Poskytli byste fotky zdarma?

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Poskytli byste fotky zdarma?
Ano 21 %  84%  [ 21 ]
Ne 4 %  16%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 25

Odeslat příspěvekod houbacz 7. 1. 2010 19:03

Zajímalo by mně jestli a kolik z vás by poskytlo zdarma svoje fotky.

Jde mi o to že mám maličký portál pro jedno okresní město a občas potřebuju k článku fotku. Všechno nafocené nemám.

Tak mě napadlo udělat si takovou mikro foto free banku.

Fotky stačí obyčejné vůbec nemusí být profi.
houbacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod never 7. 1. 2010 19:31

Říkám si proč ne. Pokud by se mi web líbil, byla by to čupr reklama a taky příležitost "nějak začít" a zviditlenit se.

Úplní profíci to možná berou jinak, ale věřím, že spousty začínajících ( a snad i nadějných) fotografů, by své podařené fotky rádi poskytli.. :-)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yanoschick 7. 1. 2010 19:36

suhlasim. tiez zacinam a zviditelnenie sa mozno hodi. zalezi samozrejme na tom na aky ucel by to bolo, za akych podmienok atd
yanoschick
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hazma 7. 1. 2010 21:30

Taky souhlasímm, pokud budu mít nějaké vhodné na dané téma, tak jo.
Nikon D90+18/105VR+70/300VR+Metz 58AF-1
hazma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Filip Radosta photography 7. 1. 2010 21:53

Určitě jo, pokud to bude vkusné a zviditelní mě to. Nesměly by být ovšem zásahy do mých fotografií a používat se, bez mého souhlasu. Vždy bych musel být předem informován, že ta, či ona konkrétní fotografie, bude použita, tam, nebo tam..
Filip Radosta photography
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 8. 1. 2010 00:25

v tom to pripade ano, NE v pripade ze by ten dotycny kteremu poskytujes fotku z toho mel nejaky zisk, vyhodu, zviditelneni se... vzdy je vhodne to posoudit individualne....
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 8. 1. 2010 00:41

Tak.. to se jmenuje flickr.com, ne? To neznáš? :D

Jinak proti tomu nic nemam, dokud se tim neživim.. pak dam leda náhledy. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod houbacz 8. 1. 2010 08:10

Ale u nás nic takového není proto nad tím přemýšlím.
Každopádně pokud by chtěl někdo použít fotku tak by kontaktoval majitele zda s tím souhlasí. Případně by tam mohla být jen licence s uvedením autora fotografie.
houbacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 8. 1. 2010 08:44

"pokud by chtěl někdo použít fotku tak by kontaktoval majitele zda s tím souhlasí."
A ten by byl zrovna na dovolené a odpoveděl za týden... takto to nepůjde, rozsah použití a licence musí být vymezeny předem.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houbacz 8. 1. 2010 10:15

To je fakt :)
v tom případě by bylo na výběr při vkládání několik licencí + možnost vlastní.

Majitel fotky by pak vyplnil ve formuláři například:
Použití fotografie je možná pouze s uvedením jména autora. Fotografie nesmí být použita na serverech xxx.cz, yyy.cz
houbacz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tom4-8 8. 1. 2010 11:54

Dobrý nápad. Pokud nemáte web již vytvořený, nebo si přejete lepší, ozvěte se na TForejt@gmail.com Jako designer bych mohl vytvořit atraktivní web, který by přilákal nejen dobrými fotografiemi. A na otázku odpovídám - ano, ale jen s vodotiskem :).
Tom4-8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 1. 2010 11:58

Ano,...a neraz som poskytol....treba na to ale suhlas autora a presne zadefinovane pouzitie. Male fotky dovolujem zverejnovat (s upozornenim) skoro hocikomu - ak je to ale na zarobkovu cinnost, tak za to musi zaplatit aspon symbolicku sumu.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premacz 15. 1. 2010 14:37

Myslím že pokud by byli předem stanovené podmínky použití těchto fotek a pokud by bylo viditelně odkázáno z jakého zdroje fotky pocházejí a kdo je fotil, tak proč ne.
Pentax K-x set ("konečně :-) "), Panasonic Lumix DMC-FZ8 ...
premacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 17. 1. 2010 15:38

Pro nekomerční použití ano, jinak za odměnu (v přiměřené výši samozřejmě).
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod galdra 17. 1. 2010 20:01

Není problém, pokud to někdo nevyužívá komerčně. Osobně přispívám na fabriky.cz (hm, tam už mám docela zpoždění) a na krusnohorsky.cz. Nejde o to se zviditelnit, i když tam autor stránek dal odkaz na můj komerční web, ale o to, aby dané stránky se líbily.
galdra
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků