Idealni zrcadlovka pro vas

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 5. 2010 22:34

asi si este nikdy nerobil nocne foto .. s expoziciou 30 sekund a viac...

-- 11. 5. 2010 23:35 --

Ale k veci .. aku zrkadlovku?
- skladackovu .. ktorej by sa napriklad dalo odmontovat zrkadlo ked chcem fotit cez liveview alebo ked nechcem aby mi pri preprave zaberala vela miesta
(no to uz by bol skor zrkadlovy modul koli rychlejsiemu zaostrovaniu do bezzrkadlovky)

A aky objektiv?
- skladackovy .. malicky svetelny pancake, na ktory nasadaim dalsi pancake ak chcem vacsi zoom
Ako je to u novej Sony NEX (no tam je to na ultra sirokouhlost)
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maraou 12. 5. 2010 07:18

Budes se divit, ale fotil... proto rikam, ze je to nemozne.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 12. 5. 2010 11:39

Když už jsi vypíchnul ten jeden jediný bod z celého seznamu - záleží na hledáčku. Na jeho velikosti, na konstrukci... Samozřejmě že v naprosté tmě mi bude elektronický hledáček na nic, ale do určité úrovně osvětlení mi prostě zesílí signál a zobrazí docela dobrou aproximaci, jak bude vypadat výsledná fotka. A o tom byl celý ten bod, ne jen drobná doplňující poznámka v závorce, uvidíš, co vyfotíš, a ne, co vidí zdravé lidské oko. Protože okem tu fotku neděláš.

To je stejné, jako formátovat dokument pomocí formátovacích značek... a nebo to dělat ve WYSIWYG režimu.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 5. 2010 16:05

Ganec píše:- skladackovu .. ktorej by sa napriklad dalo odmontovat zrkadlo ked chcem fotit cez liveview alebo ked nechcem aby mi pri preprave zaberala vela miesta
(no to uz by bol skor zrkadlovy modul koli rychlejsiemu zaostrovaniu do bezzrkadlovky)

Zeby som mal pravdu?
Prave vysla na http://43rumors.com/ fama, ze naslednik E3 mozno bude modularny. Citujem:

One of my trusted sources confirmed that the next High-End camera will be modular but he didn’t specify me how exactly it will work. Sounds like you will be able to change the mount and probably there will be EVF and OVF modules.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 5. 2010 11:20

cosi podobne uz bolo volakedy navrhnute: The Maitani modular system

Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 21. 5. 2010 10:23

Ganec píše:
Ganec píše:- skladackovu .. ktorej by sa napriklad dalo odmontovat zrkadlo ked chcem fotit cez liveview alebo ked nechcem aby mi pri preprave zaberala vela miesta
(no to uz by bol skor zrkadlovy modul koli rychlejsiemu zaostrovaniu do bezzrkadlovky)

Zeby som mal pravdu?
Prave vysla na http://43rumors.com/ fama, ze naslednik E3 mozno bude modularny. Citujem:

One of my trusted sources confirmed that the next High-End camera will be modular but he didn’t specify me how exactly it will work. Sounds like you will be able to change the mount and probably there will be EVF and OVF modules.
Naposledy upravil Honza729 dne 21. 5. 2010 10:29, celkově upraveno 1
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 21. 5. 2010 10:27

Však Ganec píše "fáma" a "možná" (tedy slovensky). Nebo špatně vidím? :-]
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honza729 21. 5. 2010 10:29

jj, pravda....
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 5. 2010 10:42

nenapadlo ma v rychlosti lepsi preklad slova "rumour"
(zaujimave: ceske "zvěst" a slovenske"zvesť" sa bez diakritiky pisu rovnako...)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 21. 5. 2010 11:50

Uvidíš zhruba (!!!) co vyfotíš, pokud fotíš do JPEGu. Pokud fotíš do RAWu, tak to může být přesně naopak a výsledná fotografie bude mnohem podobnější tomu, co vidím okem, než to, co zobrazil elektronický hledáček. Vyvážení bílé v elektronickém hledáčku může být nesmyslné proti výsledku z RAWu, přepaly nebo podexpozice mně znemožní vidět to, co fotografuji, přičemž buď z RAWu nebo dvojexpozicí z RAWu si tui scénu udělám ve výsledku přesně tak, jak jsem ji viděl a kromě toho u ryché změny scény vidím, co vyfotím, a nemusím se koukat na to, jak fotoaparát se zpožděním reaguje na změny pohybu, jasu, barvy světla, .....

riman píše:Když už jsi vypíchnul ten jeden jediný bod z celého seznamu - záleží na hledáčku. Na jeho velikosti, na konstrukci... Samozřejmě že v naprosté tmě mi bude elektronický hledáček na nic, ale do určité úrovně osvětlení mi prostě zesílí signál a zobrazí docela dobrou aproximaci, jak bude vypadat výsledná fotka. A o tom byl celý ten bod, ne jen drobná doplňující poznámka v závorce, uvidíš, co vyfotíš, a ne, co vidí zdravé lidské oko. Protože okem tu fotku neděláš.

To je stejné, jako formátovat dokument pomocí formátovacích značek... a nebo to dělat ve WYSIWYG režimu.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zelovoc 3. 6. 2010 07:36

pre mna by to bol plny manual. nieco ako moj pentax k1000. uplne jednoduche telo, kde by sa dalo nastavit cas, iso, clona na objektive, este vyvazenie bielej, ziadne scenicke rezimy, ziadne displeje, samozrejme malicke a fullframe, expozimeter taky isty, ziaden autofocus a cena okolo 300 eur. samozrejme kovove telo.
zelovoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 6. 2010 08:06

Tomas X .. chcel by si vari na displayi vidiet aj to co by bolo v RAW-e bez zmeny WB?

> přepaly nebo podexpozice mně znemožní vidět to, co fotografuji
ja si v liveview mozem prepinat ci chcem vidiet prepaly/histogram/vodovahu .. a este zopar dalsich veci .. nevidim dovod preco by sa to nedalo aj v hladaciku

zelovoc, nastavenie clony na objektive .. su take objektivy?
(dako som sa o to nezaujimal, tak neviem...)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 6. 2010 08:59

2 Ganec. Samozřejmě, takové skla stále existují. Pro systém FT je to například Leica 14-50/ 2,8-3,5. Pro Nikon zase fajn sklo 80-400/ 4,5-5,6 VR (osobní zk. s D 700) nebo 24-85 mm F2,8-4.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků