Pomozte mi vybrat digifotoaparát do 6 000 kč

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mar?as (novy) 23. 10. 2005 09:26

Ahoj,
podmínkou toho fotoaparátu je super makro a používal by se na fotografování statických věcí. Jsem sice začátečník a skoro nevím, co bych ještě od něj chtěl...díky za rady
Mar?as (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 23. 10. 2005 09:33

Canon A510/520
Je to stale jeste velmi dobry fotak...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Návštěvník 23. 10. 2005 23:20

Radim ti zajit do prodejny, nechat si ukazat vsechny fotaky s cenou <6000 a vyzkoušet je. Jedině tak zjistíš, kterej je pro tebe nejlepší. A přečti si recenze na http://www.digineff.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Driver 23. 10. 2005 23:21

ten Anonymní jsem byl já, zapomnel sem se prihlasit
Das Auto
Driver
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 10. 2005 23:31

Take bych se priklonil k Canonu A510 za 6000 si myslim se da sehnat docelas dobry fotak...
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 24. 10. 2005 20:50

Jde tu o to, ze v kamenem obchode se vetsinou ceny pohybuji nejmene o 1000,- vys nez na internetu (teda aspon v nesem meste)
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kubas 25. 10. 2005 08:30

No ale vyzkouset se daji v kamennem obchode a pak si to objednat pres internet ne? :) Treba takhlens u nas ma jedna prodejna jak kamenny, tak i inetrnetovy obchod, a ceny jsou kupodivu rozdilne...ale je to ten samy obchod...Tak proc platit navic :)
Let´s get relative...
kubas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jajik 25. 10. 2005 13:23

Jak již napsali přede mnou, viděl bych to též jednoznačně na Canon A510.
Jajik

Odeslat příspěvekod TA 25. 10. 2005 21:33

supermakro? to jest od 1 cm?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 10. 2005 07:48

TA píše:supermakro? to jest od 1 cm?
Super makro nemusi byt vzdy od 1cm (ja mam az od 2cm), ale vetsinou to tak byva :mrgreen:
A podle me se pojmem Super macro oznacuje mozna vzdalenost zaostreni mensi nez 10cm (pokud to nekdo vi presne, tak me opravte).
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mar?as (novy) 26. 10. 2005 13:23

díky moc.....ale, jestli při supermakru je okolí fotografie rozmazané, myslím to pozadí....Já nevím, jestli při supermakru se zaostřuje jen určítá část předmětu, jestli ten úhel zaostření není moc malý????
Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se :-)
Mar?as (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 10. 2005 16:05

Velikost rozostreni pozadi (hloubky ostrosti) je dana clonou, velikosti snimace a vzdalenosti na kterou je zaostreno.
Takze pokud budete fotit treba na 3cm, tak bude hloubka ostrosti velice mala (radove milimetry), da se zvetsit vetsim clonovym cislem, ale to zase musi byt dostatecne osvetleni, aby se zbytecne nezvedal sum.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mar?as (novy) 26. 10. 2005 16:56

no to je jasný....ehm, tady je tolik foťáků....nikdy nevím jestli ten nebo ten...někdy si říkám, radši počkám rok a to je to samý, když dva, tak taky...to je neuvěřitelnej kolotoč....:-)
Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se :-)
Mar?as (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macis 30. 11. 2005 13:08

Jestli chceš, prodám Ti MINOLTu Dimage S414, stříbrná, video, 6 režimů, manuál, fakt dobrá. Je ve fajn stavu a 1,5 roku občas používaná na rodinné fotky i na kytky - skalničky focené makrem... Stál mě 12.500,- a prodávám ho za 6500,- až 7000,- (půl roku záruka), páč si chci koupit už lepší.
macis
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků