Canon 70-200/4L vs Sigma 70-200/2.8

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod never 13. 10. 2010 13:38

Tak to konečně vypadá, že budou nějaké ty finance na vlastní tele, takže vás žádám o radu,.. :)

Rozhoduju se mezi těmito dvěma, cenou jsou skoro stejný, papírový parametry a samostatný testy taky znám, zajímá mě hlavně váš názor,..

Mám 40D, k té Sigmě bych se slíše přikláněl hlavně díky světělnosti 2.8, která je na koncertech ( které fotím poměrně často ) celkem nenahraditelná, počítám s tím, že obraz bude o nepatrný kousek oproti Canonu slabší, nicméně, co jsem takčetl, zas tak katastrofální to není,.. Jak je to s ostřením oproti Lku to nevím,... :hm

Ke Canonu mě samozřejmě zase táhne bílá barva Lka, která by měla zaručit jistou ostrost, rychlost ostření a bytelnější zpracování,...

Pokud jste tedy měli s těmito skly tu čest, přispějte prosím svou troškou do mlýna,.. Díky :-]
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 13. 10. 2010 16:17

Myslim ze sigma ma teraz novu 70-200 alebo aspon dost reklamy v zahranicnych casakoch. Stara sigma (neviem ako ta nova) ostrila tak ze najprv si dakde zaostrila a potom este preostrila. Na sport nepouzitelna zalezitost. Sam som rozmyslal medzi sigmou tokinou a tamronom a nakoniec som kupil Nikkor o ktorom som vobec neuvazoval. Na koncertoch v slabsom svetle ta sigma neviem ako sa bude chytat. Kamosi co tiez fotia koncerty tak maju prevazne ISko. Niekrori maju aj tohto f4 canona ale so sigmou som videl myslim iba jedneho cloveka.
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 13. 10. 2010 16:39

Bajz0 : me sigma macro II ostrila naprosto normalne, jenom nepresne :-)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 10. 2010 17:30

To o ostření Sigmy, co psal Bajz0, není pravda. Fotil jsem s ní úspěšně sport 4 roky (starší verze APO EX HSM bez Macro). Pokud můžu srovnat s Canonem 2.8L, tak opticky je na tom Canon o trochu lépe (hlavně na dlouhém konci), ostří o fous rychleji a o něco lépe spolupracuje s tělem při kontinuálním ostření. Ale rozhodně to nejsou výrazné rozdíly, které by dělaly Sigmu nepoužitelnou. V mechanickém zpracování jsou oba rovnocenné.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Episyrphus 13. 10. 2010 19:10

Ahojte,

nedávno som riešil podobný problém v robote, kde fotím Canonom, a rozhodol som sa pre Sigmu. Keď pricloním Sigmu na f4, tak ostrosť je veľmi podobná a 2,8 je možnosť navyše, ak mi nevychádzajú časy. Čo je trošku problematické, to sú kusové odchýlky u Sigmy. Ja som mal šťastie, môj kus nemá FF/BF.
Episyrphus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 10. 2010 19:23

jo, to může být problém, nejlepší je nakupovat tam, kde nechají vybrat z více kusů
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 13. 10. 2010 19:48

Ja som skusal 3 tie sigmy v obchode a vsetky 3 to robili a dost kratsa mi stalo ze presli celym rozsahom a nevedeli sa chytit. Takze to nieje tak ze by som chytil jeden kus a generalizoval. Ale ked vravite ze vam to nerobilo tak mozno som mal 3 kusy take ktore to robili. Ale aby maly taku kazovost tak na taky objekriv tiez mozem kaslat aby som si vyberal z desiatich...
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 13. 10. 2010 20:25

spis bych rekl, ze mas 1 kus tela, ktery se nema rad se sigmama
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 13. 10. 2010 22:09

ani jedno - bazarový canon 70-200mm F2,8L alebo 70-200 F4IS.
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajz0 14. 10. 2010 02:52

ggrand píše:spis bych rekl, ze mas 1 kus tela, ktery se nema rad se sigmama

Skusal som to aj na D200 aj na D300s a na oboch to robilo
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 14. 10. 2010 07:48

To bude rukama, já se Sigmou 70-200 nafotil desetitísce fotek a bez problémů.
Kolega fotí s D300 + Sigma a opět v pohodě:
http://akce.nafotime.cz/akce_galerie.ph ... oke_vode_5
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 14. 10. 2010 17:48

Když i Martin Kozák za tou sigmou stojí a sám s ní fotil,.. asi časem půjdu do ní :-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 10. 2010 07:00

Vela sportakov zacina prave s tymto sklom,..je dost rychle (skoro ako 70-200/2,8L) a ak sa pricloni na f3,5 tak ma aj slusny obraz... stale ho vidim na hokejovych a futbalovych zapasoch,..
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropsyy 15. 10. 2010 08:10

mám sigmu, verzi makro II bez stabilizátoru (myslím předposlední verze). ostření je rychlé a relativně přesné (při ostření na krátkou vzdálenost trpí trochu BF). ostrost na plnou díru je nouzových případech dobrá, při přiclonění na 3.5 je už výborná. dá se použít bez problémů i s konvertorem 2x. takže koupit něco dražšího? proč ne... bylo by to o chlup rychlejší, ostřejší a dnes i se stabilizátorem, ale stojí to za to připlácet desítky tisíc? canona F4 nemám (jsem nikonista), ale podle testů to je obrazově srovnatelný se sigmou na stejné cloně. Já jsem se svou sigmou rozhodně spokojen. vybral jsem si ji ze tří kousků, svého času za 18 tisíc, když byl slabý dolar. To je teď už cena těžko pohledat :))
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 16. 10. 2010 03:30

No, dnes se da sehnat kolem 19 tisic, tak se uvidi :)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků