli svetlu, ze na displeji neni nic videt :) Mam Olympus C-765 Ultrazoom a Canon PowerShot A610.
Let´s get relative...
kubas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wallper 27. 10. 2005 08:23

Já používám hledáček. Hlavně ušetřim baterii a přijde mi to o dost pohodlnější. Mám EVF takže si tam i většinou všechno v poho nastavim.
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riman 27. 10. 2005 08:42

Už několik dnů mám digitální zrcadlovku :-), ale i dříve jsem u své Dimage A1 používal převážně hledáček...
Nosím brýle a buď jsem využil toho, že hledáček je vystouplý mimo zadní stěnu (on je vlastně otočný), a nebo toho, že jsem si nastavil korekci oční vady a fotil úplně bez brýlí (to pak člověk ale nesmí dát foťák od oka ;-) ).
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubas 27. 10. 2005 09:10

Taky jsem na Olympusu c-765 Ultrazoom snazil pouzivat korekci ocni vady, ale nemelo to moc ucinku, protoze mam pomerne velke dioptrie...A porad cistit bryle me taky nebavilo, tak pouzivam displej :)
Let´s get relative...
kubas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 27. 10. 2005 10:37

michalB: jako riman (kdysi) minoltu A1, a fci direct-manual focus takze hledacek mi prijde opravdu nenahraditelny..
u zrcadla bych ho, jako samozrejmost, az tak nevyzdvihoval ;)
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 27. 10. 2005 10:58

Ja na FZ-5ce spis LCD, hledacek kdyz fotim treba sport, jako byl sem zvykly u zrcadlovky fotit pres hledacek, to bylo super, ale tady je ta kvalita toho hledacku mizerna...
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 27. 10. 2005 13:04

C-770 a takmer výhradne LCD - dôvod : pohodlnosť :)
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markéta Hošková 27. 10. 2005 23:01

u kompaktu je to asi lepsi na displei, kdyz jsem mela Oly C750 tak pres hledacek mi obcas fotka vysla spatne ... kus ji chybelo. U zrcadlovek je to jasne ... pres hledacek :)
Markéta Hošková
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rada_losik 28. 10. 2005 11:43

Já mám foťák Practica PLC3, kteý má 20 let. A používám jen hledáček.

Od bratra si někdy půjčim Canon PowerShot A300, protože je to kompakt a koukání přes hledáček je velmi nepřesné, proto u něj používám display.

Byl jsem na invexu, kde jsem našel místnost kde se daly pújčovat foťáky a fotit vláčky. Když jsem si půjčil nějako zrcadlovku, nevím typ, dal jsem si jí k oku bylo to super přesně jsem viděl co fotím a nerušilo mě okolní prostředí, ale když jsem dal foťák od oka, všiml jsem si že strašně jsem si pomatlal display nosem. Toto mě vadí u některých digi zrcadlovek že mají hledáček a display na takhle postavený.

Výhoda koukání přes hledáček je ta že to co fotíme vidíme o dost větší než na hledáčku.

Výhoda koukání přes display je hlavně pří náročných fotkách na polohu. Macra, stativ, ... Když mi brání nějak se podávat do hledáčku radši používám display.
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 28. 10. 2005 18:40

rada_losik píše:
Byl jsem na invexu, kde jsem našel místnost kde se daly pújčovat foťáky a fotit vláčky. Když jsem si půjčil nějako zrcadlovku, nevím typ, dal jsem si jí k oku bylo to super přesně jsem viděl co fotím a nerušilo mě okolní prostředí, ale když jsem dal foťák od oka, všiml jsem si že strašně jsem si pomatlal display nosem. Toto mě vadí u některých digi zrcadlovek že mají hledáček a display na takhle postavený.

Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků