fototaparát z USA

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr1968 7. 8. 2009 10:39

Pety píše:Hele, já mám na mobil nabíječku na 230V. Ale u foťáků jsou opravdu běžné 110-240V/50-60Hz. Ještě jinak: nabíječky s transformátorkem se dělají na určité napětí, spínané jsou univerzální. K Minoltě mám dokonce 100-240V...

Také mám 100-240. Měl jsem samozřejmě na mysli současnost. Trafa už se moc nevyskytují
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 20. 8. 2009 19:48

Tak už je doma, mazel. :-)

S tím videem je to tak, jak jsem odhadoval, tzn., ze v Menu je mozne nastavit vystup PAL nebo NTSC, takze pohoda. Za petactyricet korun stacilo dokoupit sitovou snuru k nabijecce s EU vidlici a nabijim vesele :)

Rad bych se ale zeptal, v cem D90 nosite. Myslel jsem, ze vyuziju svou brasnu, ale nevejde se mi do ni druhy objektiv. Mohl bych pozadat o doporuceni na nejakou ne moc drahou sikovnou brasnu nebo mozna i batoh ?

Diky
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 20. 8. 2009 20:29

Normálně ho dej do igelitky...
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TG007 21. 8. 2009 06:49

Honza729 píše:Tak už je doma, mazel. :-)

S tím videem je to tak, jak jsem odhadoval, tzn., ze v Menu je mozne nastavit vystup PAL nebo NTSC, takze pohoda. Za petactyricet korun stacilo dokoupit sitovou snuru k nabijecce s EU vidlici a nabijim vesele :)

Rad bych se ale zeptal, v cem D90 nosite. Myslel jsem, ze vyuziju svou brasnu, ale nevejde se mi do ni druhy objektiv. Mohl bych pozadat o doporuceni na nejakou ne moc drahou sikovnou brasnu nebo mozna i batoh ?

Diky


Muzes napsat jak to vse probihalo? Myslim clo a jak dlouho putoval sem do CR.
Dekuji.
Je jedno čím fotíš, důležité je jak.
TG007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza729 21. 8. 2009 21:49

SZ
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenahajek 15. 5. 2010 22:07

ahoj,
hadam ze problem s brasnou si vyresil. Nicmene bych se chtel taky optat na cestu fotaku z USA. Paklize byla odpoved SZ, pro co je to zkratka?
jenahajek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daemonius 15. 5. 2010 23:04

SZ = soukromá zpráva

No z USA to sem de podle toho jak si člověk zaplatí dopravu, takovej FedEx je tu do tří dní a neb maj vlastní průchod celnicí, tak to máte do týdne určitě.

Nicméně se platí DPH 20%, takže se to nijak extra nevyplatí, byť jsou určité vyjímky, kdy by se vyplatila i cesta do USA a zpět s nákupem oné věci. Kdy se platí DPH jen když jste opravdu blbý..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honza729 17. 5. 2010 14:50

Nic jsem neplatil. Bylo to deklarovano jako darek k vyroci.
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 17. 5. 2010 15:43

Honza729 píše:Nic jsem neplatil. Bylo to deklarovano jako darek k vyroci.

S týmto by som sa velmi nezahrával, colníci nie sú padnutý na hlavu... Jeden krát možno áno, ale druhý krát to môže dopadnúť celkom inak, o takých prípadoch som už čítal a tak tiež to okúsil kamoš, ktorého vytužený foťak vyšiel drahšie o cenu poštovného z USA.
Jednoducho ked colník povie že sa jedná o podvod, vyrúbia kludne na to CLO ktoré sa vyrovná hodnote tovaru u nás... (vačšinou to robia u nových tovarov s pochybne nízkou cenou faktúry - žiadna firma v USA nevystavý na tovar inú sumu ako je v skutočnosti zaplatená, to urobí iba príbuzný či kamarát = podvod)
To isté platí u tovarov preposlaných príbuzným s podozrivo nízkou cenou uvedenej na faktúre...
Colný úrad existuje aj preto aby odhaloval colné podvody, tak sa potom nečudujte ked si vás predvolajú....
Sú dve veci objednať si tovar ktorý je nový a je u neho podozrivo nízka cena, kôli tomu aby bolo vyrúbené nízke CLO a tovar ktorý je lacný , ale používaný
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza729 17. 5. 2010 17:06

S tymto si nezahrávam. Prostě to tak bylo. Tečka.
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 5. 2010 17:16

On je problém v tom, že pokud má celník dojem, že deklarovaná hodnota neodpovídá hodnotě skutečné, má právo vyměřit clo (to není až takový problém, často je nulové nebo symbolické) a DPH (to hlavně, to je 19 %) z tzv. ceny obvyklé - zde si nejspíš vezme tzv. výrobcem/dovozcem doporučenou oficiální maloobchodní cenu (tedy většinou tu nejvyšší cenu za kterou se výrobek u nás prodává). A neuděláš proti tomu nic.

Stokrát to může projít s nulovou nebo nízkou udanou hodnotou a po stoprvé to celník "napálí".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 17. 5. 2010 18:26

Dárky se neproclívají, nikdy. Ale museli byste dokázat, že je to fakt dárek. Což se známejma v USA není problém, jinak ano.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 5. 2010 18:29

Omyl od cla je osvobozen dárek do 150 EUR. Pokud tuto hodnotu přesahuje je normálně proclen a vyměřeno DPH. Samozřejmě záleží na rozhodnutí celníka.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků