f300 vs tz8 vs hx5

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod xypepa 4. 12. 2010 02:48

Dobrý den, prosím o pomoc při výběru fotoap. Jde mi o foťáček do kapsy na výlety do přírody, po památkách, ale taky na nějaké momentky večer u piva. Jsem amatér a se svým starým f. jsem fotil na automatiku nebo nějaký režim.
Po prostudování různých diskuzí jsem předběžně rozhodnutý pro TZ8 (je z těch tří i nejlevnější). No, a teď nevím, jestli by, pro mě, nebyl případně vhodnější nějaký jiný přístroj. Líbí se mi např. ta fce kdy f. udělá z více snímků jeden, aby byly pěkné tmavé i světlé části fotky (aspoň myslí,že to tak funguje). A to asi TZ8 nemá. Jde mi třeba i o to, když se fotí v šeru (např. v lese) bez blesku, ať ty fotky nejsou , pokud možno, takové neostré.
Děkuji za info.
xypepa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 4. 12. 2010 03:53

V lese, v šeru, bez blesku = zrcadlovka, nebo stativ.

Jinak TZ8. Zbytek nestojí ani za úvahu.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 12. 2010 08:39

Ta funkcia sa vola HDR.

Ja osobne som to vyriesil takto:
- Sony H20 na vylety
- PEN + 20mmF1.7 na vecery pri pive

Ale to bolo v case ked HDR este nebolo vo fotakoch .. osobne by som sa snazil pozhanat F200EXR ak by sa este dalo...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xypepa 6. 12. 2010 01:08

Zdravím, a co říkáte na f80?
xypepa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xypepa 6. 12. 2010 13:51

Tak nasel jsem obchod kde by měli mít f200 ještě skladem. Cena je cca o 1000 Kč vyšší proti tz8. Jestli jsem to vysledoval správně, tak f200 má horší video a nižší zoom, ale fotky by měli být výrazně lepší.
Prosím teda o radu tz8 nebo f200
xypepa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 6. 12. 2010 14:59

njn mám si koupit pulčík rumu nebo pulčík zelené? asi tak nějak, to za tebe nikdo nerozhodne
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 6. 12. 2010 16:11

TZ8..

V aktuální situaci to platí zhruba následovně Panasonic > Sony > Samsung. Přičemž občas (v nižším segmentu se vyplatí víc Sony a v nejvyšším třeba zase Samsung, dle požadavků kupujícího). Další značky můžeš klidně brát, že neexistujou. Fuji je křáp, tečka.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xypepa 6. 12. 2010 17:56

To metyn: A já právě myslel, že to někdo za mě rozhodne (jako třeba: dejsi rum, protože zelená je lepidlo; nebo já piju rum a jsem spokojený, tak si ho dej taky) :-D

Děkuji všem za informace.
xypepa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 6. 12. 2010 19:29

no nedovedu si představit, že bych něco koupil na základě toho, že jedna paní povídala. jo jasně udělat si souhrn doporučení ale investici dělám já.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 12. 2010 19:51

Tak ked to ma niekto rozhodnut za teba, tak si kup F300.
A potom porozpravaj aky mas z neho pocit a ci skutocne zaostruje rychlejsie ako ine kompakty (ako prvy ma v kompaktoch pouzite aj fazove ostrenie).

Ja osobne som bol s Fujinou (F50fd) spokojny (kym sa nepokazila a dlho mi trvalo kym som sa odhodlal to reklamovat .. asi som si nemal sadat ked som ju mal v zadnom vrecku) .. sice som spociatku nechapal preco zdvihaju tak ISO, ale zistil som ze ma to svoj dovod .. a dnes to vlastne robia vsetky kompakty. Takze vlastne len predbehli dobu...

PS: s nou som casto na stretnutiach s kamosmi pri pivku fotil v mensom rozliseni. Celkom sranda...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xypepa 7. 12. 2010 23:44

Pro klid duše by mě ještě zajímaly váše názory na RICOH CX4
xypepa
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků