Nejlepší objektivy pro Nikon D700

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 4. 5. 2010 08:14

ja vas nechapu kdyz nekdo prijde ze potrebuje poradit tak je tu diskuze o vsem ne jen o jeho dotazu, same rejpani, navazeni, urazeni...

sestava pro D700 je jasna Nikkory 14-24mm f2,8, 24-70mm f2,8, 70-200mm f2,8... tu 70-200 spise tu novou verzi ta stara sice neni o moc horsi ale na FF trochu vinetuje, nova je to nejlepsi co jsem kdy mel v ruce. Ale poporadku, nejdrive bych na tvem miste koupil tu 24-70mm a pak postupne dokupoval dle potreby
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 5. 2010 08:34

Jan_Tomanek: jezde formule nebo moto gp bys taky ucil jezdit nebo mu vybiral gumy?
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 4. 5. 2010 08:56

tohle neni o tom jak kdo umi fotit, tohle je zivot, proste se s tim smir :)
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 5. 2010 09:18

Život není peříčko. 8-)
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niffki 4. 5. 2010 10:11

Já bych začínajícímu jezdci moto gp rád pomáhal vybírat gumy a učil bych ho, kdybych to sám uměl ;-] :-D

Jinak některým děkuji za výběr objektivů. Koukal jsem se na ně i před tím a asi půjdu první do 24-70mm.
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropsyy 4. 5. 2010 10:27

Ahoj, ještě bych poradil Nikkor 85 1.8 na portréty nebo 105 VR na makro, dobrý kreativní sklo je taky 50/1.4, tam bych volil spíš sigmu.

Ostatní ber s rezervou. Asi tráví víc času na diskuzích než s aparáty v ruce. Jako takové to normální focení bych rozhodně nemyslel bezmyšlenkovité cvakání, ovšem některé lidi takové slovní spojení prostě rorušuje či co.
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 5. 2010 10:39

Já se tu bavím a moje focení přispíváním do diskusí nijak nestrádá ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropsyy 4. 5. 2010 15:29

kozakm: neboj, Tebe jsem zrovna nemyslel :-)
dropsyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 4. 5. 2010 16:26

Kdyby se ti nahodou zdalo, ze tebebou nekteri pohrdaji, tak je to ze zavisti, ze mas tolik penez, ktere muzes dat, za konicka.
No na zacatek sis vybral vskutku paradni stroj, ktery te rozhodne jen tak nezacne omezovat. Jenom je potreba te varovat, ze ta sranda zabere pul batohu a vazi se sklem a bleskem ke trem kilum. Kdyz ji vezmes do ruky, tak to ma do nenapadnosti dost daleko uz jenom proto, ze vetsina lidi tak velky fotak jeste nevidela. Muze se ti taky taky snadno stat, ze ho budes nechavat doma, jenom proto, ze te bude obtezovat jeho vaha a velikost (to se ostatne stava i majitelum mensich zrcadlovek). Jeden muj znamy, ktery porad chtel fakt dobry fotak, tak si nakonec koupil zrcadlovku a vratil ji jenom kvuli tomu, ze se s ni spatne foti pres display!
Byt tebou, tak uvazim, jestli neni lepsi koupit prve nejaky mensi stroj a pak ciste na vazne foceni koupit FF, protoze stejne si brzo k te D700 koupis neco mensiho (typu PEN) na takove to "domaci foceni", protoze velky stroj je fakt neprakticky ;)
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 4. 5. 2010 16:37

a chlapi co kdybych vam rekl ze fotim canonem sedmickou, je mi teprv 17 a chodim do druhaka na fotografa? Ano pro me je to taky asi zbytecne dobrej stroj ale proc si to pohodli proti lowendu (telo, ostreni, hledacek atd) nedoprat. Nerikam ze delam perfektni fotky ale prece muzu mit fotak jaky chci.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod víík 4. 5. 2010 17:10

NIKKOR AF-S VR MICRO 105/2,8 G IF-ED - Na makro a portréty.

To Pota: Na něj sis vydělal, nebo ti ho koupili rodiče?
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 4. 5. 2010 17:18

Zaplatily rodiče ale splácím jim to, taky stál jen 25 s obj. Ale nechtěl jsem machrovat jen jsem chtěl říct že pokud neni typ co to chce na machrování tak proč si nedopřát parádní foťák s kterým se určitě pohodlnějc fotí než s třeba D3000.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod víík 4. 5. 2010 17:28

OK nic ve zlém.

S tou nápadností je to pravda. O víkendu jsem byl na jedné akci, kde náhodou bylo pár lidí se zrcadlovkama, včetně mě. Všichni jsme měli snahu to zdokumentovat. Když jsem viděl některé jak střílí jednu fotku za druhou, ani se mi nechtěla moji dslr vytahovat. To focení mi přišlo strašně vlezlý. Jeden chlapík tam měl G9 a to už bylo vpoho. Nenápadné tiché pohotové.
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 4. 5. 2010 18:35

Niffky:já ti fandím.Jsem taky jenom amatérský cvakal,kterého to baví a ani své fotky moc neukazuji.Ale rozhodně ne proto,že bych se za ně musel stydět.Jen se nerad chlubím.Ale mít opravdu zbytečných +- 300000 tis.kč,pořídil bych si profi techniku od Canonu a cvalak bych si klidně dál s radostí a vědomím toho,že mám to nejlepší,co je k mání :-) . Je to sen a sny se má člověk pokusit splnit.Žijeme přeci jenom jednou,ne? Tak proč si focení neužít ? Časem se možná vyfotografuješ a fotky budou stát za to a nebudeš muset řešit novou techniku.Potom i dost ušetříš.Pokud se řídíš heslem "nejsem tak bohatý,abych mohl kupovat levné věci",tady je to na rozhodně místě.
Určitě nešetři na objektivech,když si dobře vybereš,máš je na celý život,budeš jenom měnit těla.V každém případě ber fullframové Nikkory f/2,8 a světelnější,nic jiného si D700 nezaslouží a focení si opravdu užiješ.Záklaďák bych bral Nikkor 24-70 f/2,8,tele Nikkor 70-200 f/2,8 a blesk Nikon.Dále dle potřeby.Určitě se bude hodit pořádný stativ,dobrý batoh raději s možností uzamčení.
Ale v každém případě se připrav na to,že to celé bude docela vážit a nosit to na krku půl dne není žádná sranda.A taky se připrav na to,že jakmile se někde trochu zahledíš kamsi,můžeš o výbavu velice rychle přijít.Kdekoli se objevíš,budeš středem pozornosti a trnem v oku všem zloďějíčkům.To pak musíš mít oči v pr..ly a to doslova.Je docela možné,že to všechno po čase s velkou strátou prodáš.I to se stává :-D Ale tahle sestava,pokud to nevzdáš a naučíš se ji dostatečně ovládat Ti vydrží hoodně dlouho.Tak dotoho :tleskani
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 5. 2010 20:44

Tak tedy plne k veci: myslim si ze D700 jako prvni poradny fotak je zbytecny,ci spise jeho objem spolecne s objektivy je natolik velky, ze muze odrazovat to nekam tahat.Kdyz uz to musi byt Nikon, tak daleko lepsi varianta se mi zda poridi D300s, ktera narozdil od D700 ma AF body pres cely hledacek, s tim je i spojena vetsi presnost expozimetru, ma lepsi liveview, ma video a hlavne neni problem na ni sehnat maly kvalitni sirokac. Zaklad bych volil N17-55/2,8(na ktery narozdil od 24-70 nejsou stiznosti s choulostivosti na zachazeni); sirokac N10-24 ci novou sigmu 8-16, tele N70-200VR mkII,k tomu nove TC2x a na makro/portret Tamrona 60/2(ci na makro poridit Sigmu 150/2,8 a na portret Sigmu 50/1,4).Blesk SB900 + kruhovy Metz 15MS. Osobne dneska zacinat od nuly, tak asi bych volil Canona, prece jenom vyjde lacinejc.
ggrand
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků