nikon D5000 - expozicny cas

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vortex1394 26. 7. 2010 20:33

poradte ako mam nastavit nikon D5000 (ak sa to vobec da) tak , aby mi v rezime A (priorita clony) ukazoval vypocitany cas expozicie este predtym ako zmacknem spust na doraz.
prezrel som cely manual (236 stran) ale nikde to tam nemozem najst.
dik.
vortex1394
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pufko 26. 7. 2010 21:48

za prvé si to pichol do zlej sekcie a za dalšie sa tomu nerozumieš... V režime priorita clony si čas počíta automaticky v závislosti na svetelných podmienkách, aspon v mojej DSLR to vidím stále v hladáčiku , iný režim takmer nepoužívam... na festivale kde sa svetlo mení neustále tie hodnoty neustále skáču, ked chceš vedieť expozičný čas dopredu používaj režim "M", alebo režim Tv, kde si nastavíš čas + clonu a pri nastaveni AUTO ISO ti dopočíta automaticky ISO
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LCFR 27. 7. 2010 06:42

Správnou odpověď ti dal Pufko.
I v hledáčku, i na zadním panelu je samozřejmě jak clonové číslo, tak okamžitý čas expozice.
LCFR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 7. 2010 07:41

Zkus místo zmáčknutí spouště naplno jen namáčkout, tím se zapne expozimetr a měl by ti naskočit vypočítaný čas podle toho, kam zrovna míříš. Po pár sekundách se expozimetr zase vypne.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LCFR 27. 7. 2010 08:40

Předpokládám že člověk, který si koupí digitální zrcadlovku, ví o tom, že se nejprve spoušť namačkává :shock:
LCFR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metaljohn 30. 7. 2010 15:19

To je prostý - já mám D5000 taky a při režimu priority clony se čas zobrazí na displeji, když najedeš na danou scénu, kterou chceš fotit. Zkus si to doma třeba proti oknu a pak najeď na koberec a uvidíš, jak se ti to změní :)
BMW 130i, Fabia IV, BMW Z3 2,8i (na prodej)
metaljohn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vortex1394 31. 7. 2010 10:10

aha hej mas pravdu som si toho nevsimol.
OK.
vortex1394
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza729 1. 8. 2010 06:42

On nemá jasno v tom, jestli foťák měří až po namáčknutí spouště nebo pořád.
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků