Rozptylky

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod nocomichi 10. 6. 2010 10:40

Zdravím, mám EOS 1000D s objektivem Canon EF 50mm f/2.5 Compact-macro a Canon Speedlite 270 EX .

Dokáže mi někdo poradit s výběrem rozptylky, která by rozptýlila světlo těsně před objektiv a bude na něm dobře držet? Ať už takovy ty kalsicky na hlavici blesku nebo nalepovací odrazny nástavce.

Díky
nocomichi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NefroniK 10. 6. 2010 11:11

Je to trosku v zlej teme... skus sa pozriet na toto prislusenstvo http://www.lumiquest.com/
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 6. 2010 11:41

Bílej igelitovej pytlík
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nocomichi 10. 6. 2010 11:54

Objektivy, blesky, filtry, stativy, baterie a další příslušenství toť popis tohoto fóra, pokud jsem se teda netrefil, tak to někam přesuňte...

Já spíše myslel, jestli mi někdo poradí konkrétní. Nevyznám se v tom, a nevím jestli by ta nebo ta na hlavici blesku seděla a správným směrem rozptýlila to světlo.

Samodomo sáček na blesku nechci, raději nějaky origo příslušenství...
nocomichi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 10. 6. 2010 13:55

Ten blesk je hadam mensi nez vyssi modely, takze ta cepicka co se prodava k vyssim modelum asi tady na ten malej nebude uplne v poho pasovat.Ale je to jen ma domnenka.Cili tady to bude chtit improvizovat.
Na jake ucely to rozptyleni primeho zablesku potrebujes?Pokud jde o makro, tak ten rozdil s a bez neni nejak dramaticky a svetlo zmekcuje minimalne.
Kdyz se mrknes na nejake makrofotografy a jejich vybavu, tak snad u zadneho nenajdes "originalni/znackovy" difuzer a to z prosteho duvodu.Je to zbytecne drahe a vysledny efekt vetsinou dosti nevyhovujici.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NefroniK 10. 6. 2010 15:19

nocomichi píše:Objektivy, blesky, filtry, stativy, baterie a další příslušenství toť popis tohoto fóra, pokud jsem se teda netrefil, tak to někam přesuňte....

Ospravedlnujem sa, pomylil som si forum :-D O:-)
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nocomichi 10. 6. 2010 15:26

No, blesk mi přišel dnes, takže nemám prakticky odzkoušeno, jak mi při tom makru poslouží. Fotím ryby velké cca 3 – 4 cm ve výstavních nádržkách velkých cca 10x10x20cm. Nejsem si jistej, jestli při tak blízkém postavení foťáku od ryby ten blesk nebude trochu nevyužitej, respektive jestli nebude blejskat nad objekt… Je vyšší, jak ten vestavěný, proto jsem přemýšlel nad rozptylkami, kterými bych usměrnil rozptyl světla…
nocomichi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 6. 2010 15:32

A jak to máš vymyšlené s focením přes sklo a odleskem blesku ve skle? Aby rozptylka nenadělala víc škody než užitku
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nocomichi 10. 6. 2010 17:17

Vymyšlené to nemám zatím nijak. Co se vestavěného blesku týče, odlesky se mi zpravidla vyhýbají. Přemýšlím i o polarizačním filtru do budoucna, bude jeho použití vhodné pro moje potřeby?

Jen pro ilustraci, co se mojich potřeb týče
Tohle je foceny setovym objektivem EF-S 18-55 IS

IMG_3394.jpg

IMG_3497.jpg

IMG_3458.jpg
nocomichi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stano.stano 10. 6. 2010 18:12

Myslim, ze roptylka moc nepomoze, blesk sa odrazi aj s nou. A co sa tyka vody, ta rozptyluje dost sama o sebe. Ale tebe ide hlavne o odlesky - dolezite je mat objektiv co najblizsie ku sklu, vtedy sa nema objavit aky odlesk - snad od zadnej steny ak je hola.
Ale fotenie rybiciek v akvarku sa spravidla nasvetluje bleskom mimo tela, hlavne z vrchu a obcas zboku.
A polarizacny filter ti pomoze ak budes fotit pod cca 45°uhlom ku sklu, co sa mi nejak nevidi :)
stano.stano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nocomichi 10. 6. 2010 18:48

Dík, ušetřil's mi 2.000,- Kč :-)

http://aukro.cz/item1070742827_canon_of ... 1_5_m.html

Máte z takovýmto neoriginálním příslušenství zkušenosti? Bude vše funkční, není to zpracováním moc velká Čína?

Co se blesku týče, jak už jsem výše napsal, bál jsem se že „výbojka“ blesku bude oproti tomu vestavěnému výrazně vysoko, takže jakmile se přiblížím ke sklu jako obvykle, blesk bude svítit mimo fotografovaný objekt, proto jsem přemýšlel nad rozptylkou a nějakým usměrněním toho záblesku… Ale dá se s tím fungovat jako doposud, už jsem ho odzkoušel.
nocomichi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 6. 2010 18:57

Ten kabel bude v pohodě.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NefroniK 11. 6. 2010 09:18

Toho kabla by som sa nebal ani ja. Objednavam si kopec takychto prilis cinskych veci z dealextreme.com a vsetko je bez problemov.
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod matus141 11. 6. 2010 18:33

NefroniK píše:Toho kabla by som sa nebal ani ja. Objednavam si kopec takychto prilis cinskych veci z dealextreme.com a vsetko je bez problemov.


a ako to odtial funguje? ako sa tam plati, za kolko to pride, kolko sa plati postovne? :) a kolko veci si odtial objednal a boli v pohode? :) diky :)
matus141
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NefroniK 11. 6. 2010 19:44

Zaregistrujes sa, das veci do kosika, zaplatis cez PayPal. Postovne je zadarmo. O odoslania to ide do Prahy cca 1-1,5 tyzdna. Odoslanie im trva rozlicne 1-7 dni. Postovne je zadarmo aj na 1$ objednavku. Minul som tam uz dokopy aj co som bral nieco pre kamaratov okolo 500$ za 2 roky, boli aj jednotlive objednavky okolo 150$. Mal som zatial len 2 problemy a to: 1. raz mi nedosla objednavka, vykomunikoval som s nimi ze sa vratila a teda som si za rovnaku sumu mohol povyberat ostatne veci (nemusis minut celu sumu naraz, spravia ti ako keby "konto" z ktoreho to vycerpas) a 2. teraz nedavno mi nedoslo kompletne balenie, resp. radiovy odpalovac - prisiel mi len vysielac, prijimac nie. Stoji 18$ a dohodli sme sa, ze mi teda pripisu na to konto 10$. Je to uplne seriozne. Ceny odpovedaju kvalite, ale som plne spokojny.
NefroniK
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků