Kompakt s odolnějším tělem

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 5. 12. 2010 12:27

Sestra si bude kupovat kompakt zhruba v cenové relaci do 5000 Kč a chce, aby byl odolnější (vůči nárazu nebo tak něco). Netuším, jestli se dělají kompakty v téhle cenové relaci, které nejsou plastové? Potápět se s tím nebude, jde opravdu spíš o běžné zacházení (flákne s tím do tašky, s taškou o zem, případně jí to rovnou upadne třeba z půl metru atd.). Další požadavky - relativně krátké ohnisko (tzn. tak 28-32 mm), zoom alespoň 5x, rozumná světelnost (třeba 2.8 - 5), rozumnej štíhlej design a samozřejmě přijatelná obrazová kvalita (šum atd.). Máte nějakej tip? Nabídku kompaktů už pár let nesleduju...
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 5. 12. 2010 16:05

Pentax W90 je za 6 tisíc. To je asi nejbližší. Pokud vím nějaký lepší dělá panasonic, ale ten bude asi dražší.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gl1975 5. 12. 2010 20:31

Pentax W90 mohu doporučit. Měl jsem ho půjčený na jedné akci, je opravdu odolný a fotí na to, že je to kompakt, docela pěkně.
gl1975
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 5. 12. 2010 22:46

Ten Pentax mě napadl, ale nemá stabilizátor, ne? Což je přeci jenom vždycky škoda, zvlášť když není zrovna nejlevnější.

Mezi odolnýma jsem našel ještě nějakej Fuji XP10, ale ten má prachmizerný parametry.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 5. 12. 2010 23:09

Stabilizátor má ten Panasonic. Nebo Canon D10 je kvalitní, ale nemá široký ohnisko a vypadá jako nautilus kapitána Nema.
Myslím, že stabilizátor v něčem, co má vydržet pád na beton, je zhůvěřilost. Starší model W60 jsem koupil sestře k jedněm vánocům a myslím, že jako dobrý.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 12. 2010 01:07

Nj, ta D10 je fakt příšerná, to bych se styděl vytáhnout :) Ten Panasonic je asi ten DMC-FT1 (starší model, ale novější FT2 už je výrazně dražší).

Myslím, že ségra by i oželila tu voduvzdornost, ale ono to vypadá, že všechny tyhle "odolné" kompakty jsou i zároveň voduvzdorné a to asi celkem prodražuje tu cenu...
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hombre_71 15. 12. 2010 17:28

co říkáte na Olympus Mju Tough 3000, chtěl bych ho koupit klukovi k narozeninám, ale nevím jaký z toho lezou fotky
hombre_71
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 12. 2010 21:30

hnusný
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků