Nejlepší objektivy pro Nikon D700

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Niffki 3. 5. 2010 17:04

Zdravím,

plánuji si pořidit nikon D700. Pomůžete mi prosím k němu vybrat ty nej objektiv pro portréty, makro, a na takové to obyčejné focení? ;-)

Díki
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 3. 5. 2010 17:44

jasna provokoce, doporucuju zrusit vlakno ;-)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 5. 2010 19:10

:-)

Souhlasím, když je to jeho první příspěvek, takže to nemusí být úplně pravda.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niffki 3. 5. 2010 19:46

Nic provokativně jsem tu nic nemyslel. Ale tak nic. Díkes :-))
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 5. 2010 20:07

"obyčejné" focení ve spojení s D700 zní provokativně. Možná jsi ale myslel D70, kdo ví? :)
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 3. 5. 2010 20:15

ok tak pro zadana temata jasne vede Tamron 28-300VC

-- 3. 5. 2010 21:28 --

Dave: ale proc by s D700 nemohlo jit o obycejne foceni? To je dano tim, ze je to drahy pristroj? To jako na foceni kyticek,rodiny se takovy fotak nehodi pouzivat? Nemam rad tyto postoje vedouci z prilisneho respektu az uctivani tehle vysokych modelu,ktere pritom jsou jenom obycejne fotaky bez omezovacu z vyroby, cili stroje na prijemne a neprstolomne foceni.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 3. 5. 2010 20:47

Vybrat je můžu, ale při pohledu na cenu budeš potřebovat toaletní papír. :D Kromě toho, ty úplně nejlepší řešení vyžadujou trošku víc než jen peníze.. :D Ale ty bych ti stejně neprozradil..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 5. 2010 20:56

ggrand - pro obyčejné focení si D700 vybere jen člověk absolutně neznalý a dezorientovaný. FF je poněkud náročnější na fotografovy schopnosti, hlavně kvůli malé HO. Pokud člověk alespoň trochu neví co dělá, nevyfotí s tím dobře skoro nic.

A kromě toho na to jak je ten foťák drahý má podezřele málo Mpix. :)
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 3. 5. 2010 21:22

Kdyz mam 1 fotak, tak ho pouzivam na vsecko a problem s HO nemusi vubec vzniknout, staci si vic zaclonit tak o 1-2EV, zbytek se muze dotahnout na citlivosti. Naopak bych rekl, ze diky moznosti mensi HO, je toto vhodnejsi pro mene schopne fotografy, kdy lip utopis nevhodne zvolene pozadi. Pokud nekdo nevi, co dela, tak je pro nej problem jakakoliv zrcadlovka.
Jinak souhlasim s malo mpx a jeste pridavam, ze ten kram nema ani video a nejde tomu vypnout zvuk zaverky/zrcatka.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 5. 2010 22:13

ggrand - bavíme se zde človeku co namíří a "střílí", o člověku co nerozumí principům focení. Takovým chceš říkat aby víc zaclonili a zbytek dotáhli na citlivosti??? :)
To můžeš říkat mě, a budu ti rozumět, ale né jim.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 5. 2010 02:56

o takovych lidech se dejve ale bavis jenom ty, ja se bavim o lidech, co normalne(obycejne) foti, mezi ktere se radim i ja; mozna mam jinak nastavene vyznamy slov ;-)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Niffki 4. 5. 2010 05:51

hmm takže vlastně proč jsem tohle téma zakládal? Stejnak mi tady nikdo žádný objektiv nedoporučil, krom ggranda - díki.

Chtěl jsem se mrknout na nějaké ty nejlepší objektivy. A chci si pořídit kvalitní stroj dneška (vybral jsem si D700). Jsem sice teprv začínajíící fotograf, stále se učím. A chci se učit na tom nejlepším, vím že hned nebudu fotit dobře. Tohle prosím neřešte!
Niffki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 4. 5. 2010 06:29

pokud chces kvalitni objektivy k D700 tak urcite Nikkor 24-70mm F2.8 , Nikkor 70-200mm F2.8(obe verze jsou vyborne , ale dvojka je prej o kousek lepsi) , Nikkor 14-24 F2.8(nebo nova 16-35mm F4 )
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 5. 2010 07:16

A taky 300/2.8 VR a 200/2 jsou výborné.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 5. 2010 07:34

Nejlepší objetivy na D700 jsou FF Nikkory, tam prostě chybu neuděláš. Jsou ale patřičně drahé. ;-)

ggrand - To ty jsi tazatele obvinil že si dělá srandu. :-) Pokud hodlá fotit, tak se mu samo omlouvám.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků