UZ s vetsim chipem?

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod magy357 14. 3. 2010 21:52

kuris - takze v Sony s tou DSC-R1 patrne porusili zakony fyziky, ze jo? Cip 21.5 x 14.4 mm a ma to kilo. Hmmm...
magy357
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Q-Axis 14. 3. 2010 22:27

lenže sony r1 má ohniskové vzdialenosti v prepočte na kinofilm 24-120 a hore-spomínaný fuji mal 30-430.

takže je to v skutočnosti naozaj tak, že čím väčší čip, tým potrebuješ pre veľké ohniskové vzdialenosti veľký ťažký objektív. ešte je dôležitá svetelnosť. preto sú svetelné ultrazoomové objektívy pre zrkadlovky také veľké a ťažké.

jediné, čím by mohol byť aspoň trošk menší objektív na UZ je chýbajúci bajonet - uchytenie výmenného objektívu a chýbajúce zrkadlo, čím môže byť objektív bližšie pri čipe a tým môže byť o niečo menší.
Q-Axis
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pufko 14. 3. 2010 22:28

magy357 píše:kuris - takze v Sony s tou DSC-R1 patrne porusili zakony fyziky, ze jo? Cip 21.5 x 14.4 mm a ma to kilo. Hmmm...
Už na prvý pohlad to vyzerá ako vergel, nepredáva sa to tak neveiem prečo tu zbytočné mútiš vodu...
Bez urážky všetko čo vyrábalo SONY bolo "hnoj", keby neodkúpili Minoltu tak by to nebolo dnes inak, ale stále sa nájde kopec ludí čo sa nechá ovplyvniť ich masívnou reklamou, a je jedno o aké produkty sa jedná... Stačí si spomenúť kolko pýtalo SONY za pamäťovú kartu pre Playstation 1 , to bolo drzé okrádanie zákazníka... Dnes ešte stále pýtajú za 8MB 25€ !!!
pufko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 15. 3. 2010 06:08

Mimochodem, Sony neodkoupilo Minoltu - jen její výrobu zrcadlovek a objektivů k nim. Konica Minolta dál vesele vyrábí a prodává tiskárny, kopírky, digilaby, lékařské přístroje...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 3. 2010 09:33

Je to tak - velky snimac + obrovsky zoom + dobra svetelnost je kombinacia, ktora by s rezervou schovala do vacku vacsinu sucasnych skiel pre zrkadlovky (vahou aj rozmermi)
Sony R1 bol super stroj,..rozmery ma vyrazne vacsie, ako bezne rodinne fotaciky, no zoom ma podobny rozsah, ako na najmensich kompaktoch na trhu (sirokouhly, cca 5x, so sirokym zaciatkom)...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magy357 15. 3. 2010 19:14

pufko - je mi lito tvych zkusenosti se Sony, ja je mam presne opacne. Co jsem od nich mel, to slapalo, nebo slape dodnes. Coz se o sunkach jako Samsung nebo HP vubec neda rict. O preznacenych cinskych smejdech, prodavanych pod znackou Nikon nebo Casio nemluve.
Ta R1 vypada skvele, nepotrebuju teleobjektiv. Tech 120 mi uuplne staci. Problem je, ze jsem se dival na recenze a byt sklo a cip je supr, graficky procesor byl des a degradoval kvalitu fotek temer na uroven beznych UZ z malymi cipy. taky jsem trochu porovnaval dnesni UZ, napr. zmineny Lumix FZ38. S tou Sony R1 muze uz v kvalite fotek soutezit, byt ma R1 cip nekolikanasobne velky. Tady tech 5 let rozdil videt je. Kdyby dnes nekdo vyrobil neco jako R1, okamzite bych to bral. A to je ten problem - nic takoveho neni... :(
magy357
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuris-k1 15. 3. 2010 19:29

magy: mě se zdá že zákon fyziky tady porušuješ jenom ty :D :D Ten Sony DSC-R1 váží jen zlomek toho,co by vážil kdyby měl patnáctinásobný zoom o kterém se tu od začátku bavíme.Už sis o tom něco přečetl,nebo mě zas něčím dostaneš? :D :D
kuris-k1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod decibel 15. 3. 2010 19:39

reálne - UZ s väčším senzorom je aktuálne nezmysel. Výrazne lepší obraz od kompaktu má až Micro 4/3 alebo dslr všetko ostatné je kravina s malým senzorom a veľkým šumom
Canon EOS 5D MkIII, 24-70/2,8L, 70-200/2,8L, 35/1,4 Sigma, 50/1,4 Sigma, 85/1,8 Canon, 100/2,8 Macro

OM-D E-M10, 14/2,5 Panasonic, 20/1,7 Panasonic, 45/1,8 Olympus, 40-150/4-5,6 Olympus, (na backup + zábava)
viacej na: http://jozefpeniak.blogspot.com/
decibel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 3. 2010 19:46

magy357 píše:S tou Sony R1 muze uz v kvalite fotek soutezit, byt ma R1 cip nekolikanasobne velky. Tady tech 5 let rozdil videt je. Kdyby dnes nekdo vyrobil neco jako R1, okamzite bych to bral. A to je ten problem - nic takoveho neni... :(

Dnes mas bezzrkadlovky .. no aspon ich mas, pred rokom este neboli .. je to mozno trosku drahsia alternativa (no urcite lacnejsia ako vtedy R1), ale stoji za to (a fakt, ze objektivy musis namontovat nepridavaju na hmotnosti ako by si mozno ocakaval)
Uz aj Sony oznamila cosi podobne, len si musis pockat...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 3. 2010 19:56

Pen E-PL1 + Panasonic LUMIX G VARIO 45-200mm/F4.0-5.6 MEGA OIS vazi spolu 814g .. mas teda mensiu hmotnost s omnoho vacasim dosahom (aj ked s trosku horsou svetelnostou) ako R1 (vazi 995 g).

Dokupis 100G pancake od Panasonicu a na potreby bez zoomu mas brutalnu svetelnost F1.7 (a celkova vaha len 434g). Co chces viac?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 15. 3. 2010 20:37

magy357 píše:Problem je, ze jsem se dival na recenze a byt sklo a cip je supr, graficky procesor byl des a degradoval kvalitu fotek temer na uroven beznych UZ z malymi cipy. taky jsem trochu porovnaval dnesni UZ, napr. zmineny Lumix FZ38. S tou Sony R1 muze uz v kvalite fotek soutezit, byt ma R1 cip nekolikanasobne velky. Tady tech 5 let rozdil videt je. Kdyby dnes nekdo vyrobil neco jako R1, okamzite bych to bral. A to je ten problem - nic takoveho neni... :(

Magy to ti musim oponovat! Ten Sony mel sice cip, ktery viditelne sumel uz na ISO800, ale pokud jsi nepotreboval jit na vyssi ISO, kvalita fotek z nej byla daleko pred jakymkoliv UZ s pidicipem. Dokonce i na to ISO800. Kolega ho ma a nez ho rozbil, mel jsem cest si ho omakat a videt fotky z nej. Sklo bylo samo o sobe genialni. Kolega ma ted D90, ale porad lituje, ze zatim nenasel sklo, jako ma ta R1.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 19. 4. 2010 15:45

Na tvojom mieste by som sa pozrel na Canon G11, ak by ti nevyhovoval kvalitou fotiek, tak potom asi až niečo z rodiny Micro 4/3.
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků