Něco do vody

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod renny7046 2. 8. 2010 19:31

Jelikož se nám opět pokazil foták co používáme na vodu - zatím sme měli samé Olympusy :roll: tak se chceme poohlídnout po něčem co vydrží víc jak jedno koupání. Cena tak do 10 000 a kdyby to tak vydrželo rok dva bylo by to super :oboze
renny7046
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 2. 8. 2010 19:41

Sanyo, Pentax
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod risomas 2. 8. 2010 19:42

za 9 canon s90 +puzdro do vody za 3 mozno sa da aj za menej. Ostatne ala podvodne v tejto cene vydrzia tak oplachnutie a fotia ako mobil.
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 2. 8. 2010 19:42

Není to pravda. Pentax Optio W80 Fotky si nejsou jako z Canonu S 90,ale vyhovují. http://www.superkamery.cz/superkamery/e ... A100-cerna
Naposledy upravil Petr1968 dne 2. 8. 2010 20:51, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renny7046 2. 8. 2010 20:38

jo dík tak asi zkusíme pentax nám nejde o to aby ta kvalita fotek byla jako u zrcadlovky ale aby to bylo 10X15 nebo do rodinného alba ale zatím sme měli samé olympusy a to byl hrůza v podstatě sme jich měli dohromady 5 nebo 6 a málo kterej vydržel dýl než jedno nebo dvě koupání
renny7046
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 2. 8. 2010 20:51

Ze Sanyem šlo i plavat. Na koupaliště byl v pohodě
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 2. 8. 2010 22:04

Já mám Olyho, a už se dvě dovolené každá po jednom týdnu koupal v moři minimálně dvě hodiny denně. ;-)
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renny7046 3. 8. 2010 15:29

jo tak dík za rady o víkendu půjdem oběhnout nnějáký ty centra jestli tam najdem něco :tleskani chcem juknout jak to zhruba vypadá a pak objednáme asi přes net.
Jinak všem děkujem ;-)
renny7046
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 4. 8. 2010 11:24

5-6 kusov a vzdy sa pokazili po 1-2 namoceni ??? tu mi nieco nesadi .... bud to neboli tie voduodolne do 3m alebo je chyba niekde inde (zle zatvaranie dvierok baterii, vyhriate fotaku na slnku a potom sup do vody => kondezacia vody skrat ..., atd)

ja som bol s olympusom aj do 30m+ podvodu a prezil ale bol v puzdre ;).

Ak chces mat kvalitnejsie fotky a istotu tak jedine nejaky vybehovy model fotak s podvonim puzdrom (vybehovi preto ze aj podvodne puzdra k nim sa potom daju zohnat lacno).

Alebo nekvalitne fotky tak sacok, niektore tie sackove prevedenia su velmi dobre a stacia.

Ale jak do sacku tak do puzdra sa davaju vysusacie gelove sacky, prave na odstranenie kondezujucej vody pri zmene teploty a to je nieco co ziadny "waterproof" fotak nema v sebe ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropsyy 4. 8. 2010 11:58

Canon D10 je prý moc dobrej..
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 10. 2010 18:01

Zdravím digifotomany - potřebuju radu. A to radši s předstihem, protože letos na dovolené jsem se dostal opět po dlouhé době hlouběji jak 3m pod vodu a na příští rok si plánuju udělat certifikát sportovního potápěče - což samozřejmě vybudilo potřebu "dokumentace dovolenkových dojmů" i v hloubkách 10 a případně i více metrů. Předevčírem mi v Hradci Králové ve Futuru nějaký podavač nabídl jen Olympus mju 8010 - ale ten je prý jen do 10m. Něco s větší hloubkovou dostupností včetně odolnosti proti slané vodě byste neznali?
Dík za rady.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karmy 4. 10. 2010 19:17

eh.. za rozumný peníz asi jedině Panasonic + pouzdro do 40m..? :D ale kvalita bude asi dost šílená. DSLR + pouzdro + blesk v pouzdře

Snad nevadí odkaz na konkurenční server, věřím že moc lidí zabývajících se touhle problematikou není..

http://www.fotoradce.cz/na-nadech-na-dn ... lanekid656
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 4. 10. 2010 20:44

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia ... otechnika/
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia ... y-a-triky/
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia ... odny-svet/
Pri šnorchlovaní by mohli stačiť plastové sáčky, alebo obojživelné fotoaparáty, ale keď sa chceš potápať s prístrojom, tak určite plastové boxy na kompakty, ktoré sú do 40 metrov. Hlbšie to už ide aj hlbšie do peňaženky. všetko ohľadom techniky máš v prvom odkaze
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 10. 2010 18:59

Dík.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 6. 10. 2010 09:46

preco tu rozoberata "free dive", "snorchlovanie" ked jasne napisal ze si chce urobyt "sportovnyho potapace" (p.s. co je to za licenciu ?? :-P, nejak taku nepoznam, teda ziadny anglicky preklad mi nato moc nesadi ... ak sa chces potapat v mori tak potrebujes "open water" licenciu ako zaklad ;))

Co sa tich puzdier tyka tak su sakra drahe ... a preto som aj ja (kedze niesom ziadny extra potapac) fotil iba s 2Mpixelovim prestarnutim fotakom na ktore bolo puzdro do 40m....
Takze fotky niesu nic moc, ale na pamiatku staci :) (na vystavu urcite nie ;)

Moc ich nemam po ruke, takze iba jedna dost upravena ukazka
Obrázek
(fotene v cca 36m ;)...)
irmo
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků