Vyber kompaktu - Lumix Lx3, Canon S95

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign88 13. 1. 2011 08:36

Zdravim,

Potreboval by som poradit s vyberom dobreho kompaktu. Po dlhom hladani som rozhodovanie zuzil na tri modely (jeden je uz dost mimo rozpoctu, ale zaradim ho sem tiez). Rozhodujem sa medzi:

CANON PowerShot S95 - 380€
Panasonic Lumix DMC-LX3 - 356€

a nakoniec
Panasonic Lumix DMC-LX5 - 445€ - ten je vsak rozpoctovo mimo, ale ak by bol oproti hore spomenutym znacny kvalitativny rozdiel, tak by som radsej zohnal peniaze.

Fotoaparat by sa vyuzival na bezne fotenie rodinnych udalosti, turistiky, dovoleniek ....

Za kazdu radu dakujem
reign88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 13. 1. 2011 09:14

Já jsem si pro tyto účely vybral koupil přítelkyni S95. Musím říct, že nelituji. LX3 má výborný světelný objektiv, ale rozsah zoomu mu ubírá na univerzálnosti. Obrazová kvalita je prakticky stejná. S95 je znatelně menší a pohotovější protože není třeba neustále sundavat a nandavat krytku. LX3 je podle mě parádní kompakt na focení krajinek, díky počátečnímu ohnisku 24mm. Nebo v mimořádně špatných světelných podmínkách díky vysoké světelnosti objektivu v celém rozsahu zoomu.

-- 13. 1. 2011 09:17 --

Tady je podrobný srovnávací test LX5, S95 a P7000 http://www.dpreview.com/reviews/q42010highendcompactgroup/
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tichus 13. 1. 2011 09:29

Já měl chvíli Samsung EX1 (btw taky vynikající foťák) a jedna z mála věcí, co mě na něm "otravovala" bylo právě neustále sundávání a nandávání krytky, nehledě na to, že je to přece jenom větší kousek oproti klasickým kompaktům (trochu vopruz byl i otočný displej, nicméně jsem si samozřejmě také vědom jeho předností :-) ). A pokud bych si znova měl kupovat nějaký profikompakt, tak bych velmi vážně uvažoval o Canonu S90 nebo S95 právě z důvodu "vytáhnu-->cvaknu". Na rychlé focení nenahraditelná věc. Samozřejmě pro focení "s přípravou" už to taková výhoda nění... Teď si nejsem jistý, jestli náhodou neměl ten Canon slabý průběh světelnosti, ale to už možná kecám...nicméně ten Samsung EX1 by, podle mě, taky stál za úvahu...
Tichus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 13. 1. 2011 10:31

na moj vkus je LX3,5 prilis velky kompamt (to uz rovno m4/3 s plackou :-P) .... s95 je idealna kombinacia velkosti/kvality/ceni podlamna.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 13. 1. 2011 14:07

pokud náhodou nespěcháš co tak počkat na toto?
http://www.digineff.cz/art/aktuality/olyxz1.html
papírově to vypadá velice slibně, ovšem? ... gdo ví co cena BUĎ FIT!!!
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign88 15. 1. 2011 15:19

metyn: fotoaparat by som najradsej kupil do konca mesiaca,tak potrebujem vybrat nieco kvalitne a rychlo :) , chystam sa navstivit par miest a rad by som ich pofotil

Tichus: Samsungu nejak nedoverujem po skusenostiach s ich mobilmi, mal som s nimi viac problemov ako uzitku. Fotoaparat aj planujem pouzivam sposobom, nieco sa mi zapaci, tak si to odfotim. Ziadna velka priprava okolo toho
reign88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tichus 15. 1. 2011 16:09

regin88: To mi povidej, prave jsem na Samsungu wave asi tri hodiny aktualizoval firmware :-p
A presne tak, ono to sice neni casove o moc narocnejsi, sundat krytku a otocit displej (pokud ho nemas otoceny porad), ale je to takove...nekompaktni... A pokud to mas delat hodnekrat za sebou, pak uz to otravne je a v kapse se to taky trochu vic pronese... ta EX1 je sice vynikajici, ale prave kvuli tomu bych mozna radeji do toho s95 sel...
Tichus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 15. 1. 2011 17:59

Jestli si víc "hračička", tak LX3/5 .. jestli to chceš fakt jen cvakání momentek z dovolené apod. a nemáš nějak zvláštní nároky na focení, určitě stačí Canon S95.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod decibel 16. 1. 2011 11:19

ja by som bral skor Canon G11/G12 ako LX3 či LX5
a ked už LX3 vs S95 tak S95 aj tak, kvoli rozmerom, príjemnémju ovládaniu a podaniu obrazu.

Fotil som na dvohc dovolenkách s LX5 a S90 a výsledky boli +- rovnaké, akurát ten Canon mal prijateľnejšie farby rovno z foťáka...
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign88 18. 1. 2011 22:44

Takze som na 90% rozhodnuty pre S95, len ma pri nom zaraza, ze v recenziach spominaju slabu vydrz baterie. Ake mnozstvo fotiek je mozne povazovat za adekvatne s plne nabitou bateriou ?
reign88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozenka 18. 1. 2011 22:58

reign88: Toho bych se nebál té výdrže na to až půjdeš fotit to určitě bude stačit a dobít to můžeš vždycky po focení. Určitě to nebude tak tragický. S95 jinak velmi dobrá volba! Jeden z nejlepších kompaktů.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POP4 20. 1. 2011 20:57

reign88 píše:Takze som na 90% rozhodnuty pre S95, len ma pri nom zaraza, ze v recenziach spominaju slabu vydrz baterie. Ake mnozstvo fotiek je mozne povazovat za adekvatne s plne nabitou bateriou ?

Koupíš NoNAME náhradní
We are the Borg. You will be assimilated. Resistance is futile.
POP4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 21. 1. 2011 02:35

No name baterky fakt nedoporučuji kupovat - málo vydrží ve většině případů, takže radši jednu origo navíc než 2 no name.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 21. 1. 2011 10:59

Mne neoriginálne batrerky vydržali tak isto dlho ako originál.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 21. 1. 2011 13:29

ja som skusal S95 a velmi prijemne ma prekvapila otocnymi kolieskami. Pokial chces fotit vecer tak vies velmi rychlo nastavit napriklad clonu a cas pricom zmenu okamzite vidis na displeji. Funkcie koliesok si mozes urcit sam. Ja som rozhodnuty si ho kupit. Je to asi najkompaktnejsi (rozmerovo) kompakt a s velmi pokrocilymi funkciami. Dam ho do kapsy a idem. Nemusim mat obavy ze mi to utrhne vrecko.o baterku nemam obavy Za dva tyzdne dovolenky spravim cca 250 fotiek co je asi 19 na den. Podla recenzii vydrzi 200 snimkov urcite.
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků