Hledám fo?ák do 10.000 Kč

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gabriel 4. 7. 2005 19:29

Vzhledem k tomu, že jsem začátečník, tak vážně nevím, co je ve světě digitálů IN a dám na vaše rady. Docela bych uvítal nějaké návrhy, ale raději od známých značek - třeba Olympus, Sony, Panasonic,Canon atd...
Gabriel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 7. 2005 17:28

Gabriel píše:Vzhledem k tomu, že jsem začátečník, tak vážně nevím, co je ve světě digitálů IN a dám na vaše rady. Docela bych uvítal nějaké návrhy, ale raději od známých značek - třeba Olympus, Sony, Panasonic,Canon atd... /quote]
Jo takhle se jich ptalo uz hafo...ale treba napsat, co od toho ocekavate? Co budete fotit?
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Eksen 14. 7. 2005 20:35

Jo, to je přesně ono, doporučte ale nevím co chci, to mne také doporučte ... ;[
Eksen

Odeslat příspěvekod Wikan 14. 7. 2005 20:42

Tak na co chces fotak, kdyz nevis co chces fotit? :-O
Wikan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 15. 7. 2005 06:01

Když nevíš, tak si kup Oly C-55. Je to slušnej kompaktík s řadou nastavení a plným manuálem i spolehlivou automatikou. Dál se podívej na Canon A 510 nebo A520. Nebo jestli se ti třesou ruce, kup nějaký kompakt se stabilizátorem od Panasonicu, třeba LZ2 nebo FX8. Tam ovšem manuální režimy nehledej.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FunnySmile 15. 7. 2005 17:13

Coz takhle Hasselblad, ci Mamiya. "Vsak tu nikdo nemluvil o "Mene" :P
FunnySmile

Odeslat příspěvekod FunnySmile 15. 7. 2005 17:14

...aaa sorry, jsou tu Kč.
FunnySmile

Odeslat příspěvekod jardasubrt@centrum.cz 16. 7. 2005 21:44

Jmenuješ různé značky, a co takhle FUJI? Já si před měsícem, taky po tápání, koupil FUJI PINE PIX E 510, za 6990 kč. Jsem spokojen. Koukni na http://www.fujifilm.cz, nebo fujisvet.cz. Fuji používá jako jediný výrobce, osmiúhlých snímacích fotodiod = kvalitnější rozlišení a vyšší citlivost.Pak mi vyhovuje napájení 2 článkami AAA.Myslím že to je praktičtější a levnější, než akumulátorek typu takového co je v mobilu. Končím tím, že FUJI je lepší jak Olympus. Sbíral jsem o tom informace od kamarádů, z internetu, z publikací.
V každém případě je to bezvadná hračka a zábava, ať už si koupíš cokoliv, on to zas tak velký rozdíl není.Jarda Šubrt
jardasubrt@centrum.cz

Odeslat příspěvekod 2m 17. 7. 2005 00:47

Osobně vlastním Olympus C-740UZ a jsem s ním spokojený. Je velmi dobře použitelný jak pro začátečníky tak i pro pozdější experimentování, má hodně různých možností nastavení. V dnešní době se dá koupit ještě lépe vybavený C-765 pod desítku a ještě ti vyjde nutný nákup paměťové karty.
2m
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 7. 2005 10:44

Diskuzi o bateriích jsme oddělili do samostatného threadu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mario 20. 7. 2005 23:15

2 Mobilman: Já má stejný problém... Dostal jsem 10tis. na foťák a nemám ani ponětí který bych si měl koupit. Jde mi o max. Zoom, a rozlišení asi min. 5Mpix.
Otázka kčemu jej mám - to neodpovím - je to asi stejné jako když se kupuje počítač - když jej člověk nikdy neměl, ani neví k čemu všemu počítač jde použít... Předpokládám ale že nejvíce budu fotit přírodu, pak hodně detaily, akce a párty s přáteli - nejen v místnostech apod.... Také dost budu dělat foto za jízdy a mám v plánu i celkem často využít kameru... Můžete mi tedy trošku poradit? Mám sice 10tis., ale chtěl bych jej tak do 8000... A myslím že by bylo lepší v něm mít české menu (není podmínkou), a lionky baterie - prostě ne AA... Aby jej šlo dobíjet asi jako mobil...
Nedělám to ale znám to, možná bych to dokázal provést...
Mario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod komik 20. 7. 2005 23:52

ja jsem si koupil fotak za 8 a nejradsi bych prodal a koupil za 15 ale to by me stara hnala.
z levnych kompaktu mohu doporucit sony, panasonic a canon. Olympusy, koniky a dalsi bych nechal dětem.
komik

Odeslat příspěvekod Mario 21. 7. 2005 00:23

OK, díky a radu...
Nedělám to ale znám to, možná bych to dokázal provést...
Mario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 21. 7. 2005 12:01

Mario píše:2 Mobilman: Já má stejný problém... Dostal jsem 10tis. na foťák a nemám ani ponětí který bych si měl koupit. Jde mi o max. Zoom, a rozlišení asi min. 5Mpix.
Otázka kčemu jej mám - to neodpovím - je to asi stejné jako když se kupuje počítač - když jej člověk nikdy neměl, ani neví k čemu všemu počítač jde použít... Předpokládám ale že nejvíce budu fotit přírodu, pak hodně detaily, akce a párty s přáteli - nejen v místnostech apod.... Také dost budu dělat foto za jízdy a mám v plánu i celkem často využít kameru... Můžete mi tedy trošku poradit? Mám sice 10tis., ale chtěl bych jej tak do 8000... A myslím že by bylo lepší v něm mít české menu (není podmínkou), a lionky baterie - prostě ne AA... Aby jej šlo dobíjet asi jako mobil...i/quote]

Tak tohle je hodne tezky, protoze pisete, ze chcete co nejvetsi rozsah ohnisek (zoom) ale potom zase, ze budete fotit prirodu a v mistnostech, takze to je nesmysl.
Budto si vyberte nejaky EVF ultrazoom, nebo neco s sirokym sklem, coz myslim vyuzijete vic (ale zapomente na nejaky super hodnoty zoomu-kdyz chcete kvalitnejsi objektiv, tak to neni mozne)
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ich 21. 7. 2005 12:20

Já si koupil Dimage Z3 od Minolty a jako amatér kterej fotí co ho zrovna napadne jsem celkem spokojenej. Má skoro všechno co po něm chceš (ne pro profíky) a je za 8.500,-. Jukni sem (tam jsem ho koupil): http://www.fischer-bernard.com/
Ich

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků