lcd monitor

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kelav 27. 3. 2010 17:24

radek72 píše:Hm můj limit je taky tak nějak, např. DELL 2410 se dá sehnat za cca 12.000Kč, vzhledem k tomu, že jsem amatér a ani jinak nejsem zrovna ve vatě mi něco podobného bude muset stačit, tak bych také uvítal tipy spíše v rozumných kategoriích. Donekonečna psát, že nejlepší je EIZO za 30.000Kč a víc nemá smysl pro většinu diskutujících. Kdo si to může dovolit, koupí si to. Ti co zde diskutují spíše obrací každou stovku v ruce.


Ahoj, možná se to někomu líbit nebude, ale já jsem na tom stejně jako ty, amatérský fotograf, který chce mít lepší displej, než obyč TN panel vhodný tak akorát na hry a brouzdání Internetem... A vyhazovat desítky tisíc za monitor se mi taky nechtělo. A proto jsem si domu koupil 22" HP LP2275w, tenkrát za bratru 9.000,- a HP jen díky tomu, že mi šéf do práce jakožto grafikovi koupil k Photoshopu staršího leč většího 24" bratříčka HP LP2465. Moje zkušenost s tím monitorem byla skvělá, po kalibraci jsem z toho dostal fakt nádherný, věrný barvy. Takže když jsem pak doma prodávál starší monitor, tak jsem měl jasno jakou značku chci domu.

HP LP2275w mám téměř dva roky a nestěžuju si... Ivestice do monitoru doteď nelituji, kvalitní obraz je prostě kvalitní obraz, což kvitují i moji přátelé, nejednou se mi stalo, že se ptali, cože je to za značku, že ten displej má hezký barvy. Všem říkám, to je nám smrtelníkům dostupné HP :-)
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 27. 3. 2010 21:09

A kalibrace nestačí? :potichu
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radar28 29. 3. 2010 05:26

Jak to myslíš, kalibrace nestačí?
radar28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zdenda-foto 29. 3. 2010 08:41

Tak jsem nakonec zakoupil Dell UltraSharp 2209WA 22" a jsem maximálně spokojený. Zhoršení v odezvě oproti předchozímu 17'' CRT nepozoruji (hry už nehraji, sleduji pouze filmy) a barvy a kontrast jsou prostě nádherné. Podsvícení rovnoměrné, žádný vadný pixel, funkce "pivot" potěší. Co víc si přát za něco málo přes 7.000 ? :-)
Canon 600D
zdenda-foto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 29. 3. 2010 10:39

radar28 píše:Jak to myslíš, kalibrace nestačí?

Myslím to asi tak: že monitor by se měl zkalibrovat.Před tím než tam začnu něco upravovat(fotky) :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek72 7. 4. 2010 18:09

Zkalibrovat by se asi měl každý monitor, než se na něm začne reálně pracovat, tedy, pokud nejde jen o kancelářské práce apod. ale na úpravu fotek je to samozřejmě nezbytné. Ale tady jde spíše o to co koupit, aby pak bylo co kalibrovat a přitom to nezruinovalo rozpočet běžného, byť o něco náročnějšího, amatéra. Tak vidím tohle vlákno diskuze já.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TG007 1. 6. 2010 06:23

Využiji toto vlákno, potřeboval bych nový monitor na úpravu fotek. Nejsem žádný profík, ani nemusím mít doma to nej.
Vybral jsem si tyto modely:
22" EIZO S2202WE-BK EcoView http://www.alza.cz/lcd-displej-eizo-s22 ... 104386.htm
DELL 2209WA Ultrasharp http://www.top-top.cz/d.157805.html
Samsung F2380 http://www.lcd-samsung.cz/samsung-f2380-1508-p.html
Pokud mnou zvolené monitory nejsou příliš vhodné k úpravám fotografií můžete navrhnout nějaký jiný v podobné cenové relaci.
Děkuji.
Je jedno čím fotíš, důležité je jak.
TG007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 1. 6. 2010 07:20

Doma nedoma - Eizo je skutočne Eizo, aspon mne s ato vyplatilo - vysvetlím,

sám som bol pred dilemou, odpálil sa mi 20" lcd monitor, penazí málo, no nedalo mi to a kupil som si lacnejšie Eizo S2243 (600,- Eur), dal na stôl a retušujem, časom som ho dal skalibrovať ale rozdiel fakt nevidím voľným okom veľmi.

jeden kamoš kupil Dell nakalibroval hovorím si skvelé,
ďalší kúpill Samsung skalibroval tiež si hovorím bude to skvelé. Ked som kamošov navštívil a pozeral tam svoje vyretušované fotky aj surové skoro som odpadol, hlboká čierna, ustrelená gama, prechody nič moc farebnosť maková - proste totálen celé zle - inak to ani neviem povedať. Jeden kamoš ušetril hodne ten del kupil za zlomok ceny, druhý čo kuppil Samsung ušetril možno 200 Eur.

Stojí to za to? Ved ked fotím s výbavou za 5000,- Eur tak chcem aby aj tie fotky tak vyzerali nie? Ked ich upravím na zlom monitore budu vyzerať dobre a kvalitne? určite nie. Nový monitor pomôže často viac ako kupa nového objektívu či tela. Teraz konečne nemám problem v printoch, čo vidím na monitore to je na papieri. Jednoducho ak budem v buducnosti meniť monitor kupim zase Eizo a nad iným ani špekulovať nebudem.
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chipoliny 1. 6. 2010 12:23

Decibel: uhodil jsi hřebíček na hlavičku - pokud používáš fototechniku za cca 5000 EUR nerozmýšlel bych se ani na chvíli a šel do EIZA, ale pokud používám fototechniku za cca 600 EUR nemá to pro mě smysl. Monitor by stál víc než moje výbava. Myslím si, že se obecně klade strašný důraz na monitory, až přehnaný. Podle mě většina uživatelů poskytuje svoje fotky na různé weby, ukazuje kamarádům, příbuzným a neživí se tím. Publikuje tudíž na spoustě nekalibrovaných monitorech různých značek a kvalit. A to ani nemluvím o barevném vidění každého jednotlivce!!! Ano, pokud je to moje obživa, chci špičku, ale jinak.... chci se focením bavit a fotky dělá dobré oko fotografa, ne monitor...
chipoliny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 1. 6. 2010 17:25

ak máš foťák za 600,- Eur kludne kup aj 200 Eurový 22" Dell, veď treba nejako začať, a dnešné LCD su už fajn. Len som chcel poradiť podľa svojho najlepsieho svedomia.

Fotka je finálny produkt na ktorej sa vo veľkej miere podieľa nielen fotoaparát, či fotograf ale aj monitor. Monitor su tvoje druhe oči, alebo niečo ako paleta farieb ktoré vidíš. nedá sa povedať akým podielom sa na moje práci podieľa monitor, modelka, asistent, fotoaparát, objektív alebo tlačiareň. Pri niektorých fotkách je dobrý PP 90% úspechu a v tom prípade je LCD veľmi dôležitý. Ak chcem dokonalý výsledok žiadny článok z tohoto procesu nemôže byť slabý, inak to bude cítiť aj na výsledku ktorý sa nemusí podariť.

"chci se focením bavit a fotky dělá dobré oko fotografa, ne monitor..." toto som si myslel aj ja:) Dnes vIem že moja najlepšia investícia je zoom 70-200 F2,8L a druhá v poradí práve to EIZO. Mrzí ma len že som to nekúpil o rok skôr (aj ten zoom aj to Eizo:), bohužiaľ boli iné priority a peniaze nie su stale...

Keď si kúpiš časom drahšiu výbavu a budeš to myslieť s fotkami vážne kúpiš si aj lepšie zobrazovadlo všetko chce čas. Ide o to aby si bol vždy v aktuálnom čase spokojný s tým čo máš a aby ťa to bavilo. A netráp sa veľmi s kalibrovaním lacného monitora (ja som to robil ako puk) treba ho skalibrovať sondou raz za pol roka, aby to ako tak sedelo a nechať tak, ja som sa stým babral skoro každý mesiac s inou sondou a furt to nebolo ono.

Pekné svetlo a nech ta to baví furt viac a viac!
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod khonsun 2. 6. 2010 14:44

Babo rad, prosim:
Objednal jsem DELL U2311H Ultrasharp Widescreen Flat LCD23" /8ms/1000:1/Full HD/DVI, Pixel Pitch: 0.265 mm
A nyni vidim, ze je jeste
DELL U2211H Ultrasharp Widescreen Flat LCD22" /8ms/1000:1/Full HD/DVI, tedy v podstate to same, jen o 200.-Kc lacinejsi, ale Pixel Pitch: 0.247 mm.
Protoze tu objednanou 23 mohu vratit, hloda mi v hlave ta 22 kvuli mensimu Pixel Pitch. Nemam to kde srovnat a nebudu mit, tak se ptam, co a proc byste volili? Diky.
http://www.icetech.cz/zbozi/249964-dell ... ddvicerny/
http://www.icetech.cz/zbozi/249971-dell ... ddvicerny/
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 2. 6. 2010 15:27

To neres, maji stejne rozliseni (zobrazi stejne detailu) efekt nizsiho PP jednoduse srovnas tak, ze si posunes kreslo, nebo monitor o kousek dal, aby se ti 23" obrazovka jevila, jako 22" nic vic, nic min ;) .
Naposledy upravil maraou dne 2. 6. 2010 15:38, celkově upraveno 1
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 2. 6. 2010 15:28

Menší Pixel Pitch není až taková výhoda. U standardního písma už budeš mít moc malé písmenka (i když se to samozřejmě přenastavit) na čtení. Displeje s malým Pixel Pitch mají tendenci nepřirozeně zvyšovat dojem ostrosti fotky. Podle mé zkušenosti, cokoliv s menším Pixel Pitch než 0.255 mm už není ono. Na Full HD rozlišení (1920 x 1080) je třeba minimálně 23" monitor, líp 24" :)
Pro 22" bych osobně doporučil rozlišení 1680x1050, je to dle mého názoru ideální rozlišení pro tuto velikost.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod khonsun 2. 6. 2010 16:07

maraou;radek72: Dekuji; muj prvni monitor LCD na fotky. Zacinam byt klidnejsi, nemusim si brat prasky na uklidneni. Preci jenom vratit, koupit jiny, pak vratit ten a koupit znovu ten puvodni, je pro starce vysilujici a silne by me to dekompenzovalo.
khonsun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod supfor 14. 8. 2010 21:04

Zdravím,-rozhoduji se mezi monitory 16:10 - DELL U2410,LP2475w a Fujitsu P24W-5 Eco IPS .
Nemáte někdo zkušenosti s tím Fujitsu?
Parametry jsou slušné,ale jaká je skutečnost(hlavně obrazově)?.Bude hlavně pro hry,fotky,filmy. Dík!
supfor
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků