Problém s externím bleskem

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod stehlikt 29. 7. 2010 12:45

Dobrý den, dneska mi přišel domů ext. blesk Metz MB 36 AF-4C. Jenže mám problém, dal jsem tam baterie,zapnul, dal test tlačítkem...bleskne to, všechno ok...jenže...když sem ho nasadil na tělo Canonu 20D tak to v pohodě ostří pomocí toho "červenýho světýlka" na blesku,ale nebleská to :-( prostě...zkoušel sem to ve tmě, kde by měl blesk bleskat...interní blesk tam bleskl, pak sem nasadil externí a ten nic...místo toho se nastavil delší čas...zkoušel sem to i na auto i na manuál:// neví prosím někdo , co s tím?
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 29. 7. 2010 12:57

Napadá mě jen jedno, odejitá výbojka, po několika tisících výbojích prostě odejde jako žárovka... pokud to zlobí tak, že někdy blýskne, někdy ne, tak to bude pravděpodobně tím. Nebo to může být elektronikou v blesku, nebo i špatným nastavením foťáku? To ti poradí spíš Canonisti. Snad neodešla elektronika ve foťáku...
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stehlikt 29. 7. 2010 13:00

Tak za prvé..ten blesk je nový a bleská, když zmáčnu tlačítko test...jinak ne...tak netuším...:(
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 7. 2010 13:13

Skus pozriet custom menu 7 (ma byt nastavena 0)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stehlikt 29. 7. 2010 13:33

Ano, tam to mám na 0..nevím...asi budu muset reklamovat:(
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 29. 7. 2010 14:03

vestky zakladne nastavenia si prebehol ?

tzv blesk na TTL, fotak na blesk vzdy atd ...

Skusil by som blesk prepnut este do rezimou Manual ci Auto ci v tedy bliska alebo nie.

Napriklad olympus nefoti s bleskom pokial je blesk, telo na RC mode (dialkovy odpal) a mas ho nasadeni priamo na fotaku ...
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza729 29. 7. 2010 14:06

Mně se shodou okolností stalo dnes ráno to samé s SB 900 a D90. Stačilo vysunout ze sáněk, očistit kontakty na obou stranách, nasunout, zamknout a vše běží jak má.
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stehlikt 29. 7. 2010 14:38

Nastavené by mělo být všechno správně.. kontakty vyčištěné..nevím..:(
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 29. 7. 2010 15:36

Zkusil bych jiny blesk a hned bude jasno. Pokud pujde, chyba bude nejspis v novem blesku. Pokud nepujde, problem ma asi fotak?
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vap5 29. 7. 2010 16:29

jaky rezim je nastaveny na fotaku?
po zasunuti do sanek bych sroubeni na blesku dotahl jen velmi lehce ( nebo na zkousku klidne vubec ) - obcas se stane, ze na plne dotazeni to od sebe oddali kontakty.
a jedna se o verzi blesku MB36 AF-4 digital?
vap5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlsladky 29. 7. 2010 17:03

Koukněte na stav baterie ve foťáku jeslli po nasazení blesku neklekne, mě už takhle párkrát vypekla. Bez blesku ukazovala 1/2 vybití, po nasazení blesku a namáčknutí spouště to ukazovalo blesk připraven, čas 1/60, clona 4 a při domáčknutí spouště najednou nic, žádný záblesk jen podexponovaný snímek. Po nabití baterky to fungovalo. Blesk Metz 48 AF-1 dig., foťák Canon 400D.
vlsladky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stehlikt 30. 7. 2010 04:35

Děkuji všem, ale přesně můj problém je to,co napsal vsladky, i ty šasy a clona...takže tady bude asi problém...:) to mě nenapadlo, že když blesk mimo tělo bleská,tak kvůli baterkám nebude:P hodím baterky na nabíječku a odpoledne po práci to vyzkouším. Díky moc!:)
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 7. 2010 06:47

hmm,...pri mojom blesku (Canon) sa nic podobne nemeni...:/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vap5 30. 7. 2010 08:41

Patrne nova vychytavka Metze rady AF, protoze me to zadnej MZ nedela... :-(
vap5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stehlikt 30. 7. 2010 11:34

tak to nefunguje ani s plně nabitýma bateriema...na reklamačním mi řekli,že mi vymění kus za kus,takže to bude rychlovka...jdu vyměňovat
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků