Rada ohledně servisu

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod karmy 15. 5. 2010 20:21

Potřeboval bych poradit - spolužáci mi ve škole shodili z lavice Nikon D80 s nasazenýma 18-105 VR a SB 900. 80ka padla na záda a plastový bajonet 18-105 to nevydržel a celé sklo odletělo od těla, v plastovém zadním okruží je vylomená díra skrz kterou se mohly dostat úlomky plastu dovnitř skla. toho se obávám nejvíc.

Jde mi teď o to co s tím. Celé bych to rád nechal překontrolovat, koneckonců to nebudu platit já. Takže..

Nikon D80 - po záruce, tudíž asi poslat na zkontrolování do Nikon ČR..?

Nikkor 18-105 VR - v záruce u Oehlingu, poslat tedy k nim na vyčíslení opravy, rozhodnout se a případně si nechat zaplatit celý sklo...? Nebo do Nikon ČR..?

Nikon SB 900 - v záruce u Megafoto, u toho se bojím nejvíc že pokud jim napíšu o pádu, že ho chci překontrolovat, že ztratím záruku. Navíc pokud už poslat, tak do Nikon ČR nebo na Megafoto? Opticky je v pořádku, bez škrábance bo tak, funkčně co jsem udělal pár zkušebních tak taky..

Moc díky za rady,
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza729 15. 5. 2010 20:52

Ja bych postupoval nasledovne:

1) pesti tomu kdo to shodil
2) predani trosek vseho dotycnemu
3) s dotycnym navsteva Megafota nebo jineho shopu a nakup nove D90 s objektivem a SB 900
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom4-8 15. 5. 2010 21:19

Proč to nezaplatí ten, kdo to schodil? Běžný postup.
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 16. 5. 2010 08:23

No, přecijen jsou to spolužáci a nechci cenu zbytečně napálit, proto mi jde o tio zda tu záruku ztratím nebo ne, ale to asi nejde neztratit, co?
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza729 16. 5. 2010 16:52

Jak cenu napálit ??? Prostě jim dáš dvě možnosti: Bud ti koupí ekvivalent toho co rozbili, tzn. to co jsem psal, anebo uhradí celý servis do koruny.
Honza729
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NefroniK 2. 6. 2010 14:03

Uplne ta chapem co sa tyka spoluziakov. Ja si myslim, ze by si to mohol zaslat priamo do Nikon servisu. No to sa zrejme bude dat len ak mas vyplnene zarucne listy. Mnoho predajcov (nemam skusenosti s Megafoto) uznava reklamacie len na zaklade svojej faktury a zarucne listy potvrdzuju len na poziadanie.
Pokial blesk stale funguje a na fotaku drzi bez problemov (teda ze sa na paticke nieco neulomilo alebo nepovolilo) tak by som to asi neriesil. Predsa len spadlo to na telo a to ako tak stlmilo naraz. Takze ako vravim, ked sa bojis o stratu zaruky a funguje ako ma, nic v nom nehrka a drzi spravne neriesil by som ho. Predsa SB900 musi vydrzat pad na (nie vlastne) telo.

-- 2. 6. 2010 15:05 --
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 3. 6. 2010 07:58

už posláno, tělo a objektiv, přímo na Nikon.. tak snad to bude ok. Díky za rady
karmy
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků