Samsung EX1: široce rozevřené oči opravdového hi endu

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Adam 28. 6. 2010 10:28

Setkal jsem se s problémem, který jsem tak nějak při koupi nepředpokládal. Maximální clona a nejrychlejší závěrka často nejsou dostatečné a mám některé přepálené fotky. Jde s tím něco dělat? Nějaký ND filtr nebo tak něco? Díky.
Adam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 28. 6. 2010 11:18

A citlivost máš nastavenou nejnižší? Jestli jo, tak potom už jenom ten ND filtr, nebo aspoň polarizák.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Adam 28. 6. 2010 11:26

Jo, jasně, ISO 80. ND filtr by byl dobrý, zajímá mě ale, jestli to jde řešit i jinak než ho pokaždé držet rukou před objektivem :-)
Adam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 28. 6. 2010 14:26

Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slavek69 28. 6. 2010 21:13

Jaký průměr filtru se hodí na EX1? Nikde jsem to neobjevil. Ani v manuálu nic není.
Slavek69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 28. 6. 2010 21:58

Hádam, že to žádnej závit nemá, takže přes nějakej univerzální systém. Trošku chyba.. tohle by závit mělo mít..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Slavek69 28. 6. 2010 22:51

Má to závit. Jen jaký je průměr nikde neuvádějí.
Slavek69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fojťan 29. 6. 2010 18:11

staci vzit supleru a zavit si zmerit. nicmene i to asi nepomuze, protoze pravdepodobne bude atypicky a filtry, predsadky apod. na ex1 zatim nejsou k sehnani (i kdyz je napriklad navod k obsluze zminuje).
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 6. 2010 20:00

Návod zmiňuje akorát předsádku, která se montuje na závit u paty objektivu, takže pro použití filtrů by byl potřeba tubus, který ale nikde zmíněn není, ale asi by bylo možné nechat to vyrobit.

Informace na webu Samsungu jsou ohledně příslušenství hodně skoupé, konečně i ohledně samotného aparátu bylo dost nejasností, když to srovnám s jakou informační podporou uvádí přístroje třeba Panasonic, kompletní přehled příslušenství včetně podrobností, tak je to od firmy jako je Samsung skoro trapas. Teď koukám, že na webu ani v manuálu nemohu najít maximální nastavitelné clonové číslo, děs.

Ovšem takovouhle šarádou už se to velikostí pomalu dostává na úroveň bezzrcadlovek, to radši risknu že ve výjimečných situacích, kdy 1/1500s a F6.7 nebo F8 nebo kolik je to vlastně maximum to prostě nepůjde.
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomi V 1. 7. 2010 17:53

Pěkný den, vlastním EX1 asi týden, mám takový dotaz, jde nějak zjistit jakou verzi firmware mám ve fotoaparátu, aniž bych musel soubory nahrát na kartu a zapnout fotoaparát? Tam se potom verze podle návodu ukáže, ale nerad bych riskoval chybu při update, nejsem v tom odborník.
V menu jsem nikde verzi nenašel, budu rád když mi někdo poradí.
Díky
Tomi V
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Adam 1. 7. 2010 17:59

Verze firmware je v EXIFu každé fotky ...
Adam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomi V 1. 7. 2010 18:23

Díky, takže mám 5062(Software 1005062).
Nikdy jsem to u fotoaparátu nedělal, potřebuji si ujasnit postup. Je ti takto dobře:
-nabiji baterku na plno.
-všechny fotky nahraji do PC
-zformátuji kartu
-nahraji všech 5 souborů do kořenového adresáře karty(EX1-DSP-SR-005251.elf, SPID.Rom, ONBL1.bin, ONBL2.bin, FWUP)
-vypnu aparát a zapnu
-vymažu soubory z karty.

Díky za Vaše připomínky
Tomi V
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Adam 1. 7. 2010 18:28

Jj. Akorat kartu nemusis formatovat - normalne jsem to delal aj s fotkama. Staci si pohlidat volne misto a "trefit se" do korenoveho adresare.
Adam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod poulicnifotograf 1. 7. 2010 22:09

Zdravím pánové...... Tady posílám odkaz na stránky jednoho korejského ???? fotografa...... Má jich tam několik jak z exteriéru....tak interiéru a dokonce studia.... Ve dne, v noci...... Ano..... Vše Samsungem EX1 :-) !!! http://blog.naver.com/swa1007/150084871053
poulicnifotograf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rychnoka 9. 7. 2010 18:36

Zdravím všechny fandy EX 1, Včera jsem se stal taky jeho šťastným majitelem. První dojem je výborný. Je to docela pěkný ,, kus železa,, . Dokonce je i s posledním firmware. Právě s ním svádím bitvu v ovládání, ale docela to jde, Není to tak těžké. Pokud by byl zájem, můžu něco doma vyfotit s různým nastavením a uložit včetně RAW na nějaké úložiště.
rychnoka
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků