Zrcadlovka do 12-15 tis.

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kalion 22. 2. 2010 12:57

Rád bych si pořídil první zrcadlovku cca až do 15 tis. Pokud by byla levnější, tak se samozřejmě nic neděje.. jde mi hlavně o kvalitnější snímky z interieru a na pohybující se předměty ( psy, kočky atd.)
Dost se mi líbí NIKON D3000. Ještě se zeptám možná uplně pitomě.. všude kde jsme se díval v eshopech je napsáno např. D3000 tělo....XYKč.. to znamená že je to uplně bez objektivu? Když tak mě prosím nekamenujte..
Máte nějaký jiný návrh?
kalion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 2. 2010 13:12

Jo tělo je jen tělo. Prosím pročti si tady tohle fórum, najdeš tady plno užitčných rad, dotazů tvého typu jsou tuny.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 22. 2. 2010 14:48

Pravda, takových dotazů jsou tuny.

Takže, asi takhle..

D3000 ne, jakože vůbec a nikdy.

D5000 ano, docela ujde..

Pak případně Canon.. ideálně 550D, ale chvíli potrvá než bude a levnej zas tak moc nebude..

Za zmínku docela stojí i Pentax K-X.

Případně nějaké základní Sony.

Za tuhle cenu taky stojí za úvahu koupit "ojetý" foťák.. daj se za to koupit docela pěkné kousky.

Pokud chceš nový, tak Nikon D5000 nebo toho Pentaxe K-X asi.. Canon na tom s kvalitou v low-endu moc valně neni (tam je to spíš lepší jako střední a vyšší třída).
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 2. 2010 14:53

No a D3000 jakože vůbec nikdy proč??? Podle mě je to ideální základ. Zvláště s 18-105

550D a D5000 seženeš do 15tis????
Rady tvého typu nikomu moc neprospějí.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chipoliny 22. 2. 2010 16:18

Jednou z možností je koupě staršího těla. Já jsem tak udělal a nelituju. Samozřejmě nový je nový, ale vždycky je to otázka peněz že :-D Starší tělo ti může ušetřit na lepší objektiv, ale je to vždycky trošku sázka do loterie.
chipoliny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 2. 2010 16:22

Můj osobní názor je, že tělo nové. Tedy pokud to není od někoho důvěrně známého atd..
Spíše objektiv z druhé ruky, tam bych se nebál.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 2. 2010 17:16

12-15 tisic?

Nastrihaj si papierove stvrceky, na kazdy daj jeden model + zakladny objektiv co za to stoji. A losuj. Je to absolutne jedno, aj tak ti vyjde len zakladny lowend so zakladnym setakom...

Coho sa vyvarovat:
- Canon 1000D + nestabilizovany setak (zvycajne sa v tejto kombinacii dodavaju) - tie su kvalitativne nic moc .. stabilizovany setak je uz lepsi a na lowend staci (no na 500D/555D uz tiez nie)
- Sony + stary 18-85 objektiv (ci aky) - na ten som tiez chvalu nepocul .. nove SAL (ci ake) objektivy su OK

Moj osobny tip: Pentax K-x
Edit: za tu cenu nic lepsieho nezozenies .. najlepsie spracovava sum (odsumuje lepsie aj ako vyrazne drahsie modely) .. ma aj video (co lowend zvycajne nemava) .. a ma HDR (co ma u zrkadloviek len Sony A5xx a Pentax K7)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 22. 2. 2010 18:24

Já sem trošku v low-end koumal.. a taková Sony A330 vypadá hooodně zajímavě. :) I když to je pro speciálnější využití..

Jinak Pentax K-X mi přijde jako fakt slušnej foťák, navíc Pentax se musí narozdíl od většiny výrobců docela snažit.. Canon/Nikon maj svojí "slávu".. Sony jakž takž (mimo ČR). Akorát Pentax, Panasonic a Olympus musí být snaživý aby něco prodali..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 22. 2. 2010 19:03

Sony A330 zajímavá? na zvláštní použití? možná jako záložní tělo...
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 22. 2. 2010 19:39

Omlouvám se všem SONY maniakům, ale co mi opravdu není po chuti tak to jsou jejich levné modely. Jaké zhovadilosti při odšumování předvádí A230 už při ISO800, tak to se musí vidět.

Otřesný seťák 18-70 naštěstí nahradil lepší 18-55, ale mě SONY prohrává.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 2. 2010 20:14

_DAVE_ píše:Omlouvám se všem SONY maniakům, ale co mi opravdu není po chuti tak to jsou jejich levné modely. Jaké zhovadilosti při odšumování předvádí A230 už při ISO800, tak to se musí vidět.

Ja zase naopak .. ked som videl ako sa da zaber zo Sony odsumit v Noiseware (teda ze detaly a farby zostanu, sum zmizne), tak je pre mna lepsou volbou ako bratov Canon 500D, ktory moj brat koli patlaniu (nie sumu, ten tam v podstate nie je...) uz nad ISO 400 radsej ani nepouziva

Skratka v lowende:
- Canon & Sony - pouzivaju starsie snimace (ale prekvapivo lepsie ako tie dnesne) a zastarale odsumovacie algoritmy (teda starsie procesory)
- Nikon - len zastaraly snimac .. odsumovacie algoritmy mal dobre aj v minulosti
- Pentax - aby sa presadil tak v lowende ma prave teraz lepsi senzor aj procesor ako v profi triede
- Olympus - najnovi procesor ma paradoxne v PEN-och, inak je na urovni Canonu a Sony (v ramci svojich moznosti) .. len lepsie vyuziva DR preto sa zda ze viac sumi
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 22. 2. 2010 21:10

Ganec píše:Ja zase naopak .. ked som videl ako sa da zaber zo Sony odsumit v Noiseware (teda ze detaly a farby zostanu, sum zmizne), tak je pre mna lepsou volbou ako bratov Canon 500D, ktory moj brat koli patlaniu (nie sumu, ten tam v podstate nie je...) uz nad ISO 400 radsej ani nepouziva

Jenže v tom článku odšumujou fotky vzniklé z RAWu na PC, kdežto tady se bavíme o JPEGu přímo z foťáku. A tam Sony odšumuje (kromě nejnovější generace) ze všech výrobců nejhůř, tady to je jasně vidět: http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra380/page28.asp Ostatní testované zrcadlovky od Sony tam dopadly úplně stejně, o tom se každý může přesvědčit. Takže jestli je tvůj brácha tak náročný, že snese maximálně ISO400 na 50D, tak to by u Sony pomalu končil na základní citlivosti.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tom4-8 22. 2. 2010 21:50

D3000 je určitě velmi dobrý základ. To tady zas někdo nemá rád Nikon a tak nadává. Z Canonu je fajn třeba i dnes už starší 450D. Nedoporučil bych 1000D. Dívat se po ostatních výrobcích je podle mě nesmysl - až budeš chtít nějaký objektiv (a nebo blesk,...) a budeš se dívat po bazarech a aukcích, rozhodně najdeš víc objektivů na Nikon a Canon když jej má víc lidí.
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 22. 2. 2010 22:02

D3000 je urcite dobrej zaklad ,ALE prece jen u konkurence dostanes za stejne penize lepsi vykon. Priznejme si prece jen ma stary typ snimace, nema LV, video, bracketing atd... . Pokud D3000 tak s objektivem 18-105, s 18-55 nenabidne nic moc navic v porovnani skonkurenci. A pokud vezmu v uvahu ze D3000 nema ostrici motorek v tele, tak i vyhoda lepsi nabidky bazaru a aukci castecne pada.
Bylo ba tez dobre napsat jestli investice 12-15000 je konecna nebo pocita s dalsimi investicemi do novych objektivu, blesku apod...

Zakladateli vlakna doporucuji zajit obchodu a fotaky si osahat coz v mnoha pripadech rozhodne. Na porovnani fotaku je velice dobra stranka dpreview.com

Tim nechci zakladateli tento fotak rozmlouvat ,jen upozornuji na jeho nedostatky. Je to urcite kvalitni fotak ktery ma hodne spokojenych uzivatelu.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 2. 2010 22:19

1000D je horsi oproti 450D len v tom, ze sa zvycajne dodava s horsim objektivom
(plus drobnosti ktore si clovek co zacina so zrkadlovkou ani nevsimne).

A preco by ostatni vyrobcovia mali byt horsi?
Ak je to len koli tomu ze ich ostatni odhadzuju do bazarov menej, tak to podla mna nie je solidny argument.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků