Nikkor 18-70 zkušenosti

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod HANScz 14. 1. 2010 14:11

Taky mi to na D80 blbě ostřilo(BF jak prase) i bez SB600 a dokonce i s interním bleskem,D80 šla pryč a od té doby všechno v pohodě... :-D
HANScz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 8j-j8 17. 1. 2010 21:06

je to bezvadnej objektiv, pokud ti nevadí světelnost;-)
navíc na D40 vypadá solidnějc než to šidítko, co se k tomu prodává...
používal jsem ho asi rok a s velkou spokojeností, pak jsem přešel jen na pevný světelný, ale kdyby bejval byl tak o clonu světelnější, tak jsem si ho nechal, byl to fakt dobrej objektiv.
8j-j8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ptth 16. 8. 2010 13:52

To šidítko 18-55 je sice konstrukčně ne tak hezký, ale kvalitou je to vysoce dobrý objektiv...
ptth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 16. 8. 2010 17:58

vysoce? pořád je to jen ten nejnižší seťák...

k tomu 18-70: kamoš ho má na D80 a co jsem viděl fotky tak to nevypadá tak zle... světelnost není žádnej zázrak ale taky to není žádnej propadák. PS: Rychle a tiše ostří
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 16. 8. 2010 19:33

jj, opticky je na tom celkem dobře, ale přecijen.. byl konstruován na D50/D70 a na 10-12 Mpx už to je trochu znát, ale co se týče optickejch vad tak je na tom asi líp než 18-105VR a ostření.. plnohodnotný AF-S motorek, to je něco co nabídne až 16-85VR.. A za ty prachy.. slint..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 16. 8. 2010 20:31

pořád je to jen ten nejnižší seťák


"Seťák" rovná se špatný objektiv?? Mě se zdá jako by tohle slovo někteří experti považovali skoro za sprosté. Mimochodem 18-70 je taky seťák, dával se k D70 pokud se nepletu.

Canon 24-105 F4L je taky seťák.. 8-)

byl konstruován na D50/D70 a na 10-12 Mpx už to je trochu znát


Žádný objektiv není konstruován na konkrétní rozlišení.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 16. 8. 2010 20:54

_DAVE_ píše:Žádný objektiv není konstruován na konkrétní rozlišení.


Jo, jasný, ale je pro ně optimalizovanej, je to to samý jako když se 7D vyšel 15-85 kterej to rozlišení (a celkově ten snímač) vykreslí s rezervou, snad víš jak to myslím..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 16. 8. 2010 22:40

Mno zajímavé je, že s 7D vyšel i 18-135 a ten s rezervou nevykreslí ani 10Mpix. - Je to vcelku křáp.

Osobně myslím že nelze čistě "analogickou" věc jako je optika striktně přiřazovat v nějakému rozlišení. Podívejme na takový Canon 50mm - F1.8 II na 5Dmk2. člověk si řekne sklo za 100$ na takovémto foťáku?? Zhola nepoužitelné.. Nicméně po lehkém zaclonění z toho lezou fotky jak víno. ( viz photozone.de) A i takový "chcípáček" dokáže slušně nakrmit FF s 21Mpix.

Tím nechci tvrdit že na objektivu nezáleží, naopak já zastávám názor že raději rvát do skel a nechat si základní tělo než cokoli jiného. Chci jen říct, že s rozlišením se každý objektiv zlepšuje, žádný absolutní limit není.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 16. 8. 2010 23:06

to samozřejmě.. :) netvrdím že to je pravidlo :)
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 17. 8. 2010 00:17

_DAVE_ píše:
pořád je to jen ten nejnižší seťák


"Seťák" rovná se špatný objektiv?? Mě se zdá jako by tohle slovo někteří experti považovali skoro za sprosté. Mimochodem 18-70 je taky seťák, dával se k D70 pokud se nepletu.

Canon 24-105 F4L je taky seťák.. 8-)
já vím... a ty víš jak jsem to myslel ;-)
seťák je každý sklo, který dostaneš koupit s tělem :D

_DAVE_ píše: Chci jen říct, že s rozlišením se každý objektiv zlepšuje, žádný absolutní limit není.

rozlišení jde snížit ne? tím to bude...

myslím že si celkově rozumíme... i s tím kupováním skel místo těla...

leda že bys měl tělo který neumí něco co nutně potřebuješ... což mě i u entry level zrcadlovek nenapadá...
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 17. 8. 2010 13:52

Jen bych dodal, ze plnohodnotny prstencovy AF-S moturek ma jen prave 18-70, protoze 18-105,tak i 16-85 prstencovy nemaji !! Za 2500, pokud neni nejaky vyvyklany je 18-70 vyborna koupe a muzu jen doporucit. 18-105 ma sice stabilizator, ale zato ma pomale ostreni, o stupen nizsi svetelnost a hnusny bokeh. Takze kazda mince ma 2 strany.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 17. 8. 2010 14:10

16-85VR má ten motorek zpřevodovanej, pravda.. No, každopádně i tak je výrazně lepší než 18-105VR..
karmy
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků