EOS Utility vs bezpecnosti zaplaty Win7 x64

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 17. 2. 2010 12:43

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda-li jste se někdo setkali se stejným problémem jako já.

Po nainstalovaní poslední série bezpečnostních záplat na operačním systému Windows 7 x64 mi přestalo fungovat stahování fotografií přes EOS Utility.
Pokoušel jsem se přeinstalovat, aktualizovat, vše bez úspěchu.
Program i fotoaparát se tvářili jakoby by nebyli kabelem vůbec spojeny.

Jediným řešením tohoto problému bylo pro mne vrácení systému do bodu obnovení na datum před ony bezpečnostní záplaty.

Microsoft hraje mrtvého brouka, resp. mne posílají od čerta k ďáblu.

Pokud jste se setkali s touto "vlastností" neváhejte a ozvěte se, předal bych případné zkušenosti čtenářu technické podpoře společnosti Microsoft.
Tomáš Vrabec
Redaktor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavesMan 17. 2. 2010 21:08

Tak jsem schválně zkusil. EOS Utility 2.7.0.2 na W7 64bit se všema aktualizacema. A jak EOS 7D, tak i EOS 40D bez problému.
Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS 7D, EF 17-40mm f/4 L USM, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 60mm f/2.8 USM Macro, Sigma 70-300mm APO DG Macro, Canon Speedlite 580EX II, Nikon CoolPix S51
DavesMan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 17. 2. 2010 21:21

Tak jsem prave opetovne nainstaloval posledni bezpecnosti aktualizace a pri pokusu o pripojeni 30D neuspech. Nelze stahovat fotografie, takze opet vracim system k vytvorenemu "zachytnemu" bodu.
Tomáš Vrabec
Redaktor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 18. 2. 2010 06:08

Nemáš starší grafiku ATI? Prý se jedna nová záplata pere s nějakými staršími ovladači od ATI (verzi bohužel nevím).
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 18. 2. 2010 07:58

MB: Gigabyte GA-X48-DQ6 (rev 1.1); CPU: C2D E8400; RAM: 4x2GB DDR2 @ 800MHz (Dualchannel); GPU: Gigabyte 9800GT 1GB DDR3

Microsoft me odkazal na dalsi infolinku ktera mi sdelila ze mam kontaktovat oem dodavatele pc . . . skvele.
Tomáš Vrabec
Redaktor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 18. 2. 2010 10:53

Pokud máš OEM Windows, je to tak vždycky. Proto jsou levné...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod never 18. 2. 2010 13:08

No... levné... :hm :D Ale je v tom binec, mně to jede...
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 18. 2. 2010 17:30

Achjo, takže teď můžu buď lítat od čerta k ďáblu nebo fungovat s nezabezpečeným systémem.
Tomáš Vrabec
Redaktor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 18. 2. 2010 18:57

Jedna finta mě napadla - finta s USB. Možnost kam se vrátit, máš.

1) odinstalovat Canoní program
2) nainstalovat záplaty
3) ve správci zařízení odinstalovat všechny kořenové rozbočovače USB
4) ve správci zařízení dát pravým tlačítkem myši vyhledat změny hardwaru - rozbočovače se znova nainstalují, ale nenainstalují se nejrůznější USB zařízení, která jsi kdy připojil; pro jistotu restart počítače
5) nainstalovat Canoní software a vyzkoušet
6) pokud to půjde, O.K., možná máš USB tiskárnu nebo něco, budeš ji možná muset znova instalovat. Pokud to nepůjde, vrať se k bodu obnovy, kde jsi teď - nepomohlo to

Tohle je postup používaný v případě, že na nějakém počítači tvrdošíjně nefunguje jedno konkrétní USB zařízení.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 18. 2. 2010 19:20

Nejsem si jistý jestli to pomůže, zkoušel jsem všech osm USB na desce i přídavný řadič.
Moc se mi s tímhle experimentovat nechce, v USB mám klávesnice, myš, tablet a bůhví co ještě a alternativy do PS2 nemám.
Každopádně zkusím instalovat záplatu po záplatě a zjistit která konkretní to způsobuje.

ps 4Pety: Jarek Puk říkal, že mi dá kontakt na někoho z adminů fóra ohledně organizace atp. nejsi to Ty?
Tomáš Vrabec
Redaktor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 18. 2. 2010 19:36

Tak update:

Bod obnovy nepomáhá, jsem bez možnosti stahovat fotky přes káblík :-/
Tomáš Vrabec
Redaktor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 18. 2. 2010 19:40

Doporučil bych pořídit si čtečku, většina totiž dosahuje poměrně vyšších rychlostí než přímé propojení s foťákem.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 18. 2. 2010 19:47

Daemonius píše:Doporučil bych pořídit si čtečku, většina totiž dosahuje poměrně vyšších rychlostí než přímé propojení s foťákem.


Čtečky mám tři, důvody pro použivání EOS Utility spočivají v automatickém řazení do složek a automatické datumování názvu snímků.
Tomáš Vrabec
Redaktor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 18. 2. 2010 21:17

Pana Puka neznám - asi to já nebudu...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DavesMan 19. 2. 2010 08:06

Tomáš Vrabec píše:...důvody pro použivání EOS Utility spočivají v automatickém řazení do složek a automatické datumování názvu snímků.
Tohle ale umí i Zoom Browser EX a jeho Camera Window (součást dodávaného SW). A zvládne to z karty.
Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS 7D, EF 17-40mm f/4 L USM, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 60mm f/2.8 USM Macro, Sigma 70-300mm APO DG Macro, Canon Speedlite 580EX II, Nikon CoolPix S51
DavesMan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron