Jak na foceni v exterieru? blesky, destniky...

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jaccub 24. 5. 2010 17:51

Situace je asi takova. Mam Canon 400D a blesk Speedlite 430EX a potrebuji fotit v exterieru, tak abych si nasvitil pozadovany obekt, takze potrebuji min dalsi blesk. premyslel jsem nad dalsim bleskem 430EX a nejakym dalkovým odpalovecem. U skody jsem videl odpalovac za cca 5200. existuje levnejsi varianta?

Dalsi otazkou zústava, co je lepsi pro venkovni foceni. Fotit pres softboxy nebo odrazene destniky? a pokud destnik tak jake? bile nebo strirbne?

dekuji za veskere rady a odpovedi.
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh.Rocker 24. 5. 2010 18:32

Levnější je kamarád držící odrazku :-D
Dell E6410
Alesh.Rocker
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaccub 24. 5. 2010 18:54

diky za hodnotny prispevek, diky kteremu jsem zase o neco chytrejsi!:)
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 24. 5. 2010 19:16

Když už další blesk, tak 580EX a pokud nejaky dalkovy odpalovac, tak nejaka cina z ebaye za par korun. Viz. martinkozak.com ... proklikej se... :)

Se zbytkem nebudu radit, sám nemám zkušenosti, a tak jsem zvědavej.. :-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 24. 5. 2010 19:25

Abys nemusel klikat:
http://www.martinkozak.com/?p=3998
http://www.martinkozak.com/?p=5925

S deštníkama neporadím.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaccub 24. 5. 2010 20:46

jasny ze 580 by byla fajn, ale stoji vic nez si v soucasny dobe muzu dovolit:(

to vypada fajn, lepsi nez investovat 5k za to co nebizi canon. kazdopadne kde to sehnet a to nejlepe treba uz zitra?

napada me otazka, pokud bycvh mel dva blesky, tak potrebuji dva prijimace(to je jansy) ale podle me by mel stacit jeden vysilac ( v pripade ze by byli stejne vysilace) je to tak?
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 5. 2010 08:15

www.daganet.cz - tam to asi bude rychle, ale dráž
ebay - levně, ale později

Potřebuješ jeden vysílač a dva přijímače, buď dokup druhý přijímač zvlášť nebo se prodávají sady vysílač + 2 přijímače
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaccub 25. 5. 2010 11:13

ok, diky za veskere rady, ted jen doufam ze vse prijde vcas, protoze jsem kapanek podcenil cas potrebny k vyrizeni.
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vap5 25. 5. 2010 21:07

Pokud to nebude dalkovy odpalovac Canon speedlite ST2 ( pripadne odpaleni pomoci blesku EX550/580 ), ale "pouze" radiovy odpalovac, tak je vice mene jedno, jake blesky budes pouzivat, protoze jedina probihajici komunikace je odpaleni stredoveho kontaktu ( i kdyz prijimace maji patky s peti kontakty, tak odpalovac ma jen tu stredovou ). Vykon blesku budes muset nastavovat rucne - v tu chvili se hodi mit flashmetr. Proto bych klidne koupil co nejvykonejsi blesk v bazaru nebo nove noname. Kazdy ma rucni nastaveni...
Volba destniku odrazneho ( zlaty, stribrny, bily... ), difuzniho ( bily ) nebo softboxu zalezi hodne na tom, co budes fotit a kdy. Tohle jde tezko zobecnovat.
vap5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NefroniK 27. 5. 2010 16:17

Ak by si bral ten cinsky odpalovac poradim este tento web. Celkovo som tam nechal uz asi 300$. Je to spolahlive, platis cez PayPal, postovne je zadarmo (aj pri nakupe za 1$), bude to zrejme lacnejsie ako cez eBay.

Aby som bol konkretny: mam dva tieto odpalovace. Som s nimi spokojny. Kedysi mi to zvladalo 1/200s. no teraz musim ist niekedy pod (zalezi od sily blesku - pochopitelne). Zrejme to je aj starsimi baterkami.
Ako dalsi model je napr. toto. Ludia uvadzaju synchro cas az do 1/1000s. comu sa sice neda velmi verit, ale ak to zvladne tych 1/250-1/400 bude to super. Na ceste mam 2, tak uvidime.
Dodanie je tak 2-3 tyzdne od objednania.

EDIT: Na mnoho weboch s fotoprislusenstvom som si vsimol presne tieto produkty, s prirazkou tak 1,5-2x ceny, takze "podnikatelia" o nom davno vedia. Maju tam dost super veci, treba si to prejst. ;-)
EDIT2: Odrazne plochy tam sice velmi nemaju, ale difuzne a reflexne dazdniky su od 5 do 10$ - tiez mam odtialto.
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaccub 28. 5. 2010 21:25

uz je vse doma, sice pozde, ale za tosi muzu sam, protoze jsem tonechal na posledni chvili, takze ted hura zkouset a zkouset.

diky za web i rady
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků